Skocz do zawartości
deer20

Żniwa 2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zniwa

U mnie raczej nie najlepiej. Nie ma tragedii ale cudów również.NA jesień i wczesną wiosne było za mokro. A w maju jak był deszcz potrzebny to nie było wcale. WLKP

Wiadomość z agroFakt.pl

tomaszpa1    0

czemu nikt kto skosił jeczmien ozimy nie chce napisac jaki miał konkretny plon? wstydzicie sie czy co?

milanreal1    290

2 dni temu widziałem w okolicy kombajn w jęczmieniu ozimym, więc już powoli żniwa ruszają. Sąsiad kosił pszenżyto ozime, ale rotacyjna bo dał 0 nawozów i wszystko zarosło chabrem i miotła pszenżyto występowało sporadycznie :D Wczoraj oglądałem pola to chyba owies poleci na równi z reszta zbóż(susza), pszenżyto to słoma już prawie sucha, żyto zielone. Jeszcze do tego w owsie narosło sporo owsa głuchego :(

zonk28    0

W moim regionie nawet jeszcze nie widziałem by ktoś kombajn wystawił na podwórko u nas żniwa zawsze póżniej.Myślę że od początku sierpnia się zaczną .

mtz_820    0

Ja jeczmienia nie mam ale kolaga jutro zaczyna. Jak tam u was z rzepakami kiedy planujecie wyjechac? Mysle ze u nas za 2tyg polecą

jaro30    10

U mnie na wsi to jeszcze kombajnów po poprzednich żniwach nie ruszali chociaż ja swój już mam prawie gotowy.Jęczmienia ozimego jest bardzo mało ale ci co mają dopiero pryskają.A tak po za tym to żniwa koło 20 lipca jak nie póżniej.Gdzie górka przepalone gdzie dołek zielone ogólnie słabe zboża ,słoma niewielka.Lekkie żniwa na kombajn więc 250zł za godzinę. Pozdrawiam

BSZ110    154

U mnie w okolicy pierwsi wyjechali dwa dni temu. Razem naliczyłem 7 kombajnów.

deer20    118

My dziś chcieliśmy skosić 10ha jęczmienia, ale przyszła ulewa i po ptokach <_< ale zbiornik nakoszony, lecz jęczmień bardzo przypaliło, wydajność u na to mniej więcej 5t/ha, więc lipa. Zaraz wrzucę fotki i filmik ;)

wwewwe12    0

od poniedziałku ciągle pada no i niestety niemożna zacząć ale jak by nie deszcz to bym już skosił jęczmień ozimy

\plon będzie znakomity dawałem Kurzak opłacało si:):):)

DEVID    1

Witam'

U mnie to samo chciałem wczoraj wyjechać ale jak dolało to szkoda gadać zapowiada się na dłuższy przestój zairno u mnie bardzo grube niestety obsada na m2 trochę mała po zimie (pleśń śniegowa):)

dawid109    0

Ja we wtorek skosiłem jeczmien miałem 7 ton z 1 ha . Zyto przenzyto i owies to za jakies dwa tygodnie beda dobre jesli bedzie pogoda :)

Maceo    0

Panowie jak tylko będzie w miarę suchy to bez zastanowienia kosić zawsze można go trochę dosuszyć a z pola kłosków leżących na ziemi nikt juz nie pozbiera.Takie moje zdanie.

Wacek21    35

Ja we wtorek skosiłem jeczmien miałem 7 ton z 1 ha . Zyto przenzyto i owies to za jakies dwa tygodnie beda dobre jesli bedzie pogoda :)

Owies za 2 tyg ? :o

rolnik07    0

u mnie jeszcze jęczmień trochę za miękki ale w przyszłym tygodniu jeżeli pogoda dopisze to pod kose :)

milanreal1    290

Owies za 2 tyg ? :o

Dla mnie nic dziwnego, tegoroczna susza niszczy wszystko(przynajmniej u mnie) qq liście żółte, łęty ziemniaków tez się kładą w redlinach, nawet trawa na łąkach torfowych spalona jak po roundupie! Ostatni porządny deszcz chyba na jesieni poprzedniego roku, i nadal nic nie pada, jakiś ekspert się wypowiadał że żeby uzupełnić zapasy wody z gleby potrzeba ponad 200l wody/m2.

Wacek21    35

U mnie tyle napadałio przez miniona noc. Liczyłem na inauguracje zniw w przyszłym tygodniu ale zanim podeschnie to mina ze 2 tygodnie ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?