kamil93

Case Cs 105 Pro czy Jxu 105

Polecane posty

kamil93    1

Ciągnik miałby pracować jako ciągnik pomocniczy prawdopodobnie wyposażyny byłby w ładowacz, współpracowałby z siewnikiem do kukurydzy 6 rzędowy, siewnikiem do nawozów 1200kg, beczkowóz 8tyś.l itd. Wiem że Cs jest droższy od Jxu dlaczego? Jak jest ze spalaniem w tych ciągnikach i z awaryjnością, słyszałem ze w Jxu siadają bezpieczniki. Jak jest ze skrzyniami biegów w obu ciągnikach czy w Cs wystarczająco jest biegów?? Proszę o opinię urzydkowników tych ciągników i osoby które wiedzą coś na ten temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

CS pro jest drozszy ze wzgledu na wyposazenie i jakosc wykonania w kabinie , jak se nie myle cs ma 16x8

myslalem nad takim ale odpald ze wzgledu na skrzynie , ma tylko jeden bieg pod obciazeniem na guziku , silnik sisu dobre silniki


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

no a jxu ma 24x24 i wogole mi sie bardziej podoba wieszy udzwig, zwrotniejszy, troche ciezszy i mniejszy i ladniej wyglada hehe :rolleyes:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a kolego jaka cena i w jakim wyposażeniu oba ciągniki jeżeli jesteś w stanie kupić cs pro to bez zastanowienia bym wziął no chyba że maxxum by był w podobnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

cena podchodzi pod maxxum ktory byl albo jest w promocji. CS pro kosztuje ok 160 netto standard , maxxum w promocji 150 ale to sa jakies sztuki kiepsko doposaz. ja wole dac wiecej i miec lepszego


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dokładnie case zaczynając od cs w standardzie są dosyć dobrze wyposażone za co w jxu musisz kolego dopłacić i może mając ofertę na jxu powiedzmy z klimą i pneumatyką w cenie cs to bym brał cs bo on to ma w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil93    1

Ful opcję biorę pod uwagę w obu ciągnikach różnica wynosi coś ok 7 tyś nie wiem dokładnie jutro jedziemy do Krzywonosi przetestować oba ciągniki i pogadać o cenie to będę wiedział coś więcej. Ten maxxum to na tej zwykłej skrzyni 24x24 chyba jest i on jest tam w jakieś promocji ale nie biorę go wogólę pod uwagę jest trochę za duży gabarytowo. A wiecie jak jest ze spalaniem w tych ciagnikach i awaryjnością????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

To się okaże ja zamówiłem odpowiednika Case CS PRO 95 a dokładnie STEYR 9095MT . Myślę że spalanie będzie znośne a obsługa bezawaryjna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil93    1

A z jakim wyposarzeniem bierzesz tego STEYRa, jak stoi on cenowo i z kąt będziesz go brał??? słyszałem że STEYR jaet bardzo dobrze wyposażony w standardzie to pewnie i będzie się róznił ceną od Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

STEYR 9095MT za 158tyś netto full opcja . CS jest tańszy o 2tyś bo STEYR jest lepiej doposażony w małe drobiazgi. Mój ciągnik jest już na placu cena jest dość dobra a biorę go z ASPRIMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil93    1

Byłem dwa dni temu u delera i jeździłem Case cs 95 fajnie się nim jeździło ale cena nie jest już taka fajna i wyszło tak że zrezygnowaliśmy z CSa a wzieliśmy ofertę na JXU w pełnej opcji. Będzie kosztował 160 netto nie wiem czy to jest dobra cena czy jeszcze się z nimi targować czy nie?? Doradźcie czy to jest dobra cena. A jeszcze jak jest z tymi półbiegami w JXU bo w CSe to jest tak że można tylko raz w górę i później wrócić na normalny bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

zapytaj dilera o tego steyera co kapsel pisał coraz bardziej popularne i porządne maszyny:) i zobacz jaka ładna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Ja składałem wniosek na JXU interesowałem się tez CS ale jego cena mnie odstraszyła . Pełna wersja CS a JXU to jest różnica 20tyś . Udało mi się jednak trafić na bardzo dobrą cenę CS i to mnie przekonało a jak jeszcze zobaczyłem STEYRA to byłem pewien że go biorę. Maszyna dopiero wchodzi na polski rynek i pewnie dlatego tak atrakcyjna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Taka dobra oferta bo Asprim zamawiał pakiet bodajże 10 Steyrów. Ja też się na takiego zdecydowałem tylko 9105mt tak więc dokładnie odpowiednik CS 105, pełna opcja oczywiście. Ja składałem wnisek na NH T6010 Plus ale ten mnie przekonał tym, że po pierwsze tańszy a po drugie to wydaje mi się, że lepiej wykonany. Jedyne co mam zamiar w nim zrobić to założyć jakieś cięższe obciążniki na przód i jakieś na koła. A jeszcze pytanie do kapsel1m gdzie tego Steyra zamówiłeś, bo jak w Niedrzwicy to muszę przyznać że nim jeździłem. :)

Edytowano przez ZCBooster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Dokładnie tam , kiedyś kupiłem u nich Landiniego teraz biorę STEYRA dobra firma. Z obciążnikami jest problem ale znalazłem już firmę która je robi. Biorę go z ładowaczem więc na tył są wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

i po co cały czas dźwigać balast na tylnych kołach? Lepszym rozwiązaniem jest klocek na tylnym TUZ. Przeciwwaga jak u mnie przydaje się tylko przy oborniku, bo baloty sianokiszonki, nawet te ważące ponad 800 kg na ciągniku wrażenia nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Tu nie chodzi o dźwiganie tylko do ładowacza. Według mnie ten Steyr/Case CS jest trochę za lekki. A do ładowacza i tak dodatkowo mam zamiar zawieszać coś na tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

aż tak lekki to on nie jest, waży praktycznie tyle samo co największy agrofarm, JD5R i JXU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ktoś potrzebuje ciężkiego ciągnika w okolicy 100KM i ma być to Case, to niech najmniejszego Maxxuma. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj