Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wacek21    35

Ja kosze w poniedziałek albo we wtorek :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

U mnie od tego deszczu to już oziminy w kłosach ziarnka kiełkują, i korzonki wypychają ziarnka z kłosa i padają na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jeczmień ozimy. W poniedizłek mamy jechac po ciagnik wiec bedzie miał kto odbierac zboze :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

U mnie kumpel jedzie w jeczmien jutro jak bedzie pogoda


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wacek21 a to jakiś nowy zakup? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0221    0

małopolska, powiat Oświęcimski, gmina Zator : dziś widziałem pierwszy kombajn który kosił jęczmień ozimy, oczywiście nietrudno zgadnąć był to bizonek :) więc powoli się zaczyna !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Panowie zastanawia mnie jedno, wiekszosc na Af PISZE ZE beda ladne plony , ci co skosili mieli niby 6,7 ton/ha. ciekawe jak to mozliwe skoro zapowiada sie nieurodzaj. w mojej okolicy bedzie wielu rolników ktorzy jak zbiora srednio 3t/ha to bedzie max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john81    5

wczoraj moj brat kosil u znajomego,co prawda jeczmien przeznaczony na pasze ale znajomy byl zadowolony???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

u mnie dzisiaj wyjechały kombajny w jęczmień ozimy. Jeden nakosił około 3 tony na hektar z 4 klasy, ale u niego jak zwykle nawozenie takie co kot napłakał, czyli 150 kg saletry + troche obornika przed siewem.

Ja ruszam na drugi tydzień, może wyszarpie 4,5 z ha ;) Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

wczoraj pękło 48 ha jęczmienia na browar - plon bez rewelacji ok. 3,5 t/z ha - a dziś nad ranem 17 litrów deszczu heh - dobrze że udało się uciec z jęczmieniem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a u mnie wczoraj pruba koszenia w rzepaku wilgotność 15 zjechalismy jak pogoda sie utrzyma to jutro kosimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Woj. łódzkie - Sieradz.

Cała wiosna bez deszczu susza jak.... ;[ teraz jak chcemy żniwa zaczynać to deszcz pada cały czas, jutro mieliśmy zaczynać jęczmień to dziś z rana oczywiście musiało sobie popadać. Normalnie nerwowo można nie wyrobić :)

Choc mimo tej wiosennej suszy plony nie zapowiadają się najgorsze ale jak się skosi to się okaże :D . Żyto jeszcze kilka dni pogody i też dobre do koszenia będzie.

Pozdrawiam i życzę wysokich plonów :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Woj Łódzkie -Szymaniszki koło Brzezin

U nas jęczmień już by poszedł pod kose w tamtym tygodniu ale ciaglę leje od wczoraj nie padało jeśli tak będzie dalej jutro rano wjeżdzam do jęczmienia :lol::D

A jak u was u nas będe pierwszy w okolicy kosił słyszałem już o próbach ale tylko na małych areałach tzw raz dwa w koło

Żyta pszenżyto jęczmień jary jakiś jeszcze tydzień do dwóch zależnie od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Jesli u mnie sie utrzyma pogoda to koło srody , czwartku bedzie koszone zyto lub pszenzyto :)

Edytowano przez dawid109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ty już rzepak kosisz?? Desykowany czy nie? Z jakiego regionu jesteś?? My chyba w dopiero w poniedziałek będziemy pryskać glyfosem 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jadąc wczoraj pociągiem widziałem, że w wlkp , konkretnie okolice kutna, rolnicy ruszyli z rzepakami i to dość ostro, z 5 kombajnów wczoraj widziałem, i pełno pokoszonych pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

zgadzam sie z Bartek72511 bo w wielkopolsce żniwa ida pełną parą

woj.łódzkie - Jasień koło Brzezin wszystko pół zielone do żniw dobry miesiąc gdyż my nie roundapujemy :rolleyes:

zbiory szykuja sie dosyc dobre bo liczymy na około 4t/ha pod lasem czyli w mieszance bo tam jest 3 klasa ziemi. A reszta to 4 klasa więc powinno osiągnąć 3 tony (owies pszenica pszenżyto):lol:

 

nie wieże że w tym roku ktoś ma np 5t/ha bo była susza chyba że na żuławach B)

Edytowano przez Lukasz12321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kur*a a my znów nie dokosiliśmy jęczmienia bo ulewa, chyba nigdy nie skoszę tych 10ha :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

nad Zamośćiem właśnie przechodzi burza. Zboża leżą jakby po nich walec przejechał. Okropność. A jak tam uwas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Plon ważony j,ozimego z tegorocznych żniw 39 q/ha, to 20 q mniej niż w roku poprzednim.

Zaznaczam ważony, gdyż objętościowo i wizualnie sprawia wrażenie dużo wyższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj