robson1934

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego

Polecane posty

robson1934    1

Witam serdecznie wszystkich :D

mam pytanie jak wygląda produkcja buraków od strony kontraktów umów z odbiorcami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na wiosnę masz tzw kontraktację. idziesz i piszesz ile chcesz wyprodukować buraków ile ha i ile ton, bynajmniej u mnie tak w tym roku było że mozesz sobie wziąść ile chcesz, dawniej tak nie było. Odbiorca zobowiązuje się do zabrania buraka do danego terminu z pryzmy, który jest znany już na kontraktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

u nas to mówią wczesny normalny lub późny odbiór a dopiero później dokładny termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Będzie kara za nie wywiązanie się z umowy. Tak zawsze nas straszyli w cukrowni :lol: podobnie jak się przekroczy limit a jeszcze się nie zdarzyło żebyśmy zmieścili się w podanych tonach, zawsze jest ok 50 do 150 ton więcej niż zadeklarowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jest jakaś kara za niewywiązanie się z umowy ale można napisac podanie że zalało czy grad i wtedy masz spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jeśli nie będziesz miał limitu to piszesz wniosek do agencji i nie będzie żadnej kary znaczy do cukrowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

u nas to mówią wczesny normalny lub późny odbiór a dopiero później dokładny termin

 

U nas mówią zawsze we wrześniu,nigdy na wiosnę nie mówią że mamy wczesny czy późny odbiór. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ile macie ha buraków? no u mnie jest podobnie jak u przedmówców , ale nikt nie napisał ze jest dopłata do ton które są zawarte w limicie. czyli np mam 200 ton limitu a zakontraktowane 250. to do tych 200 ton dostaje dopłate a do pozostałych 50 nie z racji ze są to tony poza limitem własnym, które jednak sa zakontraktowane. u nas 70 % kasy jest po około 5 tygodniach od odbioru, reszta przychodzi w ratach jakos 2x15%. termin odbioru znam dwa miesiace przed kampania.aha oczywiscie wspomniane dopłaty do tony przychodza zawsze razm z pozostałymi dopłatami unijnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

4 ha buraka :) ale plon będzie słaby myślę że około 150 ton aby bo nie równo zeszły bo deszcz straszny ubił pięknie uprawioną ziemię i zrobiła się 1 wielka skorupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

no ja niecałe 8 ha. na jednym polu jest ok czyste od chwastów, buraki ładnie rosna. a na drugim polu troche kiche odwaliłem;/. pole mi sie zbryliło miejscami wzeszły bardzo dobrze , ale tam gdzie jest 2 klasa wzeszły nierówno dodatkowo chwasty wyskoczyły spod brył no i miejscami musze zbierac ludzi i przejsc z haczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

mam 6 ha. pola w kawałku I i II klasa nigdy nie siałem buraków ale teraz po zdrenowaniu tak mnie nosi żeby obsiać ten kawałek burakami tylko nie bardzo wiem jak się za to zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jak nie jestes w temacie buraków cukrowych a tym bardziej chcesz zasiac kilka ha to tak szczerze mowiac nie wiem czy warto.koszty uprawy sa wysokie , ceny kontraktacyjne powiedziałbym ze nie najlepsze chodz w tym roku beda troszke wyzsze ale co najlepsze na rzepaku przy obecnej cenie lepiej wyjdziesz niz na burakach a stanowisko na następny roku po rzepaku jest lepsze, pszenica ozima można powiedziec ze w optymalnych warunkach bedzie piękna:).po rzepaku spokojnie mozesz zasiac pszenice we wrzesniu z kolei w przypadku buraków cukrowych zazwyczaj trzeba szybko orac po wykopkach zeby zdazyc ja zasiac chociaz do 15 pazdziernika jak u mnie to bywa. no i co najwazniejsze nie masz recznej roboty przy rzepaku a przy burakach niestety troche jest.wiec jak masz mozliwosc lub siejesz rzepak to lepiej sobie przemysl czy warto siac buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbik47    0

mam pytanko a nie orientujecie się do ilu kilometrów cukrownia odbiera buraki ?? i czy można dostarczać surowiec własnym transportem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kilometry nie mają znaczenia. Jeżeli jesteś ich plantatorem to buraki Ci odbiorą. Nie wiem czy można własnym transportem odbierać, nikt tego już nie praktykuje, bynajmniej przy większych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj