Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

tomaszpa1    0

pawelxy1, na V klasie to jeszcze nie tragedia.. czuje ze szacunki plonów beda spadac w doł bo zboza ogolnie sa bardzo słabe. kosilem w tym roku znajomemu jeczmien, nie wiem czy mu uleciało 3,5 t/ha na 4 klasie. niestety ale w wiekszosci regionów Polski tak bedzie. a gdzie nie gdzie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

3t/ha to mało. Bardzo mało.

[/quote

Kolego nieporównój plonów 6-7 t/ha gdzie uzyskują na II I III klasie po rzepakach ja miałem zasiane po pszenżycie i to jest dzierzawa odnawiana co roku przez miasto więc nie opłacalne uprawa jak swoich pol w moich okolicach jak wyciągniesz 3 tony to będzie już przyzwoity plon przy takich ziemiach zabiegi chemiczne tez są mniej ekonomiczne chodzi mi tu o fungicydy bo przy takich samych kosztach zabiegów na III a V klasie plon jest niższy nakłady takie same więc ekonomicznie mniej opłacalne z V klasy to cieżko uzyskać więcej niż 4 tony a w tym roku była susza cały maj i po zimie bardzo dużo zbóż nie jest u nas wyleciało sam zaorałem 4ha rzepaku.

U mnie na V klasach króluja owsa i żyta przy życie w którym jest plon 3t/ha to już jest bardzo ładne żytko nie mówimy o odmianach mieszańcowych wiadomo że na lepszych klasach nikt nie sieje prawie żyta .

Mogę powiedzieć jak to niektórzy się chwalą 6 ton w tym temacie ale kolega napisał że sprawdził jednego to ma 16 lat i chyba chciał sie pochwalić i tak samo jak koledzy piszą sasiąd mówil że ma 20ha plon 8 ton a nakosił razem 60 ton :D

U mnie jest realny plon a nie wirtualny na pokaz pozdrawiam niech i koszą po 10t/ha pszenicy :)życzę wszystkim i to na VIz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Nie piszcie tak małych plonów, bo zaniżacie statystki AF


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Piszcie jak najwięcej, może was zacytują w Agrobiznesie.

Na drugi dzień polecą ceny zboża na łeb na targowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

W lubelskim (gmina Krzczonów) pierwsze rzepaki poszły wczoraj. Dzisiaj też kosili, pełną parą żniwa szykują się za tydzień.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

A u mnie na wsi to w srode 2 osoby kosiły żyto pszenzyto. Ja mam zamiar kosic jutro jesli nie popada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ludzie co Wy w ogole sobie wkrecacie zeby kłamac i pisac ze ma sie wiecej niz faktycznie tyle zboza urosło?. szczerze to zaden specjalista od rolnictwa nie kieruje sie tym co pisza ludzie na forum itp. takze aby zwiekszyc realnosc wypowiedzi piszcie prawde a nie mity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

u mnie to samo dziś nawet widziałem jak z pszenicą ruszyli i także ruch na skupach rzepaku <lubelskie, gmina Piaski, Głusk, Krzczonów>

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a u nas 1dzien deszczu 2dni pogody, albo 2dni deszczu 1 pogody, jęczmienie ozime jeszcze troche stoją, a rzepak czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Skoszony kolejny kawałek jęczmienia jarego. plon 4t/ha. Pszenżyto potrebuje jeszcze paru dni pogody.

Edytowano przez Filipo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

u mnie właśnie przetacza sie kolejna burza , 2 w ciągu tygodnia tym razem z gradem wielkośći wiśni. Mam nadzieje że zbożow większych szkód nie wyrządziła ale rzepaki pewnie wymłuciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

disiaj skosilem 1,8h rzepaku,plon ok.3,5t z hektara,wilgotnosc 8,6,jutro do skupu wioze bede wiedzial dokladnie jaka cena.jak dopisze pogoda to sroda,moze czwartek skosze reszte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na piasku pszenżyto już twarde, a ziarno małe, słabo wykształcone, mocno związany przez kłosy(mogą być problemy z wymłacaniem...). Żyto to ziarno zupełnie miękkie, palcami zgniecie. Owies po ostatnich deszczach miejscami odżył i są zielone place. Reszta już uschła. Tak ogólnie to od 3 tyg praktycznie codziennie pada. A od kwietnia od czerwca niewiele padało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

W moich okolicach kombajny już zaczęły wychodzić w pola ale wczoraj wieczorem przeszła u mnie ostra burza :( i znowu zastój w żniwach. ;[

Ciekawe jak będą wyglądały rzepaki po tej burzy, pewnie do reszty się wysypią.;[ Jeszcze trochę i niebędzie po co na pole jechać coś kosić.

Edytowano przez manik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Taki to polski lipiec ;) W naszym kraju lipiec i bodajże listopad to miesiące najbardziej deszczowe. Czasami o tym zapominamy. Mój ojciec mówi, że jak na św. Jana pokaże się tęcza to potem 6 tygodni takiej przekropnej pogody. I zazwyczaj tak właśnie jest. Trzeba czekać na sierpień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

oj tam oj tam. Ja na pogodę nie narzekam mam ok 0.3 ha zboża, 0.1 ha ziemniaków 0.1 ha buraków i 0.2 ha łąki i pola 0.3 drugie pole zboża.

Zboże pierwsze skoszę za parę dni a drugie sąsiadowi oddałem bo mi nie potrzebne, Kupię traktor i bd w końcu nie musiał pożyczać maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzis sąsiad kosi jęczmień ozimy.Rzepaki myśle że polecą po niedzieli,jak oczywiscie pogoda dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

pow.Biała Podlaska jeszcze nikt chyba nie myśli o żniwach-przynajmniej w moim rejonie możemy liczyć tylko pioruny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie przecinki tylko zera nie po tej stronie powstawiał chłopak hehe:) no ale nie możemy mu zabronić tutaj być może się czegoś poduczy jeśli chodzi o agrotechnike itp hehe

 

 

a co do żniw jak dopisze pogoda to po niedzieli ruszam w rzepak i zobaczymy co pokaże w tym roku ale widzę że 4 4,5 tony z ha nie będzie tak jak w tamtym roku :( a szkoda trochę bo cena przyzwoita jak na na razie i myślę że będzie iść w górę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj