Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

tomaszpa1    0

danield28, co do uprawy nie zazdroszcze wam tej 2 klasy. bo ciezka jest w uprawie gorsza niz 1 bo sie bryli. ja akurat 2 nie mam duzo ale prawie 3 ha to wiem jak sie uprawia takie pole. Zuławy są dobre z racji duzej zawartosci składników pokarmowych jakie tworza sie w deltach rzek itp.. ja tylko tak słyszalem o plonie 12 t/ha ale to w bardzo sprzyjającym roku przy duzych nakładach oczywiscie. u nas jak ktos ma 8t/ha pszenicy to juz szczyt mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia123    0

U nas też już po żniwach teraz czas na ,,kukujyde" :D

Chyba nie było tak źle może zboża nie najlepsze, ale głowa do góry jeszcze przyjdą dobre lata:)


Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

natalia123 , widze ze kobieta udzeliła głosu rowniez w tym temacie;) , jakas odmiana.zboza nie najlepsze to fakt ale cena dobra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzis zakonczyłem koszenie pszenicy w koncu sie udało wjechac i skosic tam gdzie było najmokrzej

jestem bardzo zadowolony z plonow w tym roku ..pod Młyn udalo sie mi tylko zrobic Praktycznie Pszenice Jara Bombone,bardzo pieknie sypała Bogatka,Briliant i bamberka

Jeczmien jary tez udany odmiana była Stratus

teraz trzeba zaczac zbierac słome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

dziś po miesącu zmagań z pogodą nareszcie udało sie zakończyc żniwa :) niedługo wykopki :rolleyes:


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

u mnie juz dobre 2 tygodnie po zniwach a w mojej okolicy juz takze dobry tydzien jak zniwa 2011 dobiegly konca i w sumie nie bylo tak tragicznie w sierpniu pogoda w miare dopisala i udalo ise wszystko suche zebrac chociaz bez wtop kombajnow sie nie obylo <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a ja właśnie widziałem dwa JD jadące kosić działki niedaleko mnie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

U mnie zbiór rzepaku był planowany na 26.07 tj. 14 dni po desykacji, ale pogoda nie pozwoliła. Chyba nie mam szans na rozpoczęcie żniw w lipcu. Pocieszającym faktem jest to, że w zeszłym roku żniwa rozpocząłem 1 sierpnia, a skończyłem 15 sierpnia. Oby i w tym roku tak było. :unsure:

 

Żniwa rozpoczęliśmy rzepakiem ozimym 3 sierpnia, potem pszenica ozima i zakończyliśmy 26 sierpnia pszenicą jarą. Ilościowo super, jakościowo pierwsze ozime i pszenica jara super a drugie po deszczach dobrze, czasowo średnio choć bywały lata, że kończyliśmy żniwa we wrześniu. Po pierwszych 4 dniach żniwowania myślałem, że 10 sierpnia będą dożynki i nie będę musiał odpalać suszarni, ale niestety pogoda w kratkę przeciągnęła w czasie i ubyło nieco oleju opałowego. Ogólnie jestem zadowolony ze żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U nas to 20 sierpnia żniwa się zakończyły. W moich okolicach pogoda nie była łaskawa tylko na początku. Ilościowo jare bardzo dobrze, zimowe bez rewelacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja dzisiaj swój widziałem jak łubin kończyłem:) taki był zachwaszczony że musiałem go desykować bo nie mogłem wymłócić..... ja zasiałem rzepak różnie od 20 sierpnia pierwszy a ostatni 26 razem 20 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu był temat Zniwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1a nie siew rzepaku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! osobny temat jest rzepak!!!!!!!!!dział oleiste!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie

róbmy bajzlu!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

W moich okolicach to już będzie spokojnie 2 tyg od zakończenia żniw. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Po żniwach już grubo 2 tygodnie, a tu nadszedł czas wywalania pszenżyta z zasieków bo ma 50stopni :blink:. W głowie się nie mieści, koszone było ciut wilgotne bo lepsze by nie było w te żniwa, stało trochę na przyczepach i nie było oznak grzania. Potem na bieżąco była badana temperatura 25 stopni, no to mówimy będzie dobrze. Dziś brat zagląda na termometr, a tam wcześniej wspomniane 50 stopni ;[ . Żmijka i cheja spowrotem na przyczepy, trzeba będzie przewiać i mieszać.

 

Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jak nie masz suszarni to lepiej to sprzedaj. Przewianie teraz nic nie da, ziarno już naciągneło wilgoci z zanieczyszczeń. Kupa roboty, później rozwój grzybów i szkodników... . Szkoda zachodu. Chyba że na paszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wczoraj mogłem ogłosić dożynki. Skosiłem ostatni kawałek gryki i zakończyłem jej wegetację, co niestety wymusiło dodatkowe czyszczenie. Plon przyzwoity- powyżej 2t z ha(tak na oko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Dziś 24.09 skończyłem żniwa 2011, ostatnie 0.40 ha mieszanki co stała w wodzie i jeszcze sypneło ok tony ładnego suchego ziarnka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj