Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

jaguar235    5

u nas nic nie zaczęte tylko jęczmień ozimy a reszta dosłownie pływa w wodzie żniwa jak będzie jeszcze co młócić to gdzieś tak koniec sierpnia może zaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Człowiekowi już ręce opadają cały rok chodzisz koło tego cieszysz sie ze coś z tego będzie a tu tylko deszcz ale jak to mówią ze kto zmoczył to i wysuszy bądźmy dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

jak to mówił biblijny Noe-jeszcze tak nie padało żeby nie przestało :blink: i Arka sie zatrzymała.....po 40 dniach deszczu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, jaka powinna być wilgotnośc jeczmienia i pszenicy żeby nadwała sie do przechowywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

u nas też niektóre odmiany pszenicy już puściły kiełki więc parametru nie będzie :/ pszenżyto to nie ma co mówić w ogóle:/ dziś znów padało, od jutra niby 4 dni pogody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Wilgotność

wczoraj: jęczmień znajomego 23

dziś po 16stej: pszenica nasza 17,2 - 18 (zależnie od odmiany i pola).

 

ogólnie u nas próbują ale kończa po 1-2 hektarach bo jak usypie na przyczepie czubek to zboże stoi na tej przyczepie takie mokre.

 

Jeżeli do jutra do 14stej nie wleje to my tniemy j. jary i może troche pszenicy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To chyba znajomy zaraz piwo z tego jęczmienia będzie robił :P bo na pewno nie przechowa tego, 17% to już jest problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jak zobaczył wynik to sobie odpuścił ;)

pojechał w zarobek ale wiele też nie sciął u gościa bo mokre.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Pada, ciagle pada. Niech sie juz lipiec kończy ;) Od wtorku przewidywana poprawa, jedyna nadzieja w słońcu :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

ehhh...dzis spadlo od 18 do 23 - 35mm deszczu <od 25 czerwca spadlo 214mm , a od 5 maja do 25 czerwca-41mm > , zaawansowanie zbioru zboz u mnie 0% , jeszcze nie porasta pszenica , owies sie mocno odnawia , pszenzyto rosnie w klosie

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nairda    1

Woj.Opolskie pow.Prudnik wczoraj spadło 7,7mm dziś do godz9,00 już 16mm. W lipcu 198mm, w czerwcu 128,2mm. Zobaczymy ile jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

A może znacie jakieś realne prognozy pogody, takie które sprawdzają się, bo te które ja przeglądam są do d..y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

realne, czy takie które Cię zadowolą ? :P U mnie cały czas leje... trzeba będzie co najmniej tydzień aby woda obeschła ze wzgórków... o dolinach nawet nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd550    0

łódzkie centralna polska

wczoraj trochę padało ale mało i przy dobrej pogodzie w środę powinienem mócic już zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze bedzie pogoda na 4dni jak sie wjechac nieda,bo woda stoi musi troche podloze obeschnac zeby sie tam kombajnem wybrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie wczoraj nieżle zlało a dzisiaj słonko . Owies mój na całe szczescie nie odnawia sie tak bardzo tylko miejscami to tak mysle ze koło srody go zgole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matusi    0

W moich stronach koło tarnowa nikt jeszcze nie kosił,od 15 lipca praktycznie cały czas leje szkoda gadać.Na moich polach 50% zboża leży a to co stoi to już zaczyna w kusiach kiełkować :( .Dzisiaj sie wk***iłem i wykosiłem kosą troche gnijącego zboża i dałem kurą, przynajmniej sie nie zmarnuje :lol: Doradźcie koledzy czy mam kosić w tym tygodniu jak bedzie pare dni pogody i suszyc na przyczepach i na plandekach. Czy czekać na pogode. Jedyne pocieszenie że kupilem własny kombajn. Bo w mojej okolicy to doprosić sie kombajnisty nie można bylo żeby przyjechal,tylko jeżdził najpierw tam gdzie miał konkurencje a do nas na sam koniec żniw jak już wszystko miałem wymłucone przez dziki. ;[ .Wiec doradźcie co mam robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ehhh...dzis spadlo od 18 do 23 - 35mm deszczu <od 25 czerwca spadlo 214mm , a od 5 maja do 25 czerwca-41mm > , zaawansowanie zbioru zboz u mnie 0% , jeszcze nie porasta pszenica , owies sie mocno odnawia , pszenzyto rosnie w klosie

od kiedy prowadzisz pomiary? Wiesz ile od ruszenia wegetacji spadło? Masz może wyniki za zeszły rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Dziś słońce, z przelotnymi burzowymi chmurami, mimo to jest ładna pogoda, w rzepak Agrojar wjechał. Jadę zara na pole po polować z aparatem na Jelenie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do @matusi tylko kisielu nienakos lepiej poczekaj z 2-3 dni i zacznij od jeczmienia jezeli sie oczywiscie nie utopisz..my na Slasku tez stoimy..jedynie rzepak sie udało urwac ale nie wszystkim czesc jeszcze stoi..masakra..to ze nnie bedzie padac to nie znaczy ze bedziemy kosic...bo jest mokro..a nie mam zamairu posadzic kombajna na osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj