Skocz do zawartości
deer20

Żniwa 2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żniwa
miecho123    3

Dzięki za podpowiedź już sobie poczytałem na temat sporysza. Jeszcze raz dzięki. Pozdrwiam.

dawid109    0

A ja dzisiaj wyjezdzam w drugi kawałek pszenzyta i żyta bo ładna pogoda to trzeba kosić :)

Wiadomość z agroFakt.pl

zonk28    0

przemrolnik na avatarze to fotka twojej dziewczyny? :rolleyes: :rolleyes: ładna :rolleyes: U mnie jeszcze nie widziałem aby ktoś nawet kombajn wystawiał na podwórko U mnie brillant jeszcze lekko zielony , Buteo dochodzi pomału.Ale myślę że koło 10 sierpnia będą żniwa w pełni.

mtz_820    0

Ja od niedzieli kosze rzepak jakby nie wczorajszy deszcz to mialbym skoszony. Wczoraj nakosilismy prawie 6t ale zaluje ze sie pokusilismy na koszenie bo mial 12% wilgotnosci ;/

rafalkom555    13

Wczoraj wykoszony jęczmień ozimy, plon z 55arów to 2,5-3tony. Pod koniec następnego tygodnia śmiało będzie można w pszenice wjeżdżać B)

Jęczmień mógł już być koszony ponad tydzień temu ale nie było dojazdu na pole, z jednej strony droga w wąwozie a z drugiej przy drodze maliny z kołkami, wiec trzeba było czekać aż jeden gościu trawę wykosi.

Edytowano przez rafalkom555

dawid109    0

Ja dzisiaj dokonczyłem pole z pszenzytem i żytem , jutro ruszam do sasiada a pojutrze w owies jesli nie popada :)

ursus1991    8

U mnie też dzisiaj kilka osób ruszyło w Jęczmień Jary i Pszenicę, jak będzie pogoda to myślę że jutro ruszą pełna parą, ja też jutro planuję wjechać w mój J.j , a Pszenżyto to musi jeszcze kilka dni poczekać, bo miękkie ziarka się traiają

pasiu66    17

U mnie jęczmień już gotowy ale nie ma jak wjechać co wyschnie to znowu deszcz ;[

jacek456788    0

ja dziś mały objazd ciągnikiem zrobiłem pól łąki czy pótrawy po rosły i zboża myśle że po 25 lipca jęczmień jary zetnę

Edytowano przez jacek456788

mister    46

Ściana wschodnia.... czeka... może coś po 25 lipca ale jeszcze potrzeba cierpliwości.

Bartek72511    41

U mnie wczoraj żniwa ruszyły, jednak dziś przystopował je deszcz. Skosiliśmy pszenicę ozimą u siebie i u sąsiada. Znajomy skosił około 5 ha owsa, ponoć suchy.

dawid109    0

Ja w owies też wyjade chyba dzisiaj po południu bo już słuchy i narazie pogoda na żniwa jest dobra i nie pada na całe szczęscie :)

marian2011    111

Dawid a gdzie ty mieszkasz że nie pada ,wczoraj troszkę wjechaliśmy w pszenżyto jako tako było na słabej ziemi na wieksze pryzmy jeszcze nie za suche tylko plon kiepski a dzisiaj pochowałem przyczepy bo leje na maxa i ma kilka dni padać północna wielkopolska

Dawid727    18

Wczoraj skosiłem hektar pszenżyta, plon koło 4t, także bez rewelacji, co do wilgotności to kosiłem ze względu na pasze bo jeszcze nie jest za super, pomorskie powiat człuchowski, jakby byłą pogoda to można śmiało jechać z pszenżytami w środku następnego tygodnia.

czita    0

Ja wczoraj dokończyłem kosić jęczmień ozimy i zacząłem pszenżyto a dziś od rana pada deszcz a chciałem słomę zebrać :(

feliks135    2

Koło Łodzi po wczorajszym deszczu trzeba trochę poczekać, a... tu znowu jutro i w następne dni zapowiadają deszcze :)

PK007    14

U mnie w okolicy wszyscy czekają na pogodę ze żniwami i sianokosami ale pogody nie widać :(

manik    34

U mnie żniwa rzepaczane w pełni. :)

Od kilku dni jest ponad 30 stopni, oby narazie deszcz nie padał.

chomik111    18

pogoda u mnie w miarę jest na żniwa ale co z tego jak rzepak jeszcze zielony i dobrze będzie jak zacznę go ciąć w następnym tyg..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?