Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miecho123    4

Dzięki za podpowiedź już sobie poczytałem na temat sporysza. Jeszcze raz dzięki. Pozdrwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

A ja dzisiaj wyjezdzam w drugi kawałek pszenzyta i żyta bo ładna pogoda to trzeba kosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

przemrolnik na avatarze to fotka twojej dziewczyny? :rolleyes: :rolleyes: ładna :rolleyes: U mnie jeszcze nie widziałem aby ktoś nawet kombajn wystawiał na podwórko U mnie brillant jeszcze lekko zielony , Buteo dochodzi pomału.Ale myślę że koło 10 sierpnia będą żniwa w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja miałem w przyszłym tygodniu kosic ale wlasnie co popadało ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja od niedzieli kosze rzepak jakby nie wczorajszy deszcz to mialbym skoszony. Wczoraj nakosilismy prawie 6t ale zaluje ze sie pokusilismy na koszenie bo mial 12% wilgotnosci ;/


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Wczoraj wykoszony jęczmień ozimy, plon z 55arów to 2,5-3tony. Pod koniec następnego tygodnia śmiało będzie można w pszenice wjeżdżać B)

Jęczmień mógł już być koszony ponad tydzień temu ale nie było dojazdu na pole, z jednej strony droga w wąwozie a z drugiej przy drodze maliny z kołkami, wiec trzeba było czekać aż jeden gościu trawę wykosi.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja dzisiaj dokonczyłem pole z pszenzytem i żytem , jutro ruszam do sasiada a pojutrze w owies jesli nie popada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

U mnie też dzisiaj kilka osób ruszyło w Jęczmień Jary i Pszenicę, jak będzie pogoda to myślę że jutro ruszą pełna parą, ja też jutro planuję wjechać w mój J.j , a Pszenżyto to musi jeszcze kilka dni poczekać, bo miękkie ziarka się traiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie jęczmień już gotowy ale nie ma jak wjechać co wyschnie to znowu deszcz ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

ja dziś mały objazd ciągnikiem zrobiłem pól łąki czy pótrawy po rosły i zboża myśle że po 25 lipca jęczmień jary zetnę

Edytowano przez jacek456788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ściana wschodnia.... czeka... może coś po 25 lipca ale jeszcze potrzeba cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie wczoraj żniwa ruszyły, jednak dziś przystopował je deszcz. Skosiliśmy pszenicę ozimą u siebie i u sąsiada. Znajomy skosił około 5 ha owsa, ponoć suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja w owies też wyjade chyba dzisiaj po południu bo już słuchy i narazie pogoda na żniwa jest dobra i nie pada na całe szczęscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dawid a gdzie ty mieszkasz że nie pada ,wczoraj troszkę wjechaliśmy w pszenżyto jako tako było na słabej ziemi na wieksze pryzmy jeszcze nie za suche tylko plon kiepski a dzisiaj pochowałem przyczepy bo leje na maxa i ma kilka dni padać północna wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Wczoraj skosiłem hektar pszenżyta, plon koło 4t, także bez rewelacji, co do wilgotności to kosiłem ze względu na pasze bo jeszcze nie jest za super, pomorskie powiat człuchowski, jakby byłą pogoda to można śmiało jechać z pszenżytami w środku następnego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Ja wczoraj dokończyłem kosić jęczmień ozimy i zacząłem pszenżyto a dziś od rana pada deszcz a chciałem słomę zebrać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Koło Łodzi po wczorajszym deszczu trzeba trochę poczekać, a... tu znowu jutro i w następne dni zapowiadają deszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

U mnie w okolicy wszyscy czekają na pogodę ze żniwami i sianokosami ale pogody nie widać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie żniwa rzepaczane w pełni. :)

Od kilku dni jest ponad 30 stopni, oby narazie deszcz nie padał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

pogoda u mnie w miarę jest na żniwa ale co z tego jak rzepak jeszcze zielony i dobrze będzie jak zacznę go ciąć w następnym tyg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj