Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

hoodoowca    39

Kujawsko pomorskie cicho na polach nawet zimowy jęczmień nie wszędzie pomłócony,rzepaki jeszcze z tydzień chyba wyjdzie razem z jęczmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj Poznań ruszył z rzepakiem i jęczmieniem - choć na razie jeszcze ze spokojem. Po wakacyjnej przerwie obejrzałem pola - pszenica ozima gotowa do zbioru :blink: Trochę mnie zatkało; jednak w najbliższym tygodniu żniw na pewno nie będzie z powodu braku wolnego kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sąsiad tnie owies już na dobre siany 20 marca. Kto ma rzepak to też kosi. Ja byłem na polach to pszenżyto baltiko jeszcze z tydzień moderato jeszcze zielone. Jęczmień jary w mieszance suchy ale pszenica zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

U mnie żniwa będą ciężkie po dołach woda stoi i na zgórki nie dojedzie się, a znowu ma padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

jęczmień jary prawie dobry pszenica ozima też żniwa zaczną się gdzieś za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie na okolicy dziś duży ruch, a to tylko ze względu że idzie deszcz. Rzepaki już niektóre poszły w środę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Znajomy wioske dalej już skosił pszenżyto. zielone, miekkie było tylko tam, gdzie były odrosty po śladach z opryskiwacza.

Ja ruszam za tydzień nie prędzej, bo jeszcze sporo brak słońca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj ścięliśmy jęczmień ozimy średni plon 4t z ha <_< . Na resztę żniw poczekamy co najmniej 2 tyg. przy dobrej pogodzie.

Edytowano przez Czazal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Wczoraj kosiłem jęczmień plon ok 4t/ha <_< zielony tylko się trafia w ścieżkach. Na resztę zboża będę musiał jakiś tydzień przy dobrej pogodzie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Patrzyłem na pszenice to już twarda pod zębem jak pogrzeje trzy dni to około piątku czas zacząć! Chyba będę jednym z pierwszych w tym roku w mojej okolicy. Dodatkowo po gradzie który był tydzień temu w niedzielę dużo ziarek leży na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

Witam Was u mnie żniwa nieco stanęły po wczorajszym deszczu ale nie długo zaczną się pełną parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

A u mnie też niestety staneły bo dzisiaj to taka pogoda w kratke ale mysle ze koło srody sie zrobi pogoda i zniwa beda pełna parą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

U nas dzisiaj wyjechali w rzepaki jeśli pogoda się utrzyma to myślę że koło piątku pod kosę pójdzie pszenica i pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Ja wjechałem w pole moim Casem ale już wyjechałem haha

Deszcz mnie przegoniłem, ukosiłem tyle żeby świnki miały co jeść

Bo .... już nie mam zboża w magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

Mój sąsiad skosił całe pole i został mu jeden pasek i zaczął padać ulewny deszcz. To było około 2 tyg temu.

I kosił w deszczu bo nie było by sensu nie dokańczać i jechać z powrotem za parę dni.

Ja jestem uzależniony od sąsiadów. Jak oni skoszą to będę miał drogę na pole a tak to nie mogę się dostać.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Dzisiaj widziałem jak 3 bizony koszą zboża, sąsiad wyrżnął 12ha pszenicy :rolleyes:

 

A teraz popadało i tyle z żniw na dzień dzisiejszy.....Ja planuje w Piątek i Sobotę ruszyć pełna parą ;):P


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U nas wczoraj wykosiliśmy w końcu jęczmień ozimy :) plon to 5 pełnych zbiorników bez ościuchów (do zaswiecenia się koguta) i jeszcze troszkę z 1.20 ha :rolleyes: Dziś ledwo udało się sprzątnąć słomę i można podorywać i siac poplon B)

 

Jak tylko obeschnie po dzisiejszych ulewach to można u nas już kosić pszenicę ozimą , jednak nadają na cały tydzień deszcz więc raczej początek DUŻYCH zniw sie odwlecze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

z tego co się orientuję w życie nigdy nie uprawiałem to chyba tylko zaprawa odpowiednia pomaga i zdrowy materiał siewny... jeśli się mylę poprawcie mnie.

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Napewno że tak powiem "z tego żyta mąki nie będzie" ;) nie nadaje się na konsumpcyjne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie wiem czy i na paszówke tak od razu będą brać ze sporyszem jeśli znajdą tego dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

@pawlus224 ładnie Ci sypał jęczmień, u mnie słabo

Edytowano przez czita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj