Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Rolnikix    4

Ehh, nie lubię narzekać ale czasem muszę...

Wczoraj przed wieczorem skosiłem mały kawałek jęczmienia(ok 30arów), nie był idealnie suchy ale wyszliśmy po prostu na próbę pierwszy raz w tym roku, a poza tym potrzebuję jęczmienia na pasze.

Byłem przekonany, iż dziś po południu spokojnie będę mógł wchodzić w inne zboża a tutaj od rana wprawdzie nie pada, ale mży.. Podejrzewam, że dziś już nic nie skoszę..

Trzecie sianokosy mógłbym już w sumie w tym roku prawie zaczynać, a w takiej sytuacji będę miał wszystko naraz, mam jednak nadzieję że chociaż od niedzieli się wreszcie wypogodzi porządnie.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

W lubelskim 2 dni pogody i dzisiaj mieliśmy próbować pszenicę. Rano zaczął padać deszcz. :blink:


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

wczoraj nie padało i zaczęło się robić fajnie, dziś mieliśmy próbować dokończyć żyto i zacząć pszenicę. Leje od rana i nici z koszenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku..a co za pogoda jak deszcz potrzebny to ani kropli a jak trzeba zacząć młócić, zalałoby że nie wjedzie na pole. Jęczmień się odmłodził. Pryskacie na dojrzewanie?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Wczoraj probowalismy John Deere'a 1470 w rzepaku, tak sie spodobało, ze skosilismy 50ha rzepaku na usludze :rolleyes:

W domu mówili, ze padało 5km od domu nie padało wcale...

 

Na 4 takie kombjany, to skosisz 50ha w dzień ale nie jednym. ... :lol:

 

Pogoda, poprawa, dwa dni nie pada :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

siąpi deszczyk siąpi...

po południu wczoraj wjechałem w pole... ukosiłem zbiornik pszenżyta i dałem spokój, zboże jeszcze było wilgotne ;) teraz przerzucam je szuflą, będzie dla świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

;( pada ;( mieszanka już w ziemię włazi i najgorsze że się wjechać nie da... nie wiem jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ludzie przestańcie tyle narzekać bo się czytać już tego nie chce..... jest deszcz to będzie i pogoda przecież jeszcze nawet sierpień się nie zaczął ja nie pamiętam takich wczesnych żniw zawsze się zaczynało kolo 6 sierpnia a tu dopiero lipiec.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

wtedy kiedy deszcz potrzebny to go nie ma!!! wiosną tak było ludzie pozasiewali i potem chyba ze 2 tygodnie deszczu nie było a potrzebny był. Jak buraki sialismy to można powiedzeć że w popiół taka susza była a gdz przyjdzie czas na kopanie to na dwa ciągnbiki trzeba bedzie... i taka robota... <_<

U mnie w okolicy jeszcze praktycznie do zboża nikt nie wyjechał tak leje co dzień... wczoraj było troche pogody ale co z tego jak dziś znó leje od samego rana...

Edytowano przez Cezary4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

ludzie przestańcie tyle narzekać bo się czytać już tego nie chce..... jest deszcz to będzie i pogoda przecież jeszcze nawet sierpień się nie zaczął ja nie pamiętam takich wczesnych żniw zawsze się zaczynało kolo 6 sierpnia a tu dopiero lipiec.....

Albo nie jesteś rolnikiem albo nie wiesz co piszesz!

Zboże zaczyna porastać a ty piszesz że nie ma żadnego problemu,żenujące!!!


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ludzie przestańcie tyle narzekać bo się czytać już tego nie chce..... jest deszcz to będzie i pogoda przecież jeszcze nawet sierpień się nie zaczął ja nie pamiętam takich wczesnych żniw zawsze się zaczynało kolo 6 sierpnia a tu dopiero lipiec.....

To przyjedź do mnie i zobacz jakie zboże ma kły w sumie to już są liście. Nawet jak przyjdzie upał to co się zbierze po 2 tony z hektara a reszta pójdzie w słomę. I jaka wartość będzie miało to ziarno.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyLECH    5

ludzie przestańcie tyle narzekać bo się czytać już tego nie chce..... jest deszcz to będzie i pogoda przecież jeszcze nawet sierpień się nie zaczął ja nie pamiętam takich wczesnych żniw zawsze się zaczynało kolo 6 sierpnia a tu dopiero lipiec.....

Chomik ty sie lepiej schowaj z tymi swoimi wypowiedziami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zależy gdzie... u mnie żniwa powinny być od 25 lipca więc mów kolego za siebie. Ludzka praca idzie na marne, ziemniaki w wodzie, zboże porasta, opada, rzepak na ziemi. Nie narzekać... a co, cieszyć się mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

U mnie również już najwyższy czas na żniwa, zwłaszcza jęczmienie powinny być już wszystkie pokoszone. A co jest najlepsze, jeszcze masa rzepaków w okolicy stoi.. Wczoraj jeden wykosił kilka hektarów z wilgotnością ok20%, teraz będzie przerzucał i dosuszał, ale co miał zrobić jak już wylatuje? I tak tylko ok 1tony z ha omłócił, wprawdzie nie był to super rzepak bo i na słabych glebach, ale w normalnych warunkach sadzę że ok 1,5tony/ha by miał.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ludzie przestańcie tyle narzekać bo się czytać już tego nie chce..... jest deszcz to będzie i pogoda przecież jeszcze nawet sierpień się nie zaczął ja nie pamiętam takich wczesnych żniw zawsze się zaczynało kolo 6 sierpnia a tu dopiero lipiec.....

 

 

W mojej okolicy zazwyczaj 22 lipca zaczynały się duże zniwa i to bez różnicy czy 20 lat temu czy kilka lat temu (dobrze znana mi i rodzicom którzy opowiadają jak to było kiedys data , bo dzień moich urodzin) .

 

A w tym roku ? w tym roku 28 lipca ludzie dopiero rzepaki definitywnie skończyli młócić :mellow:

Duże zniwa powiny trwac conajmniej od tygdnia ...

 

 

Najgorzej mnie wkurza ze zniwa mozna powiedziec nie zaczęte a ksiądz juz ogłasza kiedy będą dożynki :lol:

 

 

 

 

 

Ale masz trochę racjii , przeciez są tacy którym powódz czy susza zabrała wszystko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

coś chomik błysnął;) kraj nie jest jednorodny pod względem klimatu, a co za tym idzie terminu zbioru

 

Żniwa w zeszłym roku zaczęły się u nas 3 sierpnia, ale powinny się w tym roku zacząć około 25 lipca, niestety tylko leje z jednodniowymi odstępami czasem.

Efekt jest taki, że pszenżyto zrosło, pszenica już też zaczyna, jęczmień mimo że stojący był, to nawałnice go pomięły, i też już jest kilkanaście cm od gruntu.

Jeszcze nie jest tragicznie ale przynajmniej u nas zapowiadały się niezłe plony jeszcze w połowie lipca, teraz jak przestanie lać to będzie dobrze jeśli chodzi o wielkość plonu, ale jeśli chodzi o jego jakość to już nie

 

trudno się mówi, na pogodę nie mamy wpływu, taki to już fach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I kolejny rok z rzędu jakość ziarna będzie pozostawiała wiele do życzenia ;)

... i co się dziwić ludziom którzy zaczynają zniwa wczesno , jak najwczesniej - w końcu już drugi rok z kolei kto nie złapał pszenicy i ozimin na samym początku ten zbierze czarne a nawet porośnięte ziarno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1

wczorajsze zyto miało liczbe opadania 90 a od dzisiaj znow pada niewiem co to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Czytając posty doszedłem do wniosku ze niektórzy tu piszący i tak maja dobrze . Na wschodzie Polski w moich stronach to wczoraj dopiero rzepak zaczęli kosić ,zboże stoi nie ruszone :( A dziś pada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

i wy wszyscy myślicie że tym swoim wiecznym narzekaniem to pogoda nagle się poprawi?????

 

że kraj nie jest jednorodny to ja dobrze o tym wiem... ja jestem tego zdania że natura i stwórca wiedzą co robią bo od nas ludzi najmniej tutaj zależy, to jest warsztat pod chmurką jak to się mówi i trzeba czekać na pogodę wszyscy jesteśmy w podobnej sytuacji nie mówię tutaj że jest dobrze ani że jest źle ale naszym wiecznym polskim narzekaniem nic nie wskóracie!!!!!

 

 

Będzie słońce to będziemy zbierać to na co nam pozwoli i tyle prosta sprawa.... mi tam w sumie się do żniw się nie spieszy rzepak zebrany miał około 12 procent ale za to te dwa procent jest cięższy o wodę.... groch jeszcze nie za dojrzały a pszenicę dopiero w lipcu jeszcze od grzyba pryskałem więc zielone i trzeba czekać kto zadbał to będzie miał co zbierać

 

wszyscy jak zwykle narzekali na rzepaki bo sypią 2 tony a mój zadbany i doglądany dał mi 4 tony i do tego mam uznane 15 procent gradu....

 

 

kiedyś były żniwa i pogody było 2 -3 tyg słonecznej to się zbierało każdy miał czas a niestety teraz pogoda i świat się zmienia i trzeba się do tego dostosować i robić swoje wtedy kiedy można i być dobrej myśli bo to połowa sukcesu a nie narzekać i psioczyć na wszystko i na wszystkich że to nie tak że to źle....

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Lubelskie-deszcz,deszcz,deszcz...,ta pogoda już mnie zaczyna wku...-denerwować .Jak tu się nie martwić i nie złościć? jak w tamtym roku musiałem kupić 100% zboża do siewu z centrali bo to co ukosiłem nie bardzo nadawało sie dla świń ,a nie mówiąc na mąkę na chleb .W tamtym roku było o tyle lepiej że było kilka dni słonecznej pogody i komu nie zachciało się jechać na usługę do koszenia to miał szansę zebrać ładne zboże,a w tym roku co ?,kombajn stoi w garażu zatankowany do pełna i gotowy do pracy a tu pada i pada .Kilka dni nie padało to miałem plan dzisiaj kosić pszenicę,a od rana znowu pada.Jak sprawdzam prognozę pogody dla mojej okolicy to płakać się chce- do wtorku deszcz,środa czwartek i piątek słoneczne a w sobotę znowu pogoda barowa ;[ .

Ludziom z miasta to dobrze,ich jak woda w domu nie podtapia to nie myślą o pogodzie ;) ,a na wsi jak nie susza to deszcz i zawsze wiatr w oczy :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak ! a w TV nawet już o tym nie wspominają ;) kiedyś jak "państwo" miało PGR to społeczeństwo było uświadomione i czuło się odpowiedzialnym za plony jakie rolnicy zbiorą bo wiedzieli ,że od tego zależy ich byt ! A teraz nie dość ,że rząd i państwo "leje" na rolników to jeszcze reszta społeczeństwa <_<

... nie wspominając juz o niebie ( :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do @chomik111 kolego chyba cie ponosi za bardzo to ze ty miales 4t to nie znaczy ze inni nie dbali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko nam juz na jesieni nie udalo sie zasiac bo warunki nie pozwoliły!!!troche kolego zastanow sie co mowisz!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do @chomik111 kolega mądry bo rzepak zebrał a ja np. nie mogę wjechać bo ciągle pada a wilgotność mierzona 19% na moim mierniku a u nich to ponad 20% byłoby !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Wczoraj wykosiliśmy 4ha pszenicy odmiana Bogatka przedplon ziemiaki sypała 7,5t/ha wilgotność 14,2%.Dzisiaj słota woj .Opolskie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj