Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

tomaszpa1    0

co najlepsze nie zawiozłem pszenicy ktora mam na dwoch przyczepach i bylem 10 km dalej w innym młynie. propozycja 790zł + vat i teraz nie wiem czy tam nie zawioze chyba ze podniesie mi szefowa młyna do ktorej zawsze wozilem. mieszanke sprzedaje po niedzieli po 680 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Może nie ten temat, ale nie chce mi się zakładać nowego.

Panowie jaka jest u Was cena talerzowania za hektar i za godzinę?

Bardziej interesowała by mnie cena od hektara B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Wczoraj zniwa zakonczylismy, słoma zebrana czyli dozynki, teraz obornik pod rzepak,orka no i oczywiscie siew ;)


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj dokończyłem wapnowanie i podorywanie. Jutro będę pryskał roundapem na usługach (ok. 20ha) W tygodniu sporo skosiłem na usługach więc w tym roku trochę jednak zarobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darious    1

Koszenie u siebie zakończone tydzień temu, a wczoraj zwiozłem ostatnie belki słomy. Czyli dzisiaj dożynki :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

zacznijcie sprawdzac mieszanki jezeli macie wysoko nasypane , u mnie w jednym magazynie troszke ciepłe i dmuchawa na przyczepy , polezy dwa dni i spowrotem do magazynu. ktos mi gadał z okolicy tylko juz sam nie pamietam kto ze u niego mieszanka zaczeła juz smród łapac od ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Tomasz to Ci co chcieli być pierwsi i Ci co się chwalą że koszą do 2 w nocy bo rosy nie ma. Nie ma słońca jak koszenie to ziarnko do du.y i teraz efekty że grzeje się.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

jeszcze na polu nikomu nie zgniło a w magazynach już nie jednemu.... to pewnie ci agenci co narzekali że pogody nie ma i deszcz pada kiedy to żniwa będą a teraz mają....

 

jak ja to mówię jest deszcz to będzie i pogoda wszystko w swoim czasie teraz cały tydzień pięknej słonecznej i ciepłej pogody nadają....

 

ja też mam dzisiaj dożynki bo skończyłem żniwa teraz tylko resztę rzepaku posiać i już trochę więcej czasu będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

no wiecie u mnie problem był taki. mieszanki kosilem zawsze popoludniu ale nigdy po zachodzie słonca a o to ze sie grzeja jest spowodowane zielonym owsem tam gdzie sie odmłodził. na niektorych polach był chwast i trzeba było kosic bo kazdy dzien miał znaczenie poniewaz chwasty by wyrosły jeszcze wieksze. takze ja wyjscia nie mialem a jak kosilem zboze było suche. powiedzmy tak srednio suche ale nic sie nie zrobi jak tyle chwastu było ale odmłodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Żuławy robią swoje, dobra ziemia myślę, że było by więcej gdyby nie 80% łanu które było położone... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

no jak na Zuławy to 6,5 t/ha to normalne. tam pszenica nawet do 12 t/ha potrafiła sypac . dobra ziemia swoja droga ale tam jest depresja ( grunty połozone sa ponizej poziomu morza przez co wysoki jest poziom wód gruntowych i jednoczesnie lepsze podsiąkanie gleby). nigdy nie moglem uwierzyc jaka tam ta ziemia jest urodzajna ale sam widzialem marchew przemysłowa ktora miała około 50 cm długosci i gruba jak reka. plon około 100t/ha !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Witam... U mnie juz po zniwach. Słoma pozbierana gnój wywieziony podkładki zrobione poplony posiane i zaczeło lac... pieknie wschodza, i jeszcze miedzy czasie wsiewka lucerny zrobiona w pszennisku... Jeczmien jary mnie zaskoczył bo az 5t z hektara, ale za to słomą sie nie popisał bo z 3ha 220małych kostek... pszenica od 6 ton do 7 w zależności od pola średnio ok 6.5t... Mam pytanie do Was czy pszenica jak na taki głupi rok i przy pryskaniu od grzyba, kilka albo i naście razy odżywką jechana, minimalnie gdzie niegdzie porosnieta(kły wystawiała małe) nadaje sie na konsumpcyjną, jak sądzicie bedzie miała dobre parametry???

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Oczywiście 6,5 t/ha to też oczywiście wyliczyłem z takich ogólnych obliczeń ważyć nie ważyłem ale plon był bardzo dobry... Co do pszenicy to jeszcze stoi na polu nie ma na razie pogody ale plon nie będzie taki wysoki typu 10-12 t myślę, że koło 7 t/ha, ale zazwyczaj tak sypie pszenica u teścia bynajmniej tak było w zeszłym roku może nawet niecałe 7 t/ha a w tym roku zobaczymy jak się wymłóci... Co do ziemi to dobra 70-80% gruntów to klasa II... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj