Zaloguj się, aby obserwować  
pawel23456

ibis XL, akpil,vogel&noot

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel23456    0

WItam wszystkich. pomóżcie sie zdecydować. mam zamiar kupić pług obrotowy czerto skibowy tylko jaki? rozważam:

VOGEL&NOOT M950 za 36000 pln

Ibis XL za 30000

Akpil km 80 za 23000 albo km 180

proszę o wasze komentarze dodam ze pług będzie pracował z ciągnikiem 120 km a ziemie sa średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Myśle że najlepszym pługiem z wymienionych jest v&n ale i najdroższym. Kilka razy słyszałem że v&n i akpil to to samo wiec chyba najlepszym rozwiązaniem bedzie kupić akpila km180 za dużo mniejszą kase. A nie zawsze drożej oznacza lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

A ja polecilbym ci v&n i nie porownywalbym tego pluga ani do akpila ani do uni bo ma calkiem inaczej wyprofilowane elementy robocze ktore przypominaja elementy z kvernelanda a jak wiemy kverni jest bardzo dobrym plugiem i bardzo lekko orze sam posiadam kvernelanda ale przed kupnem rowazalem kupno v&n. A jak nie to kup uzywanego kvernelanda a napewno bedziesz zadowolony :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

niby faktycznie najbardziej podoba mi sie V&N mimo ze jest w miarę delikatny ale czy faktycznie ta różnice w cenie przełoży sie na prace nim i czy faktycznie warto bo przecież akpilem czy agro-maszem tez zrobie w polu.gdyby w gre wchodził używany to o bym sie zdecydował, ale ze ma to byc nowa maszyna to na nowego Kvernelanda nie mam kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

A ja polecilbym ci v&n i nie porownywalbym tego pluga ani do akpila ani do uni bo ma calkiem inaczej wyprofilowane elementy robocze ktore przypominaja elementy z kvernelanda a jak wiemy kverni jest bardzo dobrym plugiem i bardzo lekko orze sam posiadam kvernelanda ale przed kupnem rowazalem kupno v&n. A jak nie to kup uzywanego kvernelanda a napewno bedziesz zadowolony :rolleyes:

 

Mówisz, że V&N i akpil ma całkiem inaczej wyprofilowane elementy robocze a ja czytałem na AF jak jeden z użytkowników mówił że elementy robocze od v&n pasują do akpila więc chyba coś w tym prawdy jest że te pługi są bardzo podobne do siebie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Bylem na wystawie w kielcach ostatnio i widzialem wykonanie v&n i wykonanie pluga z agro-maszu to w agromaszu nawet nie chcialo im sie dobrze dapasowac srub do lemieszy bo nie cholwaly sie o otworach tylko tak wyly i to ma byc wykonanie. A widzialem vogla to nie bylo sie do czego przyczepic i w przeciwnienstwie do agromaszu mial wymienne dluta a to tez jest wazne jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

v&m napewno super maszyna, mam agregat ścierniskowy tej firmy i bardzo lekko pracuję, a co do pługa to kupiłem teraz Kuhn MM112 4ET tylko cena większa niż chcesz wydac.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Bylem na wystawie w kielcach ostatnio i widzialem wykonanie v&n i wykonanie pluga z agro-maszu to w agromaszu nawet nie chcialo im sie dobrze dapasowac srub do lemieszy bo nie cholwaly sie o otworach tylko tak wyly i to ma byc wykonanie. A widzialem vogla to nie bylo sie do czego przyczepic i w przeciwnienstwie do agromaszu mial wymienne dluta a to tez jest wazne jak dla mnie

Powiem krótko: Co ty porównujesz pługi za 15tys do tych za prawie 40 <_<

Sam mam Agro-masza 4*40, kosztował 3 lata temu koło 4tys. i ładnie orze tylko jedna wada to słaba jakość elementów roboczych. Ale być może w V&N to się nie zdarza bo jest ponad 2x droższy więc co ty porównujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ja ich nie porownuje tylko mowie jak jest i jesli komus zalezy na dobrej i lekkiej pracy to niech dolozy te pare zl i kupi raz a pozadnie w koncu nie kupuje sie tego na rok czy 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Kolego pawle, Jeżeli dysponujesz taką gotówką to polecam pług kuhn. Idzie w ziemi bardzo lekko,Koszt nowego o ramie 102 kosztuje 32 tysie brutto. Nie jest to mało ale i nie dużo jak na nowy pług firmy kuhn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

Kolego pawle, Jeżeli dysponujesz taką gotówką to polecam pług kuhn. Idzie w ziemi bardzo lekko,Koszt nowego o ramie 102 kosztuje 32 tysie brutto. Nie jest to mało ale i nie dużo jak na nowy pług firmy kuhn

 

A możesz mi powiedzieć dokładnie jaki to model i gdzie moge go dostać w takiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Lemken wychodzi w cenie identycznej co V&N chociaż jak dla mnie to każdy z nich dobrze będzie orał :) Jestem posiadaczem V&N tyle ze zagonowego, ale złego słowa na niego nie powiem:) Dla Ciebie najlepiej było by porównać 2 pługi na tym samym polu z tym samym ciągnikiem i miał byś odpowiedź czy warto wydać 2x tyle. Ale wg mnie warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Jest to model kuhn 102 z zabezpieczeniem zrywalnym,tzn śruba sie nie ścina tylko rozciąga. Takie pługi stoją w jednej z agrom w woj. wielkopolskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/0E18509C5A14A585C12573DA00574933?OpenDocument&p=17.1.1.1.3 tu masz dokładny opis pluga o ktorym mowi szymek94, ja najlepsza cene MM112 w swoim regionie znalazlem w Gravit Agropol Lublin.

[/qu

 

ja oglądałem pług kuhn tylko teraz nie wiem jaki model ale chyba ten co ty mówisz w każdym bądź razie nie bardzo go brałem pod uwagę ze względu na cene juz nie pamiętam ile mi powiedzieli za niego ale była to kwota której nie brałem pod uwagę a skoro ty mówisz ze 32tyś brutto to sie troche dziwie. poza tym w V&N jest troche większa regulacja skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

W tym linku jest pług na zabezpieczeniu non-stop hydraulicznym. Jest on o 10 patyków drozszy od tego na zabezpieczeniach rozciągalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj