Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

zonk28    1

Mi się film bardzo podobał , bardzo miło jest jak ktoś się pofatyguje i wrzuci jakiś film tutaj by ludzie mogli pooglądać :rolleyes: , muzyka też bardzo ładna :rolleyes: jedyny minus to taki że bardzo słabo ten jęczmień sypał :blink: , albo rura w kombajnie była zapchana , albo coś nie tak było przy wysypywaniu ziarna na przyczepkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrpawlak101    6

ja nie jestem autorem filmu wrzuciłem go tutaj po to żeby się podzielić z wami znaleziskiem na youtube /jest to województwo chyba opolskie/autorowi nie pomiliły się daty bo zobaczcie ze w 5:05 minucie pszenica jest zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Bardzo ładny filmik muzyczka też bardzo fajna szkoda tylko że jest ich tak mało i nie którzy się madrzą że jak u nich jest jeszcze zielone to u nas nie może już dojrzewać pozdrawiam i czekam na następne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wyobraź sobie devidzie że uprawiałem jęczmień ozimy i wiem kiedy go się młóci, poza tym jeżdżę kombajnem i w życiu nie wjechał bym w nie dojrzałe zboże choć by było nie moje. Chciałbym zobaczyć wynik badania wilgościomierza twojego jęczmienia młóconego w sobotę, jeżeli ktoś nie ma zboża na paszę to go rozumiem, ale w pozostałych przypadkach podtrzymuje swoje zdanie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Widać że gościowi się nie udał ten jęczmień. Zasechł za wcześnie pewnie z powodu suszy. Po zeszłorocznym za mokrym ten za suchy dał się we znaki najbardziej na polach zalanych w zeszłym roku. Widać na filmie że kawałek pola był a zboże w zbiorniku się zmieściło, a ziarno liche ledwie wylatywało. Może super dojrzały nie był bo jakby ości się nie omłacały, ale jak na bierzące potrzeby dobry. Zamiat otręby po 700 kupować lepiej skośić swoje. Po 700 się w żniwa dobrej jakości bezproblemu nakupi a nie jak teraz otręby. A słomy to prawie wcale nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Niesamowite! My dopiero planujemy kosić po 20 lipca. U nas wszystko jeszcze zielone! Chociaż widzę, że tu pszenica zaczyna zmieniać kolor - nasza jest "surowa" :).

 

Panowie, kłótnie i przepychanki nie mają sensu - każdy kosi jak mu się podoba. Patrząc na kogoś z góry nie wpłyniesz na jego decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

U mnie pszenżyto łubin i owies to najwcześniej za miesiac zielone jak trawa wszystko łubin juz przekwitł i zapowiada się naprawdę nieźle po ilości strąków i wielkości można ocenić że w porównaniu do poprzedniego roku gdzie w okolicy nikomu się nieudał praktycznie jest bardzo ładny zobaczymy jak będzie sypał przydałby się deszczyk w jęczmień myśle że jak nadal będzie 30 o C poleci za tydzień gdzieś chyba że zacznie padać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Wow... chyba Ci się coś pomyliło.

 

Po randapowaniu gruber to głupi pomysł, wyciagnie stare nasionka chwastów na wierzch które zniwecza efekt randapowania

gruber nie jest az takim złym pomysłem po randapowaniu w sumie najlepiej kultywatorem moim zdaniem. ale znam i takich ,,fachowców'' od zwalczania perzu talerzówka;). tak rozflancowali ten perz ze na drugi rok był nie gorszy chodz był pryskany .. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

To nie wiesz, że talerzówka jest bardzo pomocnym narzędziem podczas zwalczania perzu glifosatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jęczmień najprawdopobobniej pójdzie pod kosę w pioątek;) jeśli nie popada

 

Będą pierwsze testy Johna :rolleyes:

 

Trawa na poplon już kupiona B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

To nie wiesz, że talerzówka jest bardzo pomocnym narzędziem podczas zwalczania perzu glifosatem?

w suchym roku powiedzmy ze ujdzie.ale nie tnie sie perzu bo sie go tylko porozsadza i jest jeszcze gorzej. kultywatorem robie zawsze i moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiazanie. Kolega studiował na UP w Poznaniu na Agronomii to wykładowca powiedział im ze jak ktos napisze ze w zwalczaniu perzu najlepsza jest talerzówka to nie zdaje egzaminu na dzien dobry, napewno nie jest to dobra metoda .a to co mowią profesorowie na Wyższych Uczelniach jest wartosciowa wiedza poniewaz nie mowia tego zwykli ludzie z ulicy :]

Edytowano przez tomaszpa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

W mojej miejscowosci to zyta, przenzyta, przenica to za jakies trzy tygodnie jesli bedzie pogoda ładna. Jeczmien to koło wtorku za tydzień jak nie popada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W moim regionie sporadycznie ktoś sieje jęczmień ozimy.Ogólnie żniwa co roku są w okolicy 1-10 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

w suchym roku powiedzmy ze ujdzie.ale nie tnie sie perzu bo sie go tylko porozsadza i jest jeszcze gorzej. kultywatorem robie zawsze i moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiazanie. Kolega studiował na UP w Poznaniu na Agronomii to wykładowca powiedział im ze jak ktos napisze ze w zwalczaniu perzu najlepsza jest talerzówka to nie zdaje egzaminu na dzien dobry, napewno nie jest to dobra metoda .a to co mowią profesorowie na Wyższych Uczelniach jest wartosciowa wiedza poniewaz nie mowia tego zwykli ludzie z ulicy :]

 

Właśnie wykładowca z wyższej uczelni tłumaczył mi i całej grupie, jak talerzówka jest pomocna w walce z perzem. Tylko był to człowiek z młodego pokolenia i cytuję " brona talerzowa nie jest narzędziem szatana, jak wielu rolników uważa"

Już tłumaczę o co mi się rozchodzi. Gdy mamy bardzo zaperzone pole to kłącza są naprawdę długie, stosując glifosat na takiej uprawie na 100% nie zwalczymy całej populacji, ponieważ herbicyd zahamuje wzrost tylko części rośliny. Skrajne kłącza puszczą wegetatywne pędy. Aby temu zapobiec należy 2-3 tygodnie przed opryskiem (zależnie od pogody), takie pole potraktować broną talerzową, aby perz pociąć (mały kąt talerzy). Poszczególne odcinki kłączy puszczą liście, dzięki czemu herbicyd będzie miał o wiele lepszą skuteczność. Przetestowane w zeszłym roku.

Starsze pokolenie ciągle uważa talerzówkę za "narzędzie szatana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja już z dwa tygodnie mam wyszykowany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

deer20 a jaki masz kombajn ?

 

Ja tam dopiero w piątek zaczne przygotowywac Bizona Z0-56 :)

Edytowano przez dawid109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Ja już zaczołem szykować mojego NH 8050 dwa tygodnie temu muszę tylko jeszcze wziąść jakiegoś majstra żeby mi przejrzał łożyska według mnie i taty są dobre ale to będzie dopiero pierwszy sezon naszego NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u nas wsi już wiele kombajnów wystawionych przed garaże, sąsiedzi szykują sprzęt.

wczoraj oglądaliśmy ozimy jęczmień to jeszcze daleko bo słoma zielona


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja kombajnu nie mam bo mam parę hektarów zboża dlatego sąsiad zawsze mi kosi John Deerem , jestem zadowolony bo bardzo ładnie czyści i nie zostawia w polu zboża tak jak co niektórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil177    0

Ja nie sieje jęczmienia ozimego, ale widziałem w okolicy że już nie długo będzie się nadawał do młocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj