Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

marcin2057    22

ja we wtorek skosiłem 2ha pszenicy 4,2t/ha i 0,5 ha jęczmienia jarego ok 4t/ha i narazie brak pogody i przerwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

a co do desykacji, to zboże może się nie nadawać do siewu, jeżeli spryskasz w dojżałości woskowej, tak jak piszą 10-14 dni przed spodziewanym zbiorem, a jak popryskasz jak będzie juz pełnej dojżałości to nie powinno być problemów. ja tak pryskałem pszenice, i potem ją siałem, i ładnie powschodziła, a jak sprawdzałem zdolność kiełkowania to na 100 ziarenek wzeszło 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

1,8 ha jęczmienia jarego skoszone... wyszło gdzieś ponad 4t /ha. W tamtym roku lepiej sypał. Jak na razie ze względu na pogode nici za żniw. Słomy też za szybko się nie zbierze...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W agrobinesie mówią ,że lubelskie przymierza sie do małych żniw , gdy tymczasem rzepaki u nas już w większosci pokoszone , a co odważniejsi , nauczeni zeszłym rokiem w poniedziałek kosili już pszenicę zimową :) Jak tylko się da to ja też koszę ;) ale zapowiadają deszcz , deszcz , deszcz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś na razie na szczęście nie pada jak jutro też nie popada i wyjdzie słońce to po południu wyjeżdżam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Pada od wczorajszego południa,ale już pszenżyto(4.5ha) skoszone i sprzedane(650brutto) rzepak(6ha) stoi na przyczepach,pszenica(5.5ha) na strychu,zostało 1.5ha pszenicy ozimej, 5.5ha jarej, 1.6ha mieszanki owies jęczmień peluszka.To dwa dni koszenia i dożynki :D aby tylko pogoda pozwoliła wykosić.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

@pawlus o czym ty mówisz gdzie ty w lubelskim już rzepaki widziałeś pokoszone????? co to za rzepaki były że już się dojrzały???? w mojej okolicy jeszcze wiekszość stoi i czeka na pogodę u mnie jeszcze ponad 15 ha na pniu bo zielone.....

 

dzisiaj rano po deszczach mierzyłem wilgotność miał 13 % i jak jutro będzie pogoda do południa to nie patrze na nic jadę zbierać jaki jest i tak mi wczoraj grad trochę wymłócił dzisiaj był gości oceniać szkody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon    0

U nas po wczorajszej poterznej nawałnicy długo jeszcze żniw nie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

U mnie wczoraj pokropiło dziś rano też troche ale słońca nie było, jak jutro zaświeci znów kombajny wyjadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

U mnie wczoraj zdążył kombajn wejść w pole przeciął pokos i zaczęło lać <_< ledwo zaczęliśmy a już kilka dni przerwy się zapowiada


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    202

Mój jęczmień już złotawy ale będę kosił jak zwykle w sierpniu. A potem dla kur i na kaszę której większość tak zjedzą psy. Będę kosił wynajętym kombajnem CASE IH Dania 4500. Pszenica jeszcze zielonkawa, a pszenżyto tak jak jęczmień.


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

jacek456788, aaha , no ja mam new hollanda 8060, hm moj to radzi sobie dobrze jak mnie nie ma

prowadzisz jakąś chodowle ja mam bydło mleczne i opasowe w tym roku to i tak susza plony prognozują że będą niższe a teraz te deszcze kiedy nie potrzoba to pada a gdy potrzbny był wiosną to go nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jacek456788, nie nie prowadze hodowli od 8 lat bo przy tej ilosci pola miałbym zbyt duzy kocioł i wiecznie była by robota.zreszta moj ojciec dodatkowo jest elektronikiem , ja sie ucze w innym kierunku niz rolnictwo chodz pracowac lubie i smieje sie ze moje gospodarstwo 75 hektarowe to takie pożyteczne hobby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

Wielkopolska gmina Kościan.U mnie żniwa będą najprędzej za tydzień bo od 3 dni pada. Więc kiepsko dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja wczoraj skosiłem przed samym deszczem ostatnie 3 ha pszenicy i jestem po żniwach. Powiat krotoszyński przy granicy z pleszewskim. Może sucha nie do końca ale taka pogoda że wolałem skosić. W najgorszym wypadku do suszarni wrzuce jutro jakby się zagrzała mocno. Ogólnie plony zadowalające. Oprócz jarej mieszanki która się tak ładnie zapowiadała a plonowała jakieś 4,5 tony reszta zbóż plonowała między 6 a 7 ton. Strasznie zboża czarne zaczeły się robić szczególnie pszenice od tego deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziufanJD    12

Wielkopolska/Powiat Konin/ Gmina Kleczew

 

U mnie rzepaki i jęczmień już dawno wykoszone ale pszenica nie ruszona bo pada od kilku dni ;[

Konkretnie w mojej wsi do wszystko wykoszone zostały jakieś 4 ha żyta i pszenżyta, inaczej w okolicy zboża stoją na polach, deszcz był potrzebny bo buraki prawie uschły a na pewno zwiędły (ziemia jak skała, liście leżały na ziemi)

Moje żyto całkowicie wymiękło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@pawlus o czym ty mówisz gdzie ty w lubelskim już rzepaki widziałeś pokoszone????? co to za rzepaki były że już się dojrzały???? w mojej okolicy jeszcze wiekszość stoi i czeka na pogodę u mnie jeszcze ponad 15 ha na pniu bo zielone.....

 

dzisiaj rano po deszczach mierzyłem wilgotność miał 13 % i jak jutro będzie pogoda do południa to nie patrze na nic jadę zbierać jaki jest i tak mi wczoraj grad trochę wymłócił dzisiaj był gości oceniać szkody....

 

Ja nie wiem o czym mówisz Ty ;)

U mnie w okolicy zostało może ze 3 ha rzepaku :lol: jeden sąsiad przez miedzę około 6 ha wykosił w zeszłym tygodniu , następny rolbnik który dzierzawi kilkanascie ha w naszym rejonie już wszystko wykosil B) Rzepaki były dojżałe , nie były desykowane ;) a Ci którzy jeszcze nie wykosili plują sobie w brodę , bo strąki od słońca i deszczu naprzemiennie zaczynają pekać :unsure:

 

Mówię o okolicach Łęcznej - Milejowa - Mełgwi ,woj. lubelskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

u nas nic prócz zimowych jęczmieni nie ruszone, wszyscy ruszą jak obeschnie z deszczu bo już prawie wszystko doszło pytanie tylko kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

u mnie - powiat zamojski - też mało kto ruszał rzepaki, a o pszenicy to chyba jeszcze nikt nie myśli

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U nas też ciągle pada nie ma szans na koszenie, nieliczni kosili jak było troszkę pogody ale to raczej z powodu braku zboża na pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj