Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

koszenie jeczmienia rozpoczete..plon calkiem niezly a nawet bardzo dobry jeczmien odmiana Stratus pryskana odzywkami i jeden zabieg srodkiem Artea jestem bardzo zadowolony

bez wpadek sie nieodbyło,jutro ciag dalszy..dalej jeczmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

U mnie już też żniwa ku końcowi się zbliżają. Wczoraj skosiłem 1,5 ha pszenżyta a plon no cóż na 4 tonową przyczepę weszło wszystko i jeszcze sporo można było włożyź na nią (no cóż taki rok). Natomiast mieszanka (owies-jęczmień) sypie o dziwo dobrze i miejmy nadzieję, że jutro uda się skosić resztę oczywiście o ile wymysł polskiej myśli technicznej o nazwie Z020 będzie również jutro spisywał się tak jak przez ostatnie 2 dni B) .

PS.: Jaką odmianę pszenżyta ozimego polecacie bo te co skosiłem pójdzie całkowicie w przemiał.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

a jednak ruszyłem w pszenicę po południu odmiana Akteur klasa 3b 4a plon około 6 - 7 t/ha wilgotność 16 %!!!!!!!!!!!!!!

 

moja miała 15, nie bedzie się grzała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś kosiłem u siebie. Zyto sypało bardzo dobrze, na oborniku 3t, bez obornika 2-2,5t/ha, pszenżyto zawód zupełny 2t/ha albo i mniej. Jutro wykoszę na lepszej ziemi pszenżyto tam powinno być lepiej. Poza tym pszenżyto porośnięte, żyto w śladowych ilościach. Słomy praktycznie brak. Ale co się dziwić, kwiecień, maj, czerwiec praktycznie bez deszczu, pszenżyto pryskałem odzywkami, efekt był wizualny, w plonie tego nie widać. Ogólnie starałem się dać najlepsze nawożenie, ale żadne nawożenie nie zastąpi wody.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

wczoraj poszło 2,3ha muszelki plon około 7,5-8t/ha, gdyby popadało w czerwcu może zachaczyłbym o dwu cyfrówkę ... jutro może poleci 7ha muszelki i ostki... jak bedzie pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

to sie liczy tak 4m x 2m x ,7m = 5,6m3

gestosc pszenicy ~750kg/m3

 

czyli wejdzie Ci 750kg/m3 x 5,6m3 = 4200kg

tyle mniej wiecej Ci wejdzie, zalezy jakie bedzie geste w rzeczywistosci i jaki czubek usypiesz ja mam przyczepe 400#190#75 i wchodzi 5200kg pszenicy więc z tymi obliczeniami jest coś nietak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wreszcie udało się coś wykosić. poszedł prawie cały jęczmień, wyszło chyba ponad 5t/ha i wiekszość pszenicy prawie 7t/ha. Może to nie dużo ale u mnie to naprawde wynik doskonały. wcześniej jak ojciec dbał o zboże to dobrze jak było 4t/ha pszenicy. Troche koleiny po kombajnie się robiły. Jutro kolej na resztkę jęczmienia, drugą odmianę pszenicy i łubin. Może damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

ja chyba zaczne jutro w pszenicy, bo jak narazie jakies niedojzale wydaje sie to zboze... Dzisiaj moze skosimy na oróbe pszenzyto, zeby juz je szło suszyc albo cos z nim zrobic bo porosło dosc zdrowo...

Jak ustawic Bizona do omłotu porosnietego pszenzyta ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja kosiłem wczoraj i przedwczoraj oraz jadę dziś puki pogoda jest bo od jutra nadają deszcza a mieszanka czeka. Zboża porosły więc trzeba będzie ich więcej wysiać bo połowa nie zejdzie - nie zejdą te co mają już kiełki. Co do plonu to pszenica na liściach ściętych z buraków ( 6 ton/ha) na grochowinie 5 ton/ ha. Jak na woj. lubelskie i ziemie klasy 3,4,5, to dobrze

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bnowy    0

U mnie żniwa dopiero ruszyły. Sam mam niewiele do skoszenia - ledwie 0,5ha mieszanki, ale jak pogoda pozwoli jestem umówiony na poniedziałek, bo dopiero 2 dzień pogody..

Jesteście w ogóle zadowoleni ze żniw?

 

Swoją drogą, jeżeli macie foto, wideo i chcecie się pochwalić na Facebooku (liczę, że zobaczą to nie tylko rolnicy, ale i inni docenią to piękno ;) - założyłem stronę, gdzie można wrzucać materiały ze żniw: https://www.facebook.com/#!/pages/%C5%BBniwa-2011/194136993979199


Żniwa na Facebooku:
facebook -> szukaj: żniwa 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Żniwa zakończone :)

 

Plon:

Pszenica 5,8t/h

Jęczmień 4,2t/h

Pszenżyto 6,1t/ha

 

Jeszcze aby słomę zwieść.... :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

wszyscy tu pisza ze maja 7lub 8 ton z ha pszenicy no cuz my z wielkopolski jak maja z ha 5 ton to super dzis kosilismy pszeniczke gestosc jak w tamtym roku a plon ok 5 ton a ok 8 bylo w tamtym roku sam kosze i wiem ludzie maja ok 3 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Nie ma czego zazdrościć, może i lubelszczyzna w tym roku osiąga wysokie plony, ale co z tego skoro oziminy to wszystko "paszówa". Gdyby z jare sie jeszcze wyrobiły na konsumpcje i sypały jak ozime, to może te żniwa nie będą takie najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

tata do tej pory kosi pszenice. Mamy trochę hektarów więc trzeba wykorzystać każdą minutę dobrej pogody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

zboża wykoszone ;] minimalnie mniej jak w tamtym roku. 2 dni i nic nie stoi ;] teraz trzeba ze słomą powalczyć :D


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

I po żniwach. wykaszone wszystko nawet łubin. Może nie był zbyt suchy ale jest rozsypany cienką warstwą w magazynie, grubość nie pszekracza 20cm, mam nadzieję że sie nie zagrzeje i doschnie. Bałem sie zostawić go dłużej żeby się nie wysypał.Nie dał rewelacyjnego plonu ale jakieś 2t/ha myślę że będzie. To i tak dobrze zwarzywszy na uszkodzenia herbicydowe późniejszą susze gdzie zrzucał kwiaty itd... ale jest cudowne stanowisko na pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pszenżyto wykoszone, z IV klasy 5t/ha spodziewałem się że będzie ciut lepiej. Słoma powożona, tylko został owies. Ale z słoma jest katastrofa, nie pamiętam takiego roku aby było tak mało, słomy to jest ok 30% co było zawsze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie pszenica ozima na 4a i 4b klasie na jednym polu powyzej 4 ton na drugim troszke ponizej. ale zdziwila mnie pszenica na polu po burakach plon około 5,5t az nie wierze ze to mozliwe w tym roku . dzis moj kombajnista połozył 9 ha u mnie i 4 ha na zarobku , wczoraj z kolei 8 ha u ludzi i 6 ha u mnie. wczoraj było super koszenie bo rosy nie było młocilismy do 2 w nocy.zostało mi do skoszenia 20 ha . jutro planuje skosic połowe tego o ile wytrzyma pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bnowy    0

większość z Was kończy a u mnie nie bardzo da się wjechać.. zboże suche, ale grunt nie.

 

generalnie jak czytam Wasze raporty żniwne ;) wygląda na to, że jest całkiem nieźle. graty zadowolonym :)


Żniwa na Facebooku:
facebook -> szukaj: żniwa 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie wczoraj poszło 3ha jęczmienia, a słomy to nie ma dosłownie nic pokosy to gorzej jak po Vistuli. ;[

Dzisiaj po południu pewnie atakujemy pszenice. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj