Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Kris5    1

dzisiaj skoszone 1 ha pszenicy wydajnośc jak na nasze ziemie dobra 4,5t/ha jak nie popada jutro ciąg dalszy żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale koszenie... jedna działka - dwa wjazdy i dwa razy się wyciągałem, skosiłem 0,9ha owsa z jęczmieniem, sypał kapitalnie na przyczepie mam z 4,5t, na moje ziemie to super wynik. Reszta czeka, pszenica jeszcze miękka a w owsy nie da się wjechać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

@Wacek21 miałem zasiane niecałe 30ha. Rzepak dał 4.5 t/ha. Sprzedawałem od 1800 do 1930 zł w zależnosci od wilgotności i zanieczyszczenia. No w tym roku to na rzepaku był ładny interes. Oby pszenica nie porosła i cena tez byłaby jakaś przyzwoita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Kurcze wszyscy koszą a ja nawet zbiornika nie nakosiłem ale może jeśli jutro będzie pogoda to skosze pszenżyto chociaż oczywiście jeśli uda się wjechać ;[ . Jednak na dzień dzisiejszy wszystko stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

pada, pada, pada, pada, pada...... Od tygodnia wszystko gotowe do żniw, a te z pewnością nieprędko.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@chomik111 ten gośc siał u sasiada za cały sklad skasował go 500 zł siał wapno magnezowe było tego około 26-28 ton rozsiał to na około 7 ha szerokośc robocza ok 12 metrow zabrał to na 4 rozsiewacze ja u siebie wapno piastem siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Dziś po 2 dniach bez deszczu i słonko od południa skosiłem na zgórku 2 ha jęczmienia jarego, a w dole grząsko. Nawet ziarnko kurzy na przyczepie jak podgartałem. Także git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

U mnie jeszcze nic nie tknięte wciąż pada i pada wczoraj dopiero założyłem heder :rolleyes: Może w następnym tygodniu coś się ruszy <_<


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

u nas od 3 dni piękne słoneczko i żniwa w pełni. Sam pod wieczór zgoliłem 1.20ha pszenicy(odmiana Muza około 7t/1.2ha a więc nieźle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja dzis mieszanke skosilem z 1,5 ha było około 6,5t całkiem niezle sypała a wygladała przecietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

U mnie zbiór rzepaku był planowany na 26.07 tj. 14 dni po desykacji, ale pogoda nie pozwoliła. Chyba nie mam szans na rozpoczęcie żniw w lipcu. Pocieszającym faktem jest to, że w zeszłym roku żniwa rozpocząłem 1 sierpnia, a skończyłem 15 sierpnia. Oby i w tym roku tak było. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Ja dziś zacząłem. Najpierw namówiłem sąsiada żeby mi wykosił kawałek na osypkę, ale pszenica jeszcze nie bardzo w mieszance zbożowej. Później pojechałem pryskać ziemniaki i przy okazji obejrzałem zboże. Pszenżyto jeszcze miękkie ale jęczmień jary już był ciekawy więc zakończyłem pryskanie i do sąsiada czy by znowu nie przyjechał. Nakosił niecały zbiornik z 45 arów w bizonie, jęczmień wyglądał słabo( wiele błędów w uprawie, więc nie było tak źle). U nas-powiat bialski-od wczorajszego ranka nie pada, jak pogoda utrzyma się do niedzieli to żniwa ruszą, bo tak to niewiele do tej pory wykoszono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

no i po jutrzejszym koszeniu-wlaśnie zaczoł padać deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie wykosic rzepak w koncu dzisiaj

nie powiem w zeszłym roku zaczołem 2 sierpnia

a co do tego posta co ktos napisal ze pisza ze skosili a po pare hektarów maja i sie ciesza to ja sie dołanczam tez mnie w brzuchu kreci jak to czytam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wielkopolska, Powiat Konin. 2 dni trwały żniwa pełną parą, jednak wczoraj wieczorem znów pokropiło i przestało, a dziś zrobiła się jesień, niby nie pada ale zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wczoraj probowalismy John Deere'a 1470 w rzepaku, tak sie spodobało, ze skosilismy 50ha rzepaku na usludze :rolleyes:

W domu mówili, ze padało 5km od domu nie padało wcale...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

u nas leje i dolwa, jak chodziłem po polu to po postawieniu nogi i zabraniu jej słychać taki fajny dzwięk nasiąkniętej gleby - trudne będą to żniwa jak tak dalej będzie.

U nas Ci co nie mają własnej suszarni i czas ich nie goni to czekają. Ci wielcy z suszarniami próbują ale tylko dlatego że później tego nie obrobią bo czasu będzie za mało.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Ja rzepak skosiłem (czytaj: rozdrobniłem słomę, po gradobiciu wydajność 500 kg/ha... masakra) w ubiegłą sobote i od tamtej pory praktycznie nie ma jak w pole wjechać. Zboża już porastają.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Ja wczoraj skosiłem ok 3 ha żyta - 3 t/ha , 2 ha pszenżyta 4,5t/ha i 1,5 ha owsa - 3t/ha i juz dziś od rana kropi i przerwa w żniwach, a jeszcze słoma do sprzątnięcia i pozostało do skoszenia ok 20 ha

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Wczoraj po południu wykosiliśmy 3,5ha rzepaku.

Więcej nie dało rady bo zaczął podać deszcz ;[ który dopiero późnym wieczorem przestał padać.

Dzisiaj od samego rana znowu pada taki lekki deszczyk. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

u nas jak zaczeło padać o 23 tak leje do tej pory bez przerwy. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj probowalismy John Deere'a 1470 w rzepaku, tak sie spodobało, ze skosilismy 50ha rzepaku na usludze :rolleyes:

W domu mówili, ze padało 5km od domu nie padało wcale...

 

 

haha dobre :lol: 50ha :lol:

ja jak skosze 15 dziennie to jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Może kolega sie o "0" machnął ;)

 

U nas nie padało od 3 dni , wczoraj już ludzie pod wieczór zaczeli kosić pszenicę , byłem pełny nadziei ze dzis będzie pogoda i podgonimy trochę żniwa , a tu o 8 rano zaczyna kropic , padac , a teraz to już leje ;[

 

Ech pszenżyto i żyto już się pochylilo , jęczmień kłosy już spuścił ku ziemi a czarny owies sie wysypuje , kazdy dzień deszczu, wiatru to strata plonu :(

 

 

Jesli nadejdzie w końcu prawdziwe lato upały i pogoda to ruch na polach będzie straszny , bo już nie ma na co czekać - wszystko dojżałe oprócz jarej pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj