Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

manik    34

Wczoraj byłem na jęczmieniu zimowym i muszę stwierdzić że już zaczyna powoli robić się twardy, z samego początku lipca będzie się nadawał do koszenia.

Susza o wiele przyłożyła się u mnie do wcześniejszego dojrzewania :( , jestem ciekaw jak mi sypnie zimowy w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

no ja tez za jakies półtora tygodnia mysle ze jeczmien pójdzie pod kose :)

 

U mnie tez juz dawno juz jeczmien zótłty ale ziarka to jeszcze troche wiec wyjade za jakies półtroa tygodnia jak nie wczesniej :)

Edytowano przez dawid109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja w piątek za Brodnica widziałem już suchy jęczmień (chyba był desykowany) a dziś pole już puste było. Chociaż słyszałem o przypadku że ktoś spalił jęczmień mocznikiem dolistnie, może to akurat były te pola :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiem Ci kolego tak. Jak byłem młodszy, z 10 lat temu to było, to sąsiad posiał 20ha jęczmienia,i pamiętam jak dziś 18 Czerwca już go kosił, co jest nie do pomyślenia, ale raz w życiu taki wczesny zbiór widziałem, o dziwo wszystko było suche jak nie wiem. Więc może zebrali w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Dzisiaj widziałem pierwszą pokosówke jak rzepak kosiła. Znaczy jak jechałem to jechała drogą a teraz ze znajomym gadałem i mówił że widział ją jak rzepak kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego zaraz po zbiorze weź wypryskaj pole herbicydem, najlepiej roundup, następnie weź to jakimś gruberem zrób żeby to wszystko powyrywać,i myślę że trochę powinno pomóc. A zbiór u nas przewiduje na 27-30czerwca.

 

Wow... chyba Ci się coś pomyliło.

 

Po randapowaniu gruber to głupi pomysł, wyciagnie stare nasionka chwastów na wierzch które zniwecza efekt randapowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ja jak likwiduje perz randoupem, to po żniwach czekam aż się perz lepiej bujnie , lecę randapem, i potem orka na razówe i siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego Hubercie, źle to sformułowałem, chodziło mi oto że dopiero jak już wszystko dobrze powypala herbicyd, to dopiero wpaść gruberem, my tak robimy i efekty są zadowalające :)

Edytowano przez deer20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Czytam sobie że na giełdzie paryskiej Matif cena pszenicy nieco w dół... ponieważ w USA rozpoczęły się żniwa koszą pszenicę! Co kraj to kraj haha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

U mnie jeczmień już złociutkitylko od lasu jescze trochę zielony ziarno na 90% pola już zaczyna twardnieć myśle że w sobotę poleci o ile pogoda pozwoli bo niby ma padać pozdrawiam a jak u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

Czytam sobie że na giełdzie paryskiej Matif cena pszenicy nieco w dół... ponieważ w USA rozpoczęły się żniwa koszą pszenicę! Co kraj to kraj haha ;)

 

 

Tyle że w USA żniwa trwają kilka miesięcy, żniwa zaczynają się wcześnie w południowej części Stanów, a późno kończą w części północnej, o ile się nie mylę to żniwa trwają tam ok. pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ciekawe czy mu sie nie pomyliły daty, ale może - kto to wie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

ten jęczmień jest jeszcze nie dojrzały, kłosy nie są złamane w dół. moze mu na pasze brakło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Filmik fajny ale ten jeczmien to jeszcze nie dojarzały jest. Ja jeszczce kombajnu nie zaczołem przegladac a ty juz kosisz . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

To ja myślałem ze jak w sobotę będe kosił to już wcześniej się nie da a tu widzę że żniwa już się zaczeły jakie to województwo i jaki plon z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@devid i inni m.in autor filmiku, zadam takie jedno pytanie; po co zasialiście wogóle to zboże, ponieśliście duże nakłady na uprawę ,opryski nawozy czekaliście w przypadku jęczmienia ozimego 9-10 miesięcy na zbiór , i teraz chcecie wjechać kilka dni za wcześnie i wszystko zmarnować?, przecież to sie do niczego nie nadaje, devid pisze że ziarno zaczęło twardnieć , a do soboty stwardnieje i dojrzeje? :blink: puknij się w czółko, po co chcesz to młócić ? bo chcesz być pierwszy? bo zobaczyłeś kombajn na polu? w sumie wasz cyrk i wasze podwórko, wam spleśnieje nie mi powodzenia


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Kolego widzę że gówno się znasz na uprawie jęczmienia jak ziarno jest twarde do można kosic w zeszłym roku kosiłem 1 lipca i nic niezgniło choć rok by mokrzejszy a jeczmień siałem 4 września więc wegetacja też sie wczesneij zakonczy pozatym susza dała za swoje jak czegoś nie uprawiasz to sie nie odzywaj pozatym jak byś sie znał to byś wiedział że od dojrzałości woskowej do dojrzałości pełnej jest od 7-10 dni widzę ze mało doinformowany jestes myślisz że jak pszenżyto czy żyto jest zielone to jęczmień też doucz się trochę

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a Ty ,,gUwno'' się znasz na ortografii :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

po co wam te epitety?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

a Ty ,,gUwno'' się znasz na ortografii :lol:

 

Hubert licz się ze słowami u ciebie też nie najlepiej a widzę że zazdrościsz że ktoś ma dużo wiekszą wiedzę od takiego cymba..... jak ty Dojrzałość pełna żniwna jest ostatnią dojrzałościa wcześniej jest woskowa ale jak ktoś nawet tego nie wie to nie wiem po co się odzywa skoro nie zna podstaw a dla kolegi to chyba po pełnym stwardnieniu ziarna jest jeszcze dojrzewanie a chyba to jedno i to samo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj