Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

rafalkom555    13

@ovi - Do znajomego syn dzwonił i mówił że w lublinie była duża ulewa.

Wracając do tematu to u mnie jutro wieczorkiem można w jęczmień wjeżdżać, padało ponad tydzień a dziś grzało słońce i w czwartek rankiem aby pokropiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie sasiad mial kosic w niedziele rzepak ,lecz dzisiaj troche popadalo ,to pewnie w poniedzialek wtorek zgoli.Sa juz u was ceny skupu rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@ovi - Do znajomego syn dzwonił i mówił że w lublinie była duża ulewa.

Wracając do tematu to u mnie jutro wieczorkiem można w jęczmień wjeżdżać, padało ponad tydzień a dziś grzało słońce i w czwartek rankiem aby pokropiło.

 

 

A Mnie ta sama burza ominęła - poszło na Lubartów ;)

 

Ogólnie plony zbóż zapowiadają się dobrze a wręcz bardzo dobrze jesli chodzi o zboża ozime , z jarymi troszkę gorzej ale bez tragedii ;) Jęczmień zimowy byłby wymłócony już tydzień temu gdyby nie fatalna pogoda , ostatnie dni to ciągłe ulewy i mrzawki , dziś dla urozmaicenia cały dzień było pogodnie lecz parno co zaskutkowało wieczorną nawałnicą która nas ominęła .

 

Rzepaki w naszej okolicy nadadzą się do koszenia bez pryskania dojżewaczem po tygodniu dobrego słońca , słońca o które trudno <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I do Sitna pojechać ;)

u mnie jak by pogoda wytrzymała to w poniedziałek spróbuję wykosić jęczmień

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hehehe to teraz dowaliles , oczywiscie ze mozna :) zniwa to nie grzech , wogole w niedziele to wiecej osob kosi niz w zwykly dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:lol: ja w niedziele nie pracuje to przecież "Dzień Pański" i jakoś nie narzekam, choć ksiądz co do pracy w żniwa nie ma zastrzeżeń "żniwo wprawdzie wielkie ale żniwiarzy mało" :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@krzysiekfarmer5 - nie cytuj poprzedniego komentarza bo %% dostaniesz, do sitna obowiązkowo, czerwonym busikiem z białym napisem :lol: Tak jak w tamtym roku. U mnie jak nie popada jutro i w niedziele to w poniedziałek jęczmień poleci i zaraz prasa i słome prasujemy bo przewozić to się nie chce.

 

Jak to ojciec mówi taki jeden sąsiad snopki woził nawet w niedziele a teraz jego syn to w gorącej wodzie kąpany, nie raz już reczkę(grykę) siał 2raz bo omarzła albo zamiast zboża to gnój na przyczepie przywoził, w niedzielę nie kosi ale urodzaju też nie ma, bo nawozu żałuje, jeden mu tak dopiek: jak ja bym miał te twoje pole to zboże to twoich 2stoduł trzeba by było przez dach sypać :lol: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie popadajmy w skrajności, po paru postach nie na temat nie będę robił jakiś czystek :D

 

Co do tematu to gdyby była pogoda to niewiele brakuje oziminom, jare uschły tez prędko z pola zejdą. Wujek jęczmień ozimy skosił już poplon posiał :D Dziś wieczorom przeszła spora burza z wiatrem i duza ilością deszczu, łąki pływają(taki stan chyba z wiosny tylko był). Oglądałem pola to owies będzie bardzo słabo, żyto ładne, pszenżyto na glinie bardzo ładne aż kłosy zgięte w dół, na piasku słabo w kłosie poślad a nie ziarno...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie wcziraj tez niezle dolało ale zbóz na szczescie nie polozyło . Gdyby było z tydzien pogody to pod koniec nastepnego tygodnia to zyto i przenzyto by u mnie poszły pod kose .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie wczoraj kropilo z 15 minut ale dzis mam zamiar skosic chociaz z przyczepe jeczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Przejechałem się z synem na pole... on mówi że jeszcze nie jest dojrzałe haha żebym poczekał z pszenżytem a syn ma 14 miesięcy więc dobrze mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

A Mnie ta sama burza ominęła - poszło na Lubartów ;)

 

Ogólnie plony zbóż zapowiadają się dobrze a wręcz bardzo dobrze jesli chodzi o zboża ozime , z jarymi troszkę gorzej ale bez tragedii ;)Jęczmień zimowy byłby wymłócony już tydzień temu gdyby nie fatalna pogoda , ostatnie dni to ciągłe ulewy i mrzawki , dziś dla urozmaicenia cały dzień było pogodnie lecz parno co zaskutkowało wieczorną nawałnicą która nas ominęła .

 

Rzepaki w naszej okolicy nadadzą się do koszenia bez pryskania dojżewaczem po tygodniu dobrego słońca , słońca o które trudno <_<

 

U mnie to samo, miałęm dziś na wieczór wreszcie sciąć ten jeczmien, juz przestojały, ale co ? Znowu wieczorem wczoraj przylało, więc z koszenia dziś nic.

Może jutro na wieczór, jeśli dziś nie popada..(narazie ładnie 22stopnie celsjusza, mały wiaterek, bez chmur.) Tragedia w tym roku na jęczmienie, ciężko znaleźć pogodę.

 

EDIT: Kombajn zamówiony na jęczmień dziś, na 19,00 smile.gif Byłem na polu, deszcz po nim poprostu spłynal, twardy jaki był taki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Dzisiaj taki jeden szaleniec z mojej wsi zaczął po wczorajszej burzy kosić rzepak bizonem :o, (a może bardziej gnój niż rzepak) obszedł 2 razy do okoła i się zakopał to go na 2x C-360 wyciągali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Dzisiaj wracając z Lublina do Zamościa widziałem 4 bizony . 3 kosiło rzepaki a jeden coś w rodzaju trawy( nie wiem jak ta roślina się dokładnie nazwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

już tylko dotknąć myślę że w następnym tygodniu można wjeżdżać i kosić rzepak tak jak ovi pisał posiadam rzepak przy tej trasie ale dziś jeszcze za bardzo zielony :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A u mnie na Mazowszu to już owies żółty się zrobił i jak będzie pogoda to też niedługo będziemy młócić najgorszy problem to brak pogody jak na razie to są miejsca gdzie buty można zgubićrolleyes.gif oby już przestało padać bo nie będzie wesoło.

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja dziś robiłem trasę lublin-radzyń podlaski i zadnego bizona w polu nie uśldziłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ja dziś widziałem jak młócili trawę, i 2-3 dni temu kosili rzepaki na pokos. Planujemy w poniedziałek desykować 7ha, a drugie pole 8ha koło środy czwartku. Więc w kuj-pom min 2tyg do żniwa, z wyjątkiem jęczmieni ozimych które jeszcze nie tknięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wczoraj Bizony juz młóciły jeczmień, ja startuje jutro, mam taka nadzieje :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie rzepaczek bardzo ładnie się zapowiada, myślę że jeszcze tydzień i będzie można wjeżdżać. pszeniczka zimowa też już żółta elegancka, jara oczywiście jeszcze zielonkawa. Jęczmień też mam ale jary, siany 6 maja więc jeszcze trzeba czekać, zobaczymy co z niego będzie. Żniwa za pasem a ja od ponad miesiące jeżdże w poszukiwaniu jakiegoś dobrego rekorda i nic nie moge znaleźć nic sensownego. Swojego supra sprzedałem zimą i zostałem bez kombajnu. Może ktos ma informacje na temat jakiegos rekorda w niezłym stanie. Jestem z mazowieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj