Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Gość   
Gość

Zakładam ten temat ponieważ jęczmień ozimy poleci już niebawem, jak prognozujecie zbiory? "udał" się w tym roku? a może wymarzł? kiedy kosicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie również jak na łące zielono więc jeszcze trochę trzeba poczekać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Póki co to lepiej niż w tamtym roku, pierwszy raz w życiu położyło jęczmień więc nie jest źle:) żniwa koło 10lipca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Dopóki nie będę miał w silosie to nic nie mówię, raz już tak pochwaliłem i sprzedałem jak na polu jeszcze był i g... w jedną nic go wybił grad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U nas się powoli żółci, wygląda dość ładnie i myślę że plon będzie dość ładny, jednak do żniw jeszcze trochę. Również uważam, że jest lepiej niż w tamtym roku ale na pewno tylko stronami, bo u niektórych jak pisza od dawna nie pada więc nie ciekawie pewnie u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

U mnie też jeszcze zielony,w zeszłym roku chyba kosiłem 12 lipca?.Tak więc jeszcze trochę czasu pozostało na naprawy i wietrzenie silosu. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

@bob masz racje ;p nie trzeba chwalić dopóki się nie skosi ;)

Ja niestety jęczmienia ozimego nie mam;p Ale co do zbóż jarych i pszenicy zimowej to minimum te 5-6 tyg trzeba jeszcze poczekać u mnie ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

My nie mamy ale sąsiady mają to już żółty i gdzieś na 22-25 czerwca jeśli pogoda się utrzyma taka jaka jest ale oby nie bo kuku musi rosnąć :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

u mnie jęczmień ozim. gorszy niż w zeszłym roku, mimo że 2x lepiej nawożony , na lepszej ziemi, no i bez miotły, pużno siany bo wcześniej nie było możliwości wiazdu na pole, dużo powymakało , jęczmień jest już żółciutki ale tak 60% placami, chyba przeprowadzę desykację , bo znów jak w tamtym roku niby do koszenia a po omłocie bełno zielonych ziarenek , omłot koniec czerwca ,początek lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W zeszłym roku po owsie zasiałem jeczmien, po zbiorze przedplonu potrkatraktowałem pole klinkikiem Duo z siarczanem. Niestety pozniej nie dało sie tego zaorać "na raz" i trzeba było stalezowac i teraz mam problem w postaci perzu w jeczmieniu...

Zbior przewiduje około 15 lipca ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego zaraz po zbiorze weź wypryskaj pole herbicydem, najlepiej roundup, następnie weź to jakimś gruberem zrób żeby to wszystko powyrywać,i myślę że trochę powinno pomóc. A zbiór u nas przewiduje na 27-30czerwca.

Edytowano przez Gość
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

U nas w 70% jęczmień się już złoci. Jak narazie jęczmienie stoją i jak dalej tak pojdzie to pod koniec czerwca pierwsi wyjada w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

U mnie nie doz ze wymarzło to teraz wypala ale odżywka z dodatkiem moczmikem i nie jest złe na pewno lepiej niż w tamtym roku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie jęczmień się powoli żółty robi, dostał na wiosnę 150N/ha w jednej dawce i odżywkę i ładnie się zapowiada. Siany w październiku, chyba 5, po ziemniakach. Na chwasty nie pryskany, ale się gdzieś mietła trafia, a wyległ tylko gdzieś 2x1m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszenny1997    0

ja już od dwóch lat nie sieje jęczmienia ozimego. tylko jary posiałem w tym roku :) myślę że Żniwa 2011 zaczniemy jak pogoda dopisze gdzieś tak po 25 lipcu :D na pierwszy ogień idzie pszenżyto ozime i pszenica :)


MF 255
Renault 75.12 RS
Bizon Super Z056
Razem na 35 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Mój powolutku się żółci.Jak pogoda dopisze to na pewno pod koniec czerwca ruszymy w pole.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W mojej okolicy przez brak deszczu jęczmień zółciótki. Myślę, że za ok 2 tygodnie pójdzie pod kosę. Rzepak 5- 15 lipca... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas już również jęczmień za jakieś 2-3 tygodnie pójdzie pod kose, nie chcę krakać, ale jak na razie zapowiada się elegancko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Jęczmień kłosy ma nawet długie i ladnie sie prezentuje na polu ale dopóki nie ma go na przyczepie to nie można nic mówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ktoś z was będzie przeprowadzał desykację w jęczmieniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj