Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

ovi    210

ja dzisiaj próbowałem kosić pszenice ale jeszcze chyba poczekam do poniedziałku bo troche wilgotna. Oby pogoda się utrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Ach ta pogoda. Dobrze jak bym za tydzień wyruszył w pole.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A gdzie mieszkasz szczę$śliwy człowieku ja wielkopolska i jak przyjdzie pogoda to aby wjechać w pole minimum 2 albo 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

jeżeli o mnie chodzi to mieszkam koło Zamościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U umnie od rana nie pada i jutro tez nie zapowiadają opadów wiec mysle ze koło poniedziałku rusze w reszte żbóz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Woj. Lubelskie pow. Lubartowski

Na dobrą sprawę deszcz leje od początku lipca, w miedzy czasie było góra cztery dni prawdziwej letniej pogody :blink: teraz zaczyna się trochę wypogadzać.

Zboża zrobiły się żółte i gdyby była pogoda do końca tygodnia to przy weekendzie wszyscy by ruszyli w pole. U nas jeszcze nikt nic nie kosił... Co najwyżej parę arów poszło w snopki :D

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

U mnie dzisiaj pszestało padać, ale po tych deszczach zboża połamane, a szczególnie jęczmień, no i w oczach czarnieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Lubelskie pow krasnostawski dzisiaj się wypogodziło koło południa i ruszyłem w rzepak na początku miał 10 % po kombajnie a te co z wieczora kończyłem 7 % jutro jadę zawieźć pewnie.... wykosiłem ponad 9 ha jeszcze 5 zostało ale to chyba na następny weekend bo znowu deszcza zpowiadają... plon mnie zaskoczył 4 tony z ha ale dokładniej jutro będę wiedział po zważeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Powiat Biłgoraj jeszcze ok 1.5 tyg. <pszenżyto już kiełkuje w kłosach> byłem tym bardzo zaskoczony... kiełki miejscami nawet 1cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pumeqes    6

kuj-pom w lipcu non stop pada tak jak ktoś pisał wyżej były 4 dni pogody dobrej, w lipcu spadło już 136 l/m. Dziś się wypogodziło po południu ładnie wieje około 25-30k,/ha i tak przez 2-3dni ma być więc myślę, że we wtorek ruszę w rzepak a potem resztę bo zaczyna wszystko dochodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

wczoraj tata wyjechał kosić żyto i efekt widać w mojej galerii. a mówiłam że mokro to nieee, trzeba zrobić po swojemu :D

a dziś znów deszcz. z pszenicą trzeba poczekać jeszcze z 1.5 tygodnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

pow.Biała Podlaska w poniedziałek ukosiłem 2 przyczepy pszenżyta i na tym koniec bo pada-moze ktos wie gdzie na tym terenie skupują pszenżyto i po ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Panowie ja 18lipca skosiłem pszenice Bogatke, plon 6ton/ha.A w ciagu tygodnia kosiłem w dwoch ratach rzepak plon 2,5tony/ha. Rewelacji nie ma, ale patrząc na to, że ten rzepak miałbyć tylko poplonem pod pszenice jara to nie jest źle:-) A wie ktoś może gdzie w okolicach Lublin-Lubartów skupują rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wczoraj w okolicach Pszczyny widziałem Bizona jak kosił rzepak, schło wczoraj w oczach ale co z tego ze rzepak suchy jak w pole nie da sie wjechać. Wczoraj robiłem podorywke w wodzie...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

U mnie też pszenżyto puszcza kiełki ;[

Na razie u mnie w innych zbożach nie widać...ale u sąsiada w pszenicy już są takie malutkie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

wczoraj bylem w polu i faktycznie rzepak przesycha w oczach,po 3-ch dniach deszczu podsechl duzo,pszenica i jeczmien mokre,wczoraj bylo slonko i wiaterek,dzisiaj jest pochmurno,ale nie pada na szczescie.jak pogoda sie utrzyma to moze jutro wyjade sprobowac rzepak skosic?ale patrze za okno i wyglada to niezaciekawie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

W mojej miejscowości jeszcze nikt nie zaczął kosić bo ciągle pada, zboża powalone, szkoda gadać jak dobrze pójdzie to za 2 tygodnie skoszę a mam Pszenżyto Letnie


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe    0

Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli żniwa we wrześniu :lol: :lol:

 

Bizon przygotowany nasmarowany wyczyszczony i gotowy do zbioru już od tygodnia ale niestety deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Woj. Lubelskie pow. Lubartowski

Na dobrą sprawę deszcz leje od początku lipca, w miedzy czasie było góra cztery dni prawdziwej letniej pogody :blink: teraz zaczyna się trochę wypogadzać.

Zboża zrobiły się żółte i gdyby była pogoda do końca tygodnia to przy weekendzie wszyscy by ruszyli w pole. U nas jeszcze nikt nic nie kosił... Co najwyżej parę arów poszło w snopki :D

 

 

Zawsze jak jezdziłem z tatą na targ do lubartowa x lat temu to po drodze na polach stały dziesiątki , ludzie kosili żyto w snopki :rolleyes: Teraz już i u was to zanika ...

 

 

Ktoś pytał o skupy w lubelskim ? nie wiem jak teraz ale kiedyś kupowali rzepak w Bodaczowie i w Bychawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie kolejny dzień pada, wczoraj tylko było w miarę słonecznie. Dwóch śmiałków wyjechało kosić ale zboże nie jest suche. Czarno widzę te żniwa chyba, że nagle pogoda się poprawi - oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Myślałem, że już nareszcie poprawi się pogoda wczoraj już tak ładnie świeciło słońce a tu dzisiaj chyba będzie powtórka - właśnie idzie burza

 

Zboża już poczerniały coraz w gorszym stanie a tu deszcz za deszczem... angry.gif

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

u mnie też deszcz zboża jeszcze nie ruszone tylko jęczmień ozimy poszedł a rzepaki to tak w 30% i podobno najbliższy tydzień też zapowiada się nie ciekawie pod względem pogody jak tak dalej będzie to pszenice porosną bo już są czarne dojrzałe jęczmień jary też po tych deszczach połamany i w 50% leży najgorżej wygląda ze wszystkich zbóż jak by nie padało to już by był zebrany a tak nic trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj