Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

pOngO88    4

To po żniwach wczoraj poszło kolejne 7ha pszenicy (muszelka ok 8,5t/ha i ostka z zyta ok.7,5t/ha) a przedwczoraj młucenie było do 2:30 a wilgotność 13,5% bo rano sprzedawałem (po 780zł/t - nie ma gdzie już sypać). Dziś wywiozłem resztę, a swoje przyczepy pełne wciągłem pod wiate nakryłem plandeką i niech czekają na lepsze czasy :). Dodam że w Efekcie cena w ciągu dwóch dni skoczyła o 30zł, oficjalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Cezary4514. no jakos dokładnie było 2:10 jak skonczylismy i zjezdzalismy z pola. pszenica była czysta bez chwastu łan srednio gesty takze szło elegancko. jak widzisz kolega Pongo88 tez przedwczoraj kosił do 2:30 . przed hederem kurzyło sie do samego konca koszenia. wczoraj do 23.10 szła pszenica bo rosa troszke brała ale z kolei gdzie nie gdzie było chwastów takze dłuzej nie kosilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja wczoraj definitywnie skończyłem koszenie i na szczęście w tym roku słomy mało było. Zrobiliśmy dla siebie 1,5 platformy kostek i 2 bele słomy a resztę oddałem dla wujka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

Ja wczoraj kosiłem to pszenicy z jednego takiego kawąłeczka 0,35ha sypło 3 tony to nawet w miare jak na IV klase gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja u siebie powoli kończę żniwa. W czwartek kosiłem do 23:30 a wczoraj tylko do 17:00 bo zaczęło padać. Dzisiaj skosiłem u siebie 1.3ha mieszanki. Muszę powiedzieć, że gdy ma się więcej ziemii to te żniwa są jakieś ciekawsze. Dawniej miałem 4,2ha i jakoś tak moment i po żniwach. Teraz mam 11ha, mam więcej roboty i świetnie się czuję hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Koniec żniw 2011.Ogólnie Super zboża sypały.Buteo 3 raz siane , dało lepszy plon niż Brillant , przy takim samym nawożeniu i ochronie.W dodatku ziarno praktycznie 2 razy grubsze u Buteo , Brillant ziarno drobne , bardzo mała MTZ ;[ .Zasiałem 250 kg Brillanta i plon jaki dał to prawie 6 tony.Buteo w okolicach 7.2 tony/ha.Jęczmień Poldek około 4.7 tony/ha , owies 4.0-4.5 tony/ha.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Żniwa częsciowo zakończone. Słaby plon z pszenicy zimowej ok. 5,5t/ha, pszenica jara około 6t/ha, mieszanki 4,5-5t/ha, a najlepiej pszenżyta, jedna z odmian ponad 7t/ha druga zaś ponad 8t/ha. Ogólnie ze zbiorów jestem zadowolony. Zostało jeszcze 18 ha słomy do prasowania i około 50 ha do zwiezienia, bo niestety Mtz-et zaniemógł i jutro idzie na warsztat, dopiero zaczne zbierać.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

no u mnie mozna powiedziec ze tez skonczone zostal kawalek gdzie nie mogl kombajn wichac a o plonach to szkoda gadac zebralem moze 1/3 tego co w tamtm roku ;[ a ze sloma nie jest najgorzej :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Ja w Piątek skosiłem, nawet coś sprasowałem słomy ale przyszła ulewa i trzeba było uciekać, w sobotę na szczęście pogoda dopisała i żniwa skończone ;)


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Przed wczoraj położyłem 20 ha zboża głównie pszenicy do 2 w nocy pięknie się młóciło bo nie było rosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Nie piszcie, jakie macie plony z hektara, bo są to wartości nie wymierne w tym roku...może i objętosciowo wychodzi wam 7-8 t/h ale przy niskim opadaniu, realny plon jest troche niższy. Mi objętościowo wychodzi ok ~8t/h ale jak bedzie opadanie w przedziale 100-200 to ziarno jest lżejsze niz przy 300 i mi bedzie wychodzilo 7 t. wiec do swoich wyników podawajcie również jakie macie opadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Powiem tak do soboty ma u mnie codzienie padac deszcz, na polu jeszcze zostało 5 ha pszenicy i 2,5ha pszenzyta. Kolego @ gumaa87 masz racje, u nas niby z rejonu Kołobrzesko-koszalinskiego nikt niema pszenicy komsumcyjnej, poniewaz opadanie wynosi max 110 :blink: Dzis ojciec jedzie zobaczyc co ta pszenica jest warta do Pzz Stoisław poniewaz juz nie wytrzymuje nerwowo, co z tego ze sypie ponad 7t, ale jak nie bedzie miała opadania to naprawde totalna lipa, i te nawet 7 t to sobie bedzie mozna wsadzic w dupe, jak cena bedzie po 600zł/t bo wieksza napewno nie bedzie, a ci co beda miec dobra to w tym roku zrobio furore. :unsure:


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Pytanie tylko kto bedzie miał dobrą, bo na chwile obecną to jak już ktoś osiągnie minimalny próg opadania ( czyli 220) to w Lubelli dostanie 800zł pod warunkiem że inne parametry bedą ok. Wątpie żeby dali wiecej nawet jak bedzie miala opadanie >300. W innych latach z opadaniem 220 to by z łaską wzieli,a teraz nie mają wyboru bo lepszego materiału raczej nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Ja swoją pszenicę skosiłem 18 lipca przed deszczami. Odmiana to Bogatka ziarno grube i ładne. Jak chciałem przewiać żeby kurom dać pośladu to z dwóch 200kg mało co go było :rolleyes: i będę musiał kupić paszówki bo tej szkoda mi sypać. Do młyna jeszcze nie woziłem. Brat skosił tego samego dnia pszenice Natule która jest bardzo drobna i dużo pośladu ma. Ojciec mówi że moja pszenica jest najładniejsza w okolicy bo tylko my dwaj skosiliśmy przed popsuciem się pogody i mówi by się wstrzymać ze sprzedaża to powinienem dobrą cenę za nią dostać. A najlepsze jest to, że ja wykonałem o wiele mniej zabiegów dodatkowych niż brat i nasze pola sąsiadują ze sobą a plon i jakość ziarna nie do porównania. Szkoda że pogoda tak sie popsuła w żniwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja mam Brillanta jak poślad ..........eh a taki zapowiadał się ładny :rolleyes: Ale wszystko idzie do sprzedaży na paszę .Zostawiam Buteo a z nowych odmian wezmę Ludwig-a i Muszelkę , bo Tigera nigdzie nie dostanę w mojej okolicy :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Zapewne głupie pytanie ale to opadanie to co to jest? wartos MTZ ? i inne? z tym opadaniem to chodzi o to że na 1000 ziaren w wodzie na dno opada tam ileś? mi pszenica jara sypnęła 6 t/ha, tak na oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś znowu złapał nas deszcz. Nakosiłem 1 zbiornik mieszanki strączkowo- zbożowej i musiałem się zwijać. Brat już prasował słomę i po zrobieniu 20 bel również zjechał. Teraz sobie odpoczywamy a jutro ruszamy z podorywką. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

u mnie żniwa skończone definitywnie właśnie słome sprzątnąłem i zacznie zaraz padać ;p

a oto filmik jaki nagrałem krótki bo czsu nie było ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne głupie pytanie ale to opadanie to co to jest? wartos MTZ ? i inne? z tym opadaniem to chodzi o to że na 1000 ziaren w wodzie na dno opada tam ileś? mi pszenica jara sypnęła 6 t/ha, tak na oko.

 

MTZ- masa tysiąca ziaren ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

mi zostało jeszcze 7 ha bo przyszedł deszcz i mnie z pola wygonił . pszenzyto jakies 5,5 t/ha na 3 klasie. pszenica ozima odmiana smuga na stanowisku po burakach na 3,4 klasie 5,5t/ha chodz myslalem ze bedzie gorzej , jeczmien jary odmiana stratus na 3,4 klasie tak około 5t/ha moze troszke mniej. ogolnie srednią moich plonów szacuje na 3,9-4/ha jak na ten rok całkiem niezle chodz w tam tym roku srednia siegła 4,5t/ha.cena zapowiada sie dobra takze mnie jakos to specjalnie nie martwi ze takie plony bo mnie sie przerzuce jak w tam tym roku a kasa i tak ta sama a moze ciut lepiej bo ktorys hektar wiecej zboza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Łukasz12321 ładny filmek.Miło się oglada taki film , na pewno troche kłopotu jest by zrobić taki film ale za to forum jest bardziej kolorowe i lepiej oglądane , C-360 ładna i zdrowy silnik bo nie kopci :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

starałem sie jak najlepiej zrobić film, C-360 pierwszy raz w polu szykowana na żniwa, remoint wyszedł ok 6 tys bo łącznie ze skrzynią(jedynym mankamentem jest to ze koło od biegu wstecznego i 1 jest starte i troszeczke wyje ale to nie pszeszkadza bo nie wylatuje, reszta kół jest jak nowa.

kłopotu z filmem nie było bo miałem zmiennika na traktorze bo wujo szedł do pracy 2 godz później i udało sie coś nagrać. (troche krótki)

dziekuje za komentarz ;p

plony i wilgotnośc sa w opisie filmu ;D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

No to fajnie.Widać że silnik zdrowy bo pracuje jak powinien.Wstawiaj więcej filmików miło się ogląda ja tez bym wstawił ale nie umiem :( :( a było by co. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zapewne głupie pytanie ale to opadanie to co to jest? wartos MTZ ? i inne? z tym opadaniem to chodzi o to że na 1000 ziaren w wodzie na dno opada tam ileś? mi pszenica jara sypnęła 6 t/ha, tak na oko.

 

Poszukaj w necie - chodzi o parametry enzymatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj