Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Pietras892    945

u mnie, pszenżyto zaczyna pusczac kiełki w kłosach... nie jest dobrze

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

powiem ci @pawlus że nie tylko jedna chmura jak kosiłem to ze trzy chmury mnie minęły dwie z zachodu jedna ze wschodu i wszystkie trzy poszły w kierunku lublina i piask a to już nie daleko do mełgwi... chociaż ja kończyłem to jakiś deszczyk kropił sobie ale to nawet nie znać było na rzepaku...

 

jutro muszę go wywieźć bo troszke zielony był i mokry po tych nocnych deszczykach i ma około 11 % no ale nie było na co czekać trafiła się pogoda trzeba korzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja dzisiaj wjechałem w jęczmień jary no i pokażywało od 13 do 17%, zobaczymy co jutro pokaże miernik :) niby pogodę zapowiadają.

dolnośląskie, pow. jaworski


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wielkopolska - Powiat Koniński. Od zeszłego wtorku wszystko stoi w miejscu, co chwilę deszcz, nie mocny ale nie pozwala na żniwa. Dziś w końcu cały dzień pogody, jednak nikt w pole jeszcze nie wyjechał, ale jutro żniwa się zaczną o ile nie popada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Dziś idzie żyto pod kosę wczoraj na wsi kosili to miało 13.8% o jęczmieniach zimowych to już nikt nie pamięta, rzepaki też już prawie pokoszone. Woj.Łódzkie


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Od piątku nie pada a leje :(

Woda stoi na polach ,w tym tygodniu w rzepak na pewno nie wjedziemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Ogólnie cena i jakość plonów nie będzie najwyższa w tym roku w Polsce. Na Ukrainie jest zapowiadany urodzaj i będą jechać wagony ze zbożem do naszego kraju. Jak widze na forum każdy ma problem ze skoszeniem wszelakich roślin gdzie niektórzy jeszcze w mojej okolicy nawet rzepaku nie zaczeli kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@Olekc330 gdzie dokładniej mieszkasz bo u mnie( okolice Łowicza) od środy nie ma możliwości żeby wejść kombajnem w pole <_<


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

łódzkie pada od niewiadomo kiedy, rzepaki stoją na polach, pszenica znów nie będzie miała parametrów ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe    0

jak do taj pory w lubelskim pogada jak tak będzie dalej to ludzie będą sobie jutro wyrywali kombajny żeby to u nich kosili....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Dolny Śląsk,powiat Średzki.

U mnie nie padało od soboty,a dziś teraz właśnie pokropiło.Przed południem znajomy wjechał w pszenice to miała18wilgotności,czyli gnój.Jak będzie słonecznie jutro od rana,to pod wieczór może pszenica pójdzie.Rzepaki u Nas wszyscy już pokosili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

jak do taj pory w lubelskim pogada jak tak będzie dalej to ludzie będą sobie jutro wyrywali kombajny żeby to u nich kosili....

 

 

To u was narwańce chyba takie ?

Ja nie zamierzam jutro kosić , dzień słońca to dla zbóż z plewami za mało ;) a jęczmień jary jeszcze może stać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W Poznaniu i okolicach kończono dzisiaj cięcie rzepaku i intensywnie młócono oziminy.

Na czwartek i piątek zapowiadają przelotne deszcze, naszemu kombajniście zostało do wymłócenia jeszcze ok. 10-12 ha żyta, więc u mnie żniwa (pszenica) pewnie w niedzielę albo poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Pszenica ostroga plon 7ton ale gnój bo 17% wilgotności i jeszcze jest dużo odrostów na ścieżkach ze 2 dni pogody i może będzie ok ale na razie tylko deszczem straszą normalnie ręce opadają :( cały rok człowiek chodzi i jeszcze wykosić spokojnie nie można

woj. lubuskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

dzis skosilem owies plon słaby 2,5 t/ha , w wiekszosci był posiany na 6 klasie wiec chyba to i tak nie jest tragedia jak na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

U nas standard, leje byłem dziś rowerem na polach to w każdym nizie zboże dosłownie pływa. O żniwach narazie można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Pszenica ostroga plon 7ton ale gnój bo 17% wilgotności i jeszcze jest dużo odrostów na ścieżkach ze 2 dni pogody i może będzie ok ale na razie tylko deszczem straszą normalnie ręce opadają :( cały rok człowiek chodzi i jeszcze wykosić spokojnie nie można

woj. lubuskie

 

 

ja też jestem z lubuskiego dziś skosiłem pszenice ostrogę plon ok 4 t /ha sucha jak pieprz, przed chwila kończyliśmy żyto wilgotność 13% plon ok 1,5-1,8t z 85 arów. u nas w ogóle dziś wszyscy ostro naginali ze zbiorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja właśnie wróciłem

zacząłem dzisiaj pszeniczke, wilgotność wychodziła różna od 13,8 do 15,4 najwiecej jednak było prób z wilgotnością 14,1- 14,8. Plon wspaniały bo ponad 8t/ha, jak sprzedam jutro to będę wiedział dokładnie.

Odmiana Kredo, siana 20 września, 2x na grzyba -1. Wirtuoz, 2. Reveler+Syrius, w sumie 450kg saletry, stanowisko po rzepaku.

powiat jaworski dolnośląskie.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

U mnie od niedzieli spory ruch na polach jak pogoda się utrzyma do końca tyg. to może być po żniwach, a plony fatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicek1911    0

Małopolska pow. wielicki. Pada od tygodnia. Pszenżyto porasta, pszenica zczerniała. :( W polach stoi woda. Słabo to dalej widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe    0

To u was narwańce chyba takie ?

Ja nie zamierzam jutro kosić , dzień słońca to dla zbóż z plewami za mało ;) a jęczmień jary jeszcze może stać .

 

Nawet sobie nie wyobrażasz ci co maja mniej pola bardziej sie sr**ą i denerwują niż ci co maja więcej i swój kombajn chcesz kosić u siebie a tu

przychodzi jakiś koleś i chce żeby natychmiast do niego jechać (wiecie ojciec dużo kosił u ludzi) no i cóż kosisz u kogoś zobaczy cie ktoś na polu

i przychodzi zeby u niego kosić a ty masz zamówione koszenie na cały dzień :P

 

Małopolska pow. wielicki. Pada od tygodnia. Pszenżyto porasta, pszenica zczerniała. :( W polach stoi woda. Słabo to dalej widze.

 

u mnie woda nie stoji ale wszystko wsiąkło a pole mam na terenie mokrym i boje sie żeby nie ulgnąć :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj