Zaloguj się, aby obserwować  
kkamaz

kupno prasy z-224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kkamaz    0

Witam. Jest okazja kupić prase z-224 tylko jest ona nie urzywana przez ok.5lat i była ona na dworze :mellow: i nie wiem czy warto pakować się w nią czy poszukać innej w lepszym stanie?? I jak myślicie czy c-330 będzie z nią dobrze chodził nie będzie mu brakowało mocy w sianie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil666p    0

c330 spokojnie da rade, no a w prasie musisz ja sprawdzic najlepiej u goscia co kupuujesz czy wiąże, prawdz aparaty wiążące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Prawdopodobnie ja też będe miał sipme do sprzedania Garażowana B)

Ale do ciapka to tylko jakaś niemiecka bo sipmą go zarzniesz nieraz MF 255 ma ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Do ciapka ta sipma trochę za duża jest u mnie znajomy ma to przy słomie 1 teraz i na sprzęgle do c 360 to by była idealna ale do 30-stki to polecam MFa F15 ja mam i nie narzekam daje sobie radę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Jak na nieduży areał to trzydziecha da rade bo jak będziesz miał fuche na prasowanie to trzydziestka za bardzo nie (chyba ze jest nie dużo) cały dzień ona tak nie narobi szkoda ciągnika ale jak chcesz sam sobie prasować i masz nie dużo to może być. A przy kupnie to patrz aparaty wiążące, czy prasa nie jest wyrobiona głównie chodzi mi o ten że tak to nazwe "tłok" który wypycha belki, zobacz w jakim stanie jest pobieracz i iglice wiążące czy nie są pokrzywione i najlepiej podłączyć do ciągnika i zobaczyć jak to wszystko chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Skoro stała 5 lat na dworze to po co sprawdzać czy wiąże? tam trzeba wszystko rozebrać wyczyścić nasmarować co ma głębokie wżery to wymienić , chodzi przede wszystkim o aparaty, łańcuchy rolki na tłoku, noże na tłoku, i bieżnie tłoka jak jest duża różnica w cenie to bierz zrobisz remont i ma chodzić


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

u nas w sąsiedniej wsi zwanej Taluba gościu ma trzydziestkę i śmiga z prasą Z-224 :) ale ja nie polecam Sipmy do trzydziestki bo możesz ją zarżnąć :( lepiej wybierz coś z niemieckich :) poradził bym Claas Markant 50 :D była by w sam raz bo u nas na wsi jeden koleś Markanta 50 podczepia do trzydziestki i prasuję B)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

C-330 4 lata u mnie sipme targała;)czasami brałem ze soba dodatkowe paliwo iw prasie chowałem;) na ciasne pola 30tka piękna sprawa byle były na przodku obciążniki;)

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak jak koledzy wspomnieli powyżej jeśli na mały areał to 30 da sobie radę natomiast na większy to szkoda ciągnika. Co do tego 5 letniego przestoju po ruszeniu w pracę może być tak że zaczną się sypać łożyska z racji przyrdzewienia, łańcuchy mogą być też zastojałe i nie będą się zginać na ogniwkach co może doprowadzić do ich pękania podczas naprężania i przymusowego składania się na zębatkach. Tak więc to trzeba napewno sprawdzić. Wszystko zależy też od ceny bo jeśli jest atrakcyjna to wiadomo że możesz te części wymienić i mieć pewny sprzęt.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

cena to 4 tys. jeśli chodzi o prasowanie to na razie niema dużo do prasowania bo jakieś 2ha. ale mam zamiar wziąć od ludzi kilka ha łąk i sprzedawać siano może być z tego jakieś 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

ja bym brał cena dobra.. oblukać czy nie pogieta czy niczego nie brakuje... póżniej rozebrać aparaty wyczyścić nasmarować rolki na tłoku wymienić włożysz w najgorszym wypadku 2 tyś i masz że tak powiem igłe... a kupisz za 6 i nie wiesz czy ci się nie zrypie i nie bedzie wymagała remontu.. tak ja to widze.. jak bardzo pordzewiała to np za rok sobie pomalujesz żeby nie wszystko od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

do ciapka musi mieć przeciwwagę jak ma to dobrze jak nie to ok 600 zł kupisz bez niej wykonczyłem skrzynie przy 60 tce takie szarpanie byłem głupi że nie kupiłem od razu a dopiero dwa lata temu ,sąsiad ma 60 tke a u siebie i ludzi jedzie ciapkiem już kilanaście lat ale z przeciwwagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

cena to 4 tys. jeśli chodzi o prasowanie to na razie niema dużo do prasowania bo jakieś 2ha. ale mam zamiar wziąć od ludzi kilka ha łąk i sprzedawać siano może być z tego jakieś 10ha.

 

W takiej cenie spokojnie możesz ją brać. Wymieniasz co konieczne i ruszasz w pole.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

witam mam do kupna sipme za 9 tys do negocjacji 93 rok chyba jest niedaleko wiec chyba pojade obejrzec ale nie wiem za bardzo co i jak sprawdzic...

jak sprawdzic stan aparatow wiarzacych itd.??

tylko nie piszcie zyby podlaczyc do ciagnika i przepiscic troche slomy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj