Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

zonk28    1

A od jutra znów deszcz :( zapowiadają do niedzieli ......od wtorku ma być ładnie , wiec parę dni pogody i zniwa można rozpocząć , u nas jeszcze nikt nawet kombajnu nie wystawił.......bo praktycznie cały czas leje , dopiero dziś pierwszy dzień pogody.A więc przy ładnej pogodzie żniwa 5-10 sierpnia powinny się rozpocząć.Ciekawe czy zboże będzie ładnie sypało......Jak na razie cena bardzo dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

U mnie dzisiaj ani kropla deszczu nie spadła,a na jutro jeszcze ładniej zapowiadają.Może wreszcie ruszę w pszenżyto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

woj. Lubelskie pow. krasnostawski u mnie już ze trzy dniu pogody słoneczko chmurki bez deszczu ale co z tego jak pszenice i groch jeszcze zielone i mokre... w pszenicach ozimych zielone liście flagowe i trochę góra źdźbła więc myślę że zniwa zacznę gdzieś za tydzień dobrej pogody....

 

 

 

 

mam pytanie czy orientujecie się jakie są ceny usługowego rozsiewu wapna????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy orientujecie się jakie są ceny usługowego rozsiewu wapna????????

witam u mnie gość za rozsiew wapna bieże 500 zł za skład czyli około 25-28 ton sam ładuje i rozsiewa

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

nareszćie pogoda. Na pola wyjechały kombajny. Narazie w rzepaki ale za dzień lub 2 dni żniwa na całego.

 

 

A u nas już dziś ludzie kończyli rzepaki , kombajny ruszyły pełną parą tylko ,że mało kto kosi sobie a jedzie na usługi i dlatego też kosi nie za suche zboże ;)

 

Jesli będzie pogoda to jutro się położy pszeniczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak czytam te posty to się zastanawiam czy mieszkacie w Polsce. U mnie od ponad tyg pada codziennie, i to opady po 20mm czyli spore. Dziś ledwo przed deszczem zdążyłem część trawnika skosić :D a miałem od 2 tyg kosić ale zawsze trawa przelana.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meteorek91    1

W pow. Cieszyńskim codziennie pada :huh:, Lecz dzisiaj nie padało to myśle że jak nie popada jutro i pojutrze to może przenice skosze :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

@grzegorz a ile dajesz tego wapna na hektar i jakiego???? ile cie to wynosi na ha bo to zależnie pewnie ile ma wysiać bo np magnezowego siejesz 2 tony i taki składem sporo możesz obsiać??? czy on niezależnie od hektarów sobie liczy poprostu za samochód bierze 500 i już.. ja gdzieś wyczytałem 90 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Dolnyśląsk powiat Wołów. Ziemia ekstremalnie nasiąknięta wodą. Plon wprost wyrywa się z pola. Po zbiorze na polu zostaje armagedon. Modlę się, żeby kombajn wytrzymał... Plony liche: pszenżyto 2t/ha, pszenica 3,5. Jak to się mówi megasplendor, czy jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja jestem po rzepaku, który dał 4,5 t/ha. Teraz raz pada raz nie. Zostały mi 2ha rzepaku na usługach i w nastepnym tygodniu pszenica. U mnie pogoda nie jest az taka tragiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

U mnie dziś pierwszy dzień słońca i wiatru. rolleyes.gif Ale na poniedziałek chce kosić wszystko. Ale bedzie taka kolejka na kombajn,.. że strach pomyśleć. unsure.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja jestem po rzepaku, który dał 4,5 t/ha. Teraz raz pada raz nie. Zostały mi 2ha rzepaku na usługach i w nastepnym tygodniu pszenica. U mnie pogoda nie jest az taka tragiczna

 

4.5 t ? Duzo miałes zasianego rzepaku ? Pewnie niezły interes w tym roku Ci wyszedł na nim ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno nie pamiętam tak późnych żniw. W tamtym roku wyjechaliśmy 21 lipca. W tym jeszcze nie kosiliśmy. Może dzisiaj a może jutro się uda jak nie popada.

Owsy raczej będą sypać słabiej jak w tamtym roku (susza dała się we znaki, deszcz przyszedł za późno), żyto trochę lepiej wygląda jak w 2010, Mieszanka z jęczmieniu z pszenicą z odrobiną owsu też słabo bo wrony omłóciły jęczmień.

Z wjazdem na pole nie powinno być problemu bo na naszych ziemiach wystarczy dzień bez deszczu i można bez problemu przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

U mnie wczoraj nie padało i dzisiaj tez słonce świeci więć może przed wieczorem skośimy pszenicę jeśli się da wjechać w pole. Trzeba kosić co się da bo znowu zapowiadają deszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Na ślasku ma byc słońce od 2 sierpnia ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

U mnie w Dolnośląskim już kończymy dzisiaj skosimy 6 ha i możemy dożynkować poplon zasiany na połowie polach

Jak ja to mówie jak zbóż już nie ma na polach to jesień ;)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam rodzine w okolicach Jordanowa Slaskiego okolice wrocławia i tam dopiero rzepak wykosili

a ja jestem z Slaskiego okolice Bielska -B i malo kto rzepaki dotknoł ja osobiscie jeszcze nic niekosiłem czekam na slonko zeby w rzepak wjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Dziś skończyłem gruberowanie- żniwa zakończone 27 lipca ( pszenica wilgotność 11.5 % max 12 %)były lata gdzie o tej porze dopiero zaczynałem Pozdrawiam Wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Kujawsko-pomorskie. Nie ma dnia bez deszczu od 2 tyg. nic nie skoszone,w ziemniaku nie można ujechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

zartujecie ja mam do skoszenia 140 ha i jeszcze nie zaczelem a za 3 tyg zepak musi byc zasiany moze sie uda pocieszam sie tym ze Ten u gory chyba pierwszy rok nie gospodarzy tylko teraz nas cwiczy dal nam urosnac to da i zebrac a wdzisiejszych czasach sprzet szybko sprzata wyobrazcie sobie zniwa 50 100 lat temu wtedy pogody musialy byc inne zniwa trwaly miesiac wiec damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

@maxiben zgadzam się z tobą w 100 % ja też jestem w podobnej sytuacji skosiłem dopiero 15 ha rzepaku i czekam na groch i pszenicę tylko że u mnie deszczu już trzy dni nie widziałem a kosić dalej nie mogę bo pszenica zielonkawa jeszcze a groch ma 17 % wilgotności mam tylko nadzieję że pogoda się utrzyma i w następnym tyg...

 

 

Masz rację skoro Ten na Górze pozwolił by wszytko ładnie uchowało się do tej pory to nie pozwoli by się "chleb" na polach zmarnował...

 

jak tak czytam wypowiedzi tych którzy tutaj piszą że skoszą dzisiaj czy kiedyś tam 6 10 15 czy 20 ha i po żniwach to wytrzymać nie mogę czemu tak narzekają na pogodę jak to raptem takie areały to dzień dobrego koszenia i 20 ha nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj