Skocz do zawartości
daizor

Rama pługa a moc traktora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
rama
daizor    17

Powiedzcie jak to jest w praktyce ponieważ zastanawiam się nad kupnem nowego pługa obrotówki 4 skiby.

W opisie pługów są zazwyczaj napisane maksymalne dopuszczalne moce silników traktorów przy których pług może pracować. I tak mając na chwilę obecną NH ts135-a (136 KM ) czy biorąc pług powiedzmy Vogel&Noot M 1000/4, którego rama jest o wymiarach 120x100 i w specyfikacji widnieje informacja, że do 120 KM maksymalne zapotrzebowanie na moc to czy istnieje ryzyko pogięcia ramy? Jeśli chodzi o ziemie to mam tylko jeden kawałek (5h) ciężkiej mady a tak to ziemie są w miarę przyzwoite do orki (nie są to piachy ale mady także nie). Wiadomo pytam się o to bo w grę wchodzi cena takiego narzędzia (15 tys więcej za "taki sam" plug (rama 140x100 i max. moc 140KM)

piotrb14    187

nadmiar mocy nigdy nie zaszkodzi, ciągnik nie rozerwie pługów gdyż opór stawiany przez odkładnice jest taki sam czy będziesz go ciągnął ciągnikiem 100 konnym czy 140

Grabcio    23

Jak masz pogiąć ramę to i słabszym ciągnikiem to zrobisz. Według mnie możesz śmiało brać ten pług z ramą 120x100.

Wiadomość z agroFakt.pl

daizor    17

zgadzam się tylko jest jeszcze kwestia prędkości...im wyższa tym naprężenia także są większe. Wiadomo jak podłącze go do mojego ciągnika to go nie rozerwę ale chciałbym mieć pewność, że rama nie zostanie zwichrowana z czasem pod wpływem długotrwałych naprężeń (bo wiadomo orać będę na maksymalnej szerokośći a więc 4x48cm). A nie chce brać używki ponieważ ten V&N M 1000/4 jest za 36 tys a za używany ze 20 tys trzeba zapłacić.

yacenty    565

dazior - wczoraj rozmawiałem na targach z wieloma sprzedawcami bo mam podobny dylemat, różnice w cenie pługa między 120 a 140km to najczęściej ok 5-8tyś zł.

mając ciągnik o mocy znamionowej 125km wybierzemy raczej pług do 140km,

z tego co rozmawiałem to rama jak rama - nie ma większego znaczenia - bardzo ważna jest głowica obrotowa i wieża pługa

daizor    17

hmm no dzięki za informację. A to wypadało by mi się jakoś dowiedzieć w takim razie czy głowica i wieża jest inna dla dwóch modeli. No a tak z ciekawości to jaki model ty zamierzasz nabyć?

yacenty    565

nie wiem jeszcze, mieliśmy już takiego 95% kandydata ale obecność na targach wbiła nam poważnego klina.

Firm na polu bitwy zostało 5, ceny bardzo podobne - zobaczymy co się wybierze.

raczej będzie to maszyna sugerowana do ciągnika 140km z grubszą ramą i grubszą obrotnicą

daizor    17

No właśnie dzwoniłem do przedstawiciela V&N noi z tą różnicą cenową pomiędzy do 120 KM a do 140 KM to w ich przypadku wynosi 12 tys :]

Ale faktycznie wieża i głowica jest mocniejsza podobno

Daniellll    3

Ja ciagam 135konnym new hollandem obrotowa 5 varjo kwernelanda i nienazekam ani na brak mocy ani że zamała jest predkosc ,szerokosc robocza jest ustawiona na 2.30 ,ziemie sredniej klasy

piotrb14    187

ale ramy nie pogniesz jeśli będziesz miał zrywalne odkładnice to jest klucz zeby nie pogiąć ewentualnie

daizor    17

no ale wyszło w praniu, że chodzi o wieże i głowice pługa, te elementy są narażone na największe obciążenia

adam145    0

witam...

mam taki sam dylemat. kupiłem na dniach ciągnik marki polmot h 102km i teraz kupuje maszyny. zależy mi na kasie.

chciałem do niego założyć pług agromaszu 4 skibowy zakres zapotrzebowania to od 90 do 115km wazy 1150kg. i dealer tej marki mówi mi ze ten ciągnik nie pociągnie go i namawia mnie na unie ktora kosztuje okolo 30tys. (agromasz 16tys.). wiec jak to jest da rade?? czy ten gość chce mnie po prostu naciągnąć ?

piotrb14    187

nie uciągnie no by się nie ośmieszał ja mam belarusa 1025 i w obrocie 4x40 dawał sobie radę w agromaszu bo próbowałem, on cię namawia na unię bo chce zarobić sporo.

pawel23456    0

Jak ci sie sprawuje ten pług z agro-maszu?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wonda
      witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś
      ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.
      Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.
      Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Mam Od niedawna ursusa 912 i dziwnie zachowuje się podczas orki bo jak skręcę szerokość orki na minimum to ściąga ciągnik w orankę a jak na max to wtedy nie z tym że ma trochę ciężko czy to normalne? Szerokość pierwszej skiby również na minimum a i tak wydaje się że pierwsza skiba jakby większa była bądź ostatnia za daleko odkłada.
    • Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.
      Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).
      Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?
      Pozdrwiam, Dzony.
    • Przez chrap17
      Witam wszystkich. I tak jak w temacie chciałbym odnowić niedawno kupiony pług obrotowy 5skib firmy THIEME i mam do was pytanie o kolor lakieru z palety RAL..