Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

BSZ110    163

Ja juz jestem prawie po zniwach. 70ha powoli zrealizowane :P W mojej okolicy kazdy ma idealne plony. U mnie rzepak dał 4.5t. Pszenica (odmiana MEWA) dała 8.5t z ha. Julius również 8-8.5t lecz na jednym 83 arowym kawałku nakosiłem 10t. Tegoroczny rok co do plonu jest wręcz idealny. Jeszcze nigdy tyle nie zebralismy z pszenicy. 70 ton jest sprzedane, wszystko pszenica konsumpcyjna. Reszta w magazynie i czekam na lepszą cenę. Pamietam jak pare lat temu dyrektor Kombinatu Kietrz opowiadal, ze miejscami udaje im sie zebrac 11 ton pszenicy to nie chcielismy wierzyc. W tym roku takie plony i u nas ;) Znajomi i sąsiedzi maja podobnie ze zbiorami (Ci co dbali) bo ten kto nie dal nawozu ani do porzadku nie popryskal to tez duzo nie zebral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sumie żniwa na ukończeniu. Plon owsu przy lesie lepiej nie mówić. Zwierzyna stratowała, owies zaczął się młodzić straty prawie 50%. Żyto blisko 3 t/ha gdzie w tamtym roku było może z 0,5t/ha przez srogą zimę. 3 wpadki kombajnem zaliczone, raz nawet nie było dojechane na pole a już trzeba było wyciągać kombajn. Niestety słoma u nas nawet nie zaczęta prasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Zapomniałem dodać że ja z Mazowieckiego (ale @mister o tym wie). @BartekM- ty też pewnie gdzieś z LB, LBI albo LU, LLU?

 

Dokładnie :) Ale generalnie to mokro... chyba pierwszy raz w życiu siedziałem z prasą... i odpusciłem co chyba nie było zbyt mądre... na lepiej się nie zanosi... Prognozy dość optymistyczne dla <plantatorów ryżu> desz przez cały tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Lubelskie jest duże, ja wczoraj kosiłem do 20, byla słoneczna pogoda, dopiero dzis 4.30 rano przyszedł deszcz i tak ciapie:) @BZS 110 pochwal sie jeszcze jakie parametry miala ta konsumpcyjna...:] i po ile sprzedałeś:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Ja w 4 dni zrobiłem 60 ha ale mam jeszcze zamówienia na 50 ha z tym, że od niedzieli wieczór nie ma o czym mówić nigdy nie widziałem takiej burzy i deszczu na polach stało 5-10 cm wody coś strasznego. Dzisiaj próbowałem wjechać rozrzutnikiem na skoszone pola u siebie oczywiście pustym i takie koleiny się tną, że co najmniej 3 dni potrzeba by zacząć coś robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

widze ze wszyscy ogolnie ladne plony i bardzo wysokie a zboza w polsce poprostu nie ma , jest nieurodzaj w naszym kraju to gdzie te plony o ktorych piszecie? sadze ze prognozy zbiorów beda spadac w doł. u mnie przeciętnie jak na ten rok , bez rewelacji ale niedaleko szukac ode mnie jest sporo rolników co kosza zboza tragiczne bym powiedział. pewnie to tylko wyjątki sa takie ze mieli urodzajne zniwa , tak jak rok temu w moich stronach. jutro jade zawieźć 4 t pszenżyta po 750zł/t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Zboże jest, tylko kiepskiej jakości. beda placic za nie po 500zl jako za paszówke,a jak ktos ma konsumpcyjna to dostanie 800-900. A pozniej i tak z tej niby paszówki zrobią mąke...taka polityka żeby w konia zrobić rolnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

gumaa87, nie ma zboża kolego nie pisz takich głupot. skoro w Polsce zbierze sie 25 mln ton to jest nieurodzaj. Urodzaj jest gdyby było 29 mln ton. a jezeli z tych 25 mln bedzie jeszcze ileś procent ziarna słabej jakosci to juz w ogole mozna powiedziec ze plony w Polsce sa słabe. niby cos tam gadał Sawicki ze liczy na 27 mln ale sadze ze tyle nie bedzie , zazwyczaj szacunki GUS-u lub podobnych jednostek były najbardziej trafne a oni szacuja na 25 mln takze zobaczycie co bedzie sie działo z cenami zboza. za pszenice 820zł netto zaproponowała mi babka z młyna gdzie zawsze sprzedaje bo sama dzwoniła wiec musi nie miec zboza i tyle , na szczescie pszenice juz skosilem takze nie bedzie porosnieta a z tym juz ma duzo ludzi problem poniewaz ma to znaczenie na liczbe opadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Ja już skosiłem i mogę powiedzieć co nieco. Pszenżyto słabe miałem ok 3 ton z ha. Owies średnio 4 tony. Pszenica prawie 5 ton. Pszenżyto juz mi zaczęło porastać. Pszenica piękna. Klasa ziemi 4, 5 i trochę piasków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

no 3 tony/ha to słabo na pszenzyto.pszenica ładnie jak blisko 5t , ja mam podobna wydajnosc pszenicy srednio co Ty. wiadomo na jednym polu lepiej na drugim gorzej w zaleznosci od stanowiska i klasy. owies około 3t a mieszanki troche powyzej 3,5 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja na parametry nie narzekam jak na ten rok są bardzo piękne... dzisiaj zbadałem próbke .. opadanie 200, białko 13, gluten 34... także na razie zmagazynuję ile się da i będę czekał na cenę a resztą z pola parę tirów pojedzie na bierząco .... a plony takie sobie koło 7 ton średnio wychodzi.... także nie za ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kwestia kto ile ma pola czym kosi itp. ja rekordowo skosilem 17 ha u siebie jednego dnia w 14 godzin z przejazdami itp. ja mam akurat NH 8060, mialem 65 ha zboza a zostało mi 7 jeszcze do skoszenia tazke dobre pol dnia i po zniwach , czesc pol uprawiłem i zasialem poplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja deutz fahrem m66s z hederem 3m, 1 hektar koszę 2h bo zboże ładne, koszenia miałem że tak powiem 5 dni, potem ciąłem słomę szarpaczem słomy i orka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja claasem dominatorem 96... miałem 50 ha pszenicy do tego groch i rzepak po kilkanaście ha.... wszytko by było po jakby nie to że musiałem czekać aż się dojrzeje zimowa a ludzie już kosili.... byłem wczoraj w jarej to może po niedzieli coś ją ruszę bo jeszcze kłosy stoją i słoma lekko zielona....

 

teraz już trzeci dzień pogody trochę pochmurnej i nic nie schnie zboża jeszcze mokre po poniedziałkowym deszczu gdy spadło łącznie 27 litrów.... i dalej muszę czekać by zimową skończyć może w piątek coś ruszę dzisiaj miała 20 %..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Dawno bym miał już po żniwach ,ale pszenica jara jeszcze nie dojrzała :blink:. No nic pozostaje czekać reszta już pokoszona praktycznie w 4 dni.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

gumaa87, nie ma zboża kolego nie pisz takich głupot. skoro w Polsce zbierze sie 25 mln ton to jest nieurodzaj. Urodzaj jest gdyby było 29 mln ton. a jezeli z tych 25 mln bedzie jeszcze ileś procent ziarna słabej jakosci to juz w ogole mozna powiedziec ze plony w Polsce sa słabe. niby cos tam gadał Sawicki ze liczy na 27 mln ale sadze ze tyle nie bedzie , zazwyczaj szacunki GUS-u lub podobnych jednostek były najbardziej trafne a oni szacuja na 25 mln takze zobaczycie co bedzie sie działo z cenami zboza. za pszenice 820zł netto zaproponowała mi babka z młyna gdzie zawsze sprzedaje bo sama dzwoniła wiec musi nie miec zboza i tyle , na szczescie pszenice juz skosilem takze nie bedzie porosnieta a z tym juz ma duzo ludzi problem poniewaz ma to znaczenie na liczbe opadania.

Żniwa się jeszcze nie skończyły więc poczekajmy z osądami. Dużo pszenicy jeszcze stoi nie wykoszonej, ale w moim regionie i tak już jest pszenicy w bród. Skoro pszenica sypie po 8-10 t/ha a niektórej rejony województwa sypia powyżej 10t/h to pszenicy jest duzo i ceny niestety nie ma. Nie dziwie sie że piszesz że nie ma zboża, skoro porównujesz zbiory swoją miarą...nie każdy zbiera 5 t/ha. Oczywiście nie zrozum mnie zle, nie smieje się ani nic wtym rodzaju, bo wiem że co region to inne plony, ale zobaczysz za jakis czas ile bedzie zboża, i niestety cena bedzie w granicach 550zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ok powiedzmy ze Zuławy , Opolskie , okolice Szczecina , czesc Wielkopolski , i Lubelskie to najlepsze gleby Polski ale patrzac proporcjonalnie to nie sa wielkie regiony w Polsce ktore sa w stanie zasypac pszenica nasz rynek . kolego zapomniales o tym ze nie brakuje i takich co młoca po 3t/ha pszenicy i jeszcze gorzej takze te wielkie plony o ktorych ty piszesz to jeszcze mało.napisalem powyzej ze GUS zawse trafiał z szacunkami i mysle ze w tym roku trafi rowniez a co myslisz ze to zboze co stoi nie wyleci. niech przyswieci słonce pada deszcz na przemian to nie jedna pszenica obleci bo plewy sie krusza. ktorys procent rolników z powodu nadmiaru wody nie wie czy w ogole skosi swoje zboza . takze na cene skupia sie tyle czynników ze głowa mała . w tam tym roku to u nas były plony nawet do 7t/ha pszenicy na 3-4 klasie a z kolei na poludniu polski woda zboze zabierała ze soba do morza.takze wiesz jak to jest.kazdy rok inny i co najwazniejsze nieprzewidywalny . na 550 moim zdaniem cena nie spadnie poniewaz patrzac globalnie zbiory sa raczej słabe. Niemcy słabo , francuzom zboze wyschło , w USA słabo . Jedynie ruscy powiedzmy ze w tym roku zboza nabija ale za to tamten rok mieli katastrofe. i to miało duze znaczenie poniewaz duzo produkuja ale i przez nieurodzaj u nich szybko robi sie niedobór zboza.

Jutro kolejny wywóz zboza pszenżyto tak jak dzisiaj po 750zł około 5 t i jeczmien około 5 t po 780zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a teraz problem, na skupie będą płakać że nie ma glutenu i opadania bo deszcz... i już cena w dół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

W sprawie cenowej... dodam jeszcze stan zapasów światowych. A one według prognoz na koniec 2012 będą mniejsze aniżeli rok wcześniej. Czytałem opracowanie, że i następny sezon nie będzie cenowo 'zniżkowy' nawet przy dobrych zbiorach, bowiem te puste magazyny trzeba zapełnić. A świat pełen kryzysów więc... wnioski wyciągnijcie sami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Żniwa się jeszcze nie skończyły więc poczekajmy z osądami. Dużo pszenicy jeszcze stoi nie wykoszonej, ale w moim regionie i tak już jest pszenicy w bród. Skoro pszenica sypie po 8-10 t/ha a niektórej rejony województwa sypia powyżej 10t/h to pszenicy jest duzo i ceny niestety nie ma. Nie dziwie sie że piszesz że nie ma zboża, skoro porównujesz zbiory swoją miarą...nie każdy zbiera 5 t/ha. Oczywiście nie zrozum mnie zle, nie smieje się ani nic wtym rodzaju, bo wiem że co region to inne plony, ale zobaczysz za jakis czas ile bedzie zboża, i niestety cena bedzie w granicach 550zl

Chyba cie pogieło z tą ceną, na dziś jest ponad 800netto, a co bedzie się działo za pół roku? Konsumpcji pewnie się zbierze z 30% normy jeśli chodzi o opadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj