Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

astrzak    16

Ja liczyłem ze w jeczmien ozimy bede wjezdzał koło 5 lipca albo i nawet wczesniej ale juz tydzien dzien w dzien pada deszcz takze moze cos sie ruszy kolo 20 lipca


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ja wjechałem w jęczmień ozimy we wtorek, ale dałem spokój bo jeszcze słoma od dołu mokra, i bardzo się nie bukował więc leciało ości za dużo do zbiornika, ale tak patrząc na ziarko to plon powinien być zadowalający w granicach 6 ton ,a może i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

U mnie żniwa najwcześniej w sierpniu, a najlepsze koszenie zapowiada się w drugiej połowie sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W mojej okolicy zborza jeszcze zielone. Żniwa przewiduje koniec lipca,poczatek sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie jak bedzie ze dwa , trzy dni pogody to jeczmien idzie pod kose.reszta jeszcze zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Panowie chyba szykują się nam mokre żniwa.Jaką pogodę przewidują na lipiec?słyszał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jęczmień skoszony sześc dni temu :rolleyes:

 

Plon to 6t/ha-czyli dobrzę:)

 

W poplonie rośnie już trawka :P

 

U nas jęczmień skoszony sześc dni temu :rolleyes:

 

Plon to 6t/ha-czyli dobrzę:)

 

W poplonie rośnie już trawka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

a u nas kto wie czy jęczmienie jare nie bedą szybciej niż rzepaki :) ale to sie zobaczy około 15-20 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie dopadalo solidnie około 50 mm deszczu w ciagu 3 dni. dzis troche sie wypogadza mysle ze pod koniec tygodnia jeczmien byc moze sie wymłoci. buraki cukrowe ładnie ożyły po deszczu ale mogło by byc troche cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe12    0

co za pogoda od poniedziałku juz jęczmień był do koszenia kombajn przygotowany a tu dzień w dzień deszcz

wiecie może czy po weekendzie sie poprawi >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie od pol godziny pompa solidna leje konkretnie;/ , jeczmien ozimy jeszcze na polu stoi i czekam na pogode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W Małopolsce ładnie polało wreszcie ziemia jest wilgna :rolleyes: , do końca tygodnia tak zapowiadają takie przelotne opady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

W moich okolicach najsłabsze rzepaki prawie do koszenia nie wspominając o jęczmieniu zimowym, pewnie gdyby nie deszcz padający od ponad tygodnia pierwsze kombajny wyszły by w pole. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Panowie kiedy wjezdzamy pole po ostatnich opadach? ja mysle ze pod koniec tygodnia jeczmien ozimy bede kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie narazie niezle grzeje słonce :D Od rana łądna pogoda jest i schną zboża. Ja pod koniec tego tygodnia to chciałem skosić troche zyta ale po tych opadach to raczej za tydzien lub lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

prognozy pogody...

 

ja sprawdziłem taką 16 dniową i od ok. 5 lipca ma się wypogodzić i tak do 20 lipca grzać i to mocno. ale z przelotnymi burzami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

U mnie dzisiaj w końcu sloneczko swieci i ma tak zostac przynajmniej do czwartku a dalej sie zobaczy


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

U mnie tyle napadało że w polu można buty zostawić więc do żniw trochę daleko i od tygodnia non stop pada tylko po południu wyszło słońce na 15 min i już się schowało. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

A u mnie już 5 dzień z rzędu leje ;[ a zboża zielone;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U nas lało cały tydzień, ale mimo deszczu co dzień na polach bardziej żółto się robi za 3 tygodnie na pewno będą żniwa.... Nareszcie nadają upały :) :) :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś mierzyłem wilgotność jęczmienia ozimego i wykazało 16,5 więc jeżeli jutro będzie ładna pogoda to przed południem ruszamy z desykacją rzepaku, a po południu, zbiór jęczmienia B) Lecz jak pogoda dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

ale zazdroszczę tym którzy maja choć troszkę słońca. u nas od 27 czerwca leje non stop nie było ani jednego dnia bez deszczu a o słońcu to już nawet nie wspomnę. ziemia już jest tak nasiąknięta że gumiaki można zgubić jak się wejdzie na pole. zboża zaczynają się trochę kłaść. tak że jest nie wesoło, :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj