Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

pawelxy1    0

u mnie jakies 3 dni temu padalo dużo i teraz słonko świeci myślę że żniwa wrócą za jakies kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

ja miałem kośić dzisiaj ale w nocy delikatnie popadało więc lipa z koszenia. Ale jak sie wkur... to jutro nie będe patrzył czy suche czy wilgotne. Dzsiaj od samego rana zachmużenie, czasami słoneczko wyjźy ale nie pada, gdyieś bokiem przechodzą burze bo słychać grzmoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie , ale macie suszarnię albo coś zeby wysuszyć to zboże (ci którzy mówią ze będą kosić mokre) ?

 

 

Ja miałem dziś coś ukosic ale z raa jedna burza i juz po planach , a przd chwilą przeszła następna burza z gradem i silnym wiatrem - połamało kilka drzew , zboża położyło :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj wyjechałem w żyto objechałem raz w koło i dalej nie koszę bo mokre jeszcze jest <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

@pawlus224 z jakiego rejonu Lubelskiego jesteś ? Co sie dzieje z tą pogodą? Już było tak ładnie a tu znowu pompa z nieba. Szlak czlowieka może trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

w Lubelskim rzepak skupuję Bodaczów, Zakrzew com agra, elewar w Krasnymstawie, zakłady zbożowe w Zamościu ale to raczej wszystko południe województwa, a tu ktoś pytał o okolice Lubartowa.

 

Akurat woziłem dzisiaj swój rzepak do Bodaczowa kolejek dużych nie ma ale ze 4 godz trzeba odstać podstawowa cena 1900 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A od jakiego procentu wilgotności skupują ? <nie orientuję się>

 

@ovi - okolice Łęcznej ;) Nic nie poradzimy :( Ja tylko współczuję rolnikom którzy mają te 15 ha zboża a nie mają kombajnu , bo teraz jak słońce zaswieci to kazdy będzie chciał kosić "już i teraz" :unsure:

 

Pocieszam się tym ,że kilka sezonów już jeden rolnik się nie wyrabia wykosic zbóż ale zawsze po żniwach jest pogoda i wtedy kosi , czasem porośniete ale suche ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dzis wkoncu zaczolem kosic rzepak 4 ha wykoszone i wyszlo ok 14,5 tony jutro zwaze dokladnie

plon od ok 2,5 do 5 ton z ha a tak przewaznie ok 4 wychodzi

odmiana casoar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

kiedyś kupowali do 7% a za każdy rozpoczęty procent powyżej 7 potrącali 2 % z ceny teraz weszły od tego roku normy unijne i skupują 9% a powyżej 9 potrącenia są tak jak poprzednio....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

od początku sierpnia ma się poprawić pogoda

 

Jeśli to co piszesz sie sprawdzi, to zboża będą takiej jakości że szkoda gadac ...

A wogóle, jak przyjdzie od razu pogoda, dopiero w sierpniu, to o kombajn będzie walka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie w okolicy nie widziałem jeszcze na polu ani jednego kombajnu ;[ Ciągle pada! W czerwcu jak było trzeba deszczu to nie padało ;[


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Dziś w ekoradio mówił że dopiero w sierpniu się wyże dopchają nad europę to może będzie słonko, tylko ma być bez upału. U mnie nic nie ruszane bo leje codziennie. A woda na polach stoi to nim to wyschnie to znowu będzie lało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

Gmina Kościan Woj Wlkp. :

Zboża:

OD 2 dni nie pada i chwała za to za parę dni kombajny wyruszą.

Ziarna już co nie które twarde.

 

Ziemniaki:

Z moich ziemniaków mało zostanie. Wszystkie zalane. Liście schną od nadmiaru wody :/

 

Buraki:

Buraki są rekordowe u mnie piękne i duże. Będzie ok 1 przyczepy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

w sąsiedniej wsi to widziałem już pokoszone pszenżyto i pszenicę ale to do gościa na suszarnie dawali od razu :P 17 lipca jak wracałem z poprawin z siostry wesela to widziałem pokoszone żyto w jednym miejscu :) jak na żwirownie kąpać się jechaliśmy we wtorek po weselu to też widziałem pokoszone pszenżyto i żyto :) u nas też byśmy zaczynali powoli ale pogoda nie pozwala na to :(


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

W Lubartowskim znowu leje ;[ jak nie w nocy to w dzień przelotne opady deszczu. Niby zapowiada się pogoda od niedzieli to może coś się ruszy ze żniwami tylko kiedy to wszystko wyschnie...

 

 

PS: wczoraj na trasie Lubartów-Parczew widziałem pole, a na nim snopki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

chłopaki pogoda zapowiada się na ten tydzień też nie za ciekawie ale jak co to możecie zrobić jak ten rolnik tylko ni dajcie się złapać :Dhttp://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10002396,Rolnik_napadal_na_banki__Mogl_ukrasc_nawet_170_tysiecy.html


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

kolega młócił we wtorek zawiózł gościowi 12 ton do ryb w środę uzgodnili się na 700 zł ,choć teraz trochę żałuje że sprzedał bo już takiej jakości z tego co na polu stoi nie umłóci bo już porasta czarna słoma woda stoi i nie wiadomo kiedy się wjedzie w to błoto dawne pilskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie było słońca a teraz znów leje <_<

 

Jezdziłem dziś na Elizówke to w dwóch miejscach pszenica wykoszona ;)

 

Tata był w mieście i spotkał rolnika któremu wczorajsza burza wymłóciła 5 ha rzepaku :( był u burmistrza pytać czy może liczyć na jakies ulgi lub kredyt klęskowy to mu odpowiedziano ,że dla kilku rolników którym został rzepak nie będzie ogłaszał klęski w gminie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

i tak to właśnie jest z tymi rzepakami i tą naszą władzą..... jedna burza i możesz nie mieć co młócić... u mnie też był grad w ostatni czwartek ale przyjechali na drugi dzień z ubezpieczenia i uznali 15 % strat a pomimo tego sypał 4 i powyżej 4 ton/ha.... na całe szczęście była dzisiaj u mnie pogoda cały dzień i skończyłem już z rzepakiem jutro stół odpinam i ruszam w groch za parę dni....

 

 

 

a co do pogody to tak szczerze mówiąc tylko ten na górze wie jak to będzie kiedy pogoda kiedy deszcz..... mam nadzieję że skoro pozwolił żeby wszystko urosło od wiosny to pozwoli też i zebrać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Pewnie "wie co robi" ;)

 

To widać masz szczęscie - chmura Cię ominęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj