Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

chomik111    18

no mój groch stał ale w ten weekendowy deszcz go położył ale pójdzie bo strąki ma z 10cm nad ziemią... nic nie poradzę muszę czekać byłem przed chwilą w polu to się w palcach mnie możesz z niego wszystko zrobić taki miękki na szczęście nie rośnie.... a i tak muszę na pszenice czekać bo nawet po tych deszczach na cięższych ziemiach ma jeszcze flagowego w połowie zielonego...:) także mnie nie goni byle w następnym tyg była pogoda to w 4 dni 65 ha wymłócę... może trochę tych dojrzalszych pszenic w tym tyg ruszę koło czwartku piątku ale wątpliwa to sprawa czy wyschną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

3 dzień słońca kombajny ruszyły pełna parą. Wujek wykosił 5ha pszenżyta ale jeszcze ciut za wilgotny aby przechował się baz grzania. Jutro lub w czwartek zaczynam u siebie, ważne aby zebrać te ziarno co jest, na słomę jak popada nic się nie stanie(wg prognoz od piątku/soboty znowu załamanie pogody, ale może się mylą mam nadzieje).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A u mnie jeszcze dzis rano padało a póżniej pieknie słonce zaswieciło i waiaterek suszył :) 3 dni takiej pogody i młócimy :rolleyes: tylko szkoda ze straszą deszczem już w piątek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie jak na razie zastój w żniwach po ostatnich 3 dniowych opadach. :(

Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

My może jutro ruszymy w pszenice i pszenżyto ale nic nie wiadomo. Dzisiaj na wsi 4 kombajny ulgnęły podczas cięcia rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Tak jak mówił pawlus224, wczoraj z rana deszcz potem wiaterek i słonko. Dzisiaj jutro i pojutrze ma być niby bezchmurne niebo ale dzisiaj się to nie sprawdziło narazie, bo jest pełno chmur i nie jest za ciepło, może w piątek coś ktoś będzie kosił, a potem znowu deszcz. Ach jak dawno go nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

he he. wyścig zaczęty... pierwszy kombajn wyruszył w pole... dla zwycięzców wyścigu przewidziane dwie nagrody

1. łopatowanie mokrego zboża

2. wyciąganie kombajnu

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Właśnie wróciłem z pola ziarnko jutro pojutrze będzie dobre, ale w pole nie wjadę wszędzie stoi woda ledwo buty wyciągnąłem. Potrzeba przynajmniej tygodnia dobrej pogody aby to obeschło. Pszenżyto w kłosie rośnie, żyto leży w wodzie, tragedia. Dobrze że rolnictwo nie jest moim podstawowym źródłem dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

od soboty a u nas dln śląsk już od piątku deszcze przez tydzień czyli do około 8-9 sierpnia masakra

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

mamy pierwszego zwycięzce: new holland 8040 utopiony... poleciał proximą wyciągać. :D :D :D :D

Edytowano przez SLAWEK1987

KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Powiat Płocki i okolice. Dzięki kilku dniom bez deszczu ludzie zaczynają ciąć zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

U mnie dzisiaj żniwa rozpoczęły się pełną parą, ale ja jeszcze nawet nie byłem kombajna zamówić :(


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

mieszanka prawie w całosci skoszona plon przecietny na pierwszym polu był jeczmien i owies plon 3t/ha klasa 4b,5. na drugim polu ta sama klasa ale w mieszance był owies pszenica i jeczmien plon powyzej 3t/ha o jakies 10% wiekszy niz na pierwszym polu. Pszenicy jarej skosilem 2ha i sypała powyzej 4t/ha. owies koszony około tydzien temu sypał w granicach 2,5-3 t/ha na 5 i 6 klasie. jeczmien jary na 3,4 klasie powyzej 4t/ha. zobaczymy jak beda wygladac dalsze zbiory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dziś skończyłem żyto i zacząłem owies ;) żyto sypało tak przeciętnie ale za to owies sypie elegancko B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

w Lubelskim dopiero dziś pierwszy dzień solidnego słońca jutro może wyjade pszenicy z pare ha sieknąć jak pogoda dopisze ale z tego co zapowiadają to lipa będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

No nareszcie żniwa rozpoczęte :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś zacząłem u siebie żniwa. Skosiłem 3ha pszenżyta 1ha żyta i 1.3ha jęczmienia na wydzierżawionym polu. Plony żyta słabiutkie jakieś 1,2- 1,3t/ha :(

pszenżyto od 2,5 do 3,5t/ha a jęczmień około 4t/ha. Pszenżyto i jęczmień przy tak słabym nawożeniu plonowało całkiem całkiem, mieszanek jeszcze nie ruszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

do chłopaków z lubelszczyzny sprzedawał ktoś z was rzepak do bobaczowa????????????? bo na dzień dzisiejszy jest lekko nie wypłacalny!!!!!!!!!! słyszał ktoś coś o tym?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Ja dziś wymłóciłem 4 ha pszenicy u siebie wilgotność od 11 do 14 w polu w miarę sucho kombajn idzie po wierzchu teraz potrzebne 10 dni takiej pogody, żeby u ludzi pomłócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Żniwa zakończone. Dziś ostatnie 8ha skoszone. wink.gif Na polu sucho, ale c-330 z przyczepą, 5 ton zakopałem. biggrin.gif

Kombajn, ani zetor nie lgnął - sucho. Teraz napisze jak sypało..

Pszenica - 6,800kg/ha

Pszenżyto 6,100kg/ha

Jęczmień wiosenny 4,600kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj