Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Gość   
Gość

Ale chyba połowa wsi nie ma jęczmienia ozimego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej nie najlepiej. Nie ma tragedii ale cudów również.NA jesień i wczesną wiosne było za mokro. A w maju jak był deszcz potrzebny to nie było wcale. WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

czemu nikt kto skosił jeczmien ozimy nie chce napisac jaki miał konkretny plon? wstydzicie sie czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

2 dni temu widziałem w okolicy kombajn w jęczmieniu ozimym, więc już powoli żniwa ruszają. Sąsiad kosił pszenżyto ozime, ale rotacyjna bo dał 0 nawozów i wszystko zarosło chabrem i miotła pszenżyto występowało sporadycznie :D Wczoraj oglądałem pola to chyba owies poleci na równi z reszta zbóż(susza), pszenżyto to słoma już prawie sucha, żyto zielone. Jeszcze do tego w owsie narosło sporo owsa głuchego :(


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W moim regionie nawet jeszcze nie widziałem by ktoś kombajn wystawił na podwórko u nas żniwa zawsze póżniej.Myślę że od początku sierpnia się zaczną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Do mnie dzisiaj kombajn dojechał no i jęczmień zimowy został wymłócony.Sypał nieźle 6t z ha.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja jeczmienia nie mam ale kolaga jutro zaczyna. Jak tam u was z rzepakami kiedy planujecie wyjechac? Mysle ze u nas za 2tyg polecą


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

U mnie na wsi to jeszcze kombajnów po poprzednich żniwach nie ruszali chociaż ja swój już mam prawie gotowy.Jęczmienia ozimego jest bardzo mało ale ci co mają dopiero pryskają.A tak po za tym to żniwa koło 20 lipca jak nie póżniej.Gdzie górka przepalone gdzie dołek zielone ogólnie słabe zboża ,słoma niewielka.Lekkie żniwa na kombajn więc 250zł za godzinę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

U mnie w okolicy pierwsi wyjechali dwa dni temu. Razem naliczyłem 7 kombajnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My dziś chcieliśmy skosić 10ha jęczmienia, ale przyszła ulewa i po ptokach <_< ale zbiornik nakoszony, lecz jęczmień bardzo przypaliło, wydajność u na to mniej więcej 5t/ha, więc lipa. Zaraz wrzucę fotki i filmik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe12    0

od poniedziałku ciągle pada no i niestety niemożna zacząć ale jak by nie deszcz to bym już skosił jęczmień ozimy

\plon będzie znakomity dawałem Kurzak opłacało si:):):)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Witam'

U mnie to samo chciałem wczoraj wyjechać ale jak dolało to szkoda gadać zapowiada się na dłuższy przestój zairno u mnie bardzo grube niestety obsada na m2 trochę mała po zimie (pleśń śniegowa):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja we wtorek skosiłem jeczmien miałem 7 ton z 1 ha . Zyto przenzyto i owies to za jakies dwa tygodnie beda dobre jesli bedzie pogoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Panowie jak tylko będzie w miarę suchy to bez zastanowienia kosić zawsze można go trochę dosuszyć a z pola kłosków leżących na ziemi nikt juz nie pozbiera.Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja we wtorek skosiłem jeczmien miałem 7 ton z 1 ha . Zyto przenzyto i owies to za jakies dwa tygodnie beda dobre jesli bedzie pogoda :)

 

Owies za 2 tyg ? :o


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik07    0

u mnie jeszcze jęczmień trochę za miękki ale w przyszłym tygodniu jeżeli pogoda dopisze to pod kose :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Owies za 2 tyg ? :o

 

Dla mnie nic dziwnego, tegoroczna susza niszczy wszystko(przynajmniej u mnie) qq liście żółte, łęty ziemniaków tez się kładą w redlinach, nawet trawa na łąkach torfowych spalona jak po roundupie! Ostatni porządny deszcz chyba na jesieni poprzedniego roku, i nadal nic nie pada, jakiś ekspert się wypowiadał że żeby uzupełnić zapasy wody z gleby potrzeba ponad 200l wody/m2.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie tyle napadałio przez miniona noc. Liczyłem na inauguracje zniw w przyszłym tygodniu ale zanim podeschnie to mina ze 2 tygodnie ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj