Skocz do zawartości
deer20

Żniwa 2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żniwa
przemrolnik    13

pojutrze/jutro roundoup'uje jeczmień, i za tydzien w wtorek/środę koszę, bo nie ma co dawać, tak to bym poczekał 2tyg, ale nie ma co. Za tydzien zaczynam żniwa.

Plony zapowiadają sie dość "grubo" jak patrze na swoje pola, sąsiadów. smile.gif

lukaasz    2

Przemek mieszkasz w jednym z najzimniejszych regionów kraju i już jęczmień chcesz kosić?

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    557

zimno nie zimno jak przysuszyło to nie ma siły,

u sasiada jeczmien po pszenicy - już na dobrą sprawę wygląda jak pod kosę. Nasze pola 1km dalej - po rzepaku i jeszcze z 10 dni na oko potrzebuje - ok 80% słomy jest zielone

deLord    1

pojutrze/jutro roundoup'uje jeczmień, i za tydzien w wtorek/środę koszę, bo nie ma co dawać, tak to bym poczekał 2tyg, ale nie ma co. Za tydzien zaczynam żniwa.

smile.gif

Co daje Randapowanie przed zbiorem?

Wacek21    35

Ja wczoraj posprzatałem wokół kombajnu, trzeba bedzie pod koniec tygodnia wyjechać ;)

Pan Świerkot wyruszył ze swoja armia kombajnów na Rumunię, beda juz kosic zboża. Rzepaku juz podobno tam nie ma 3 tygodnie :)

przemrolnik    13

Co daje Randapowanie przed zbiorem?

Mam miotłe, miejscami. A więc, już jeczmien ma prawie twarde ziarko, to opryskam, miotła uschnie i zrobi sie "słomiana" i nie bedzie sie zapychać do kombajnu.

W jęczmieniu zawsze tak muszę, jak jest miotła. Dziś podpinam wieczorem opryskiwacz i jadę.

pimper21    47

taki pytanie mam od cholery chabru w jęczmieniu taki kawałek zostawiłem bo ten chaber to mokry jest i można to czymś spryskać teraz czy kosić i dać do czyszczenia czy też Randapowanie ??

dawid109    0

Dzisiaj skosiłem 1 ha jeczmienia ozimego . Nawet bardzo dobrze sypnął :) Teraz czekac na zyto ze 2 tygodnie :)

wojtek93    3

My dziś desykowaliśmy rzepak. Czyli za ok 2 tyg bedziemy kosić. A u nas we wsi już wczoraj kosili jęczmień. Ale szału z plonami nie mieli. jestem z Wielkopolski

chaner123    5

@przemrolnik to szalejesz ja byłem dziś żyto ozime pierwsze poleci (6 klasa na piasku , na ob. północnej w Iławie :)) to jeszcze co najmniej 3 tyg. jak słoneczko przygrzeje

Edytowano przez chaner123

pumeqes    5

wrzuć zdjęcie rzepaku twojego, u was tam ostro susza dała znaki widziałem jak jechałem do Gniezna

Edytowano przez pumeqes

przemrolnik    13

Dzisiaj skosiłem 1 ha jeczmienia ozimego . Nawet bardzo dobrze sypnął :) Teraz czekac na zyto ze 2 tygodnie :)

Dobrze sypnał, tzn ile ??

@Channer123 Nie szaleje tongue.gif Tak jest, juz prawie twardy, wiec jutro pryskam, z rana bo dziś mocny wiatr.

Ps. Przy okazji, Jaka cena świn u was na żywo ? - pytanie do @Channer123

Maceo    0

Panowie wielkopolska już zaczęła tzn ja.Nie ma rewelacji ale ziarno ok.Mówię o jęczmieniu zimowym.

deer20    118

Dziś mierzyłem wilgotność jęczmienia to miał 13,3% czyli taki w sam raz. Mieliśmy kosić ale było parę spraw do pozałatwiania i się nie wyrobiliśmy, ale już jutro. jak tylko pogoda dopisze to zaczynamy z jęczmieniem na całego :P

tomaszpa1    0

jakie plony mieliscie tego jeczmienia ozimego bo nikt konkretnie nie napisał w tonach dla rolnika z Zuław lub opolskiego np 5t/ha to porazka a z kolei jezeli moj bedzie tak sypał to moge powiedziec ze to dobry plon

miszka31    29

Coś sie koledze tematy pomyliły

laugh.gif

zadajesz pytanie po ile świnie, masz odp, i rżniesz ... :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się