Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Huberto89    62

U mnie pada i pada załamać się można jak na razie to trzeba dobrej pogody żeby na pole wjechać. Już niektóre ziarna zaczęły porastaćsad.gif. I niestety do końca tygodnia jeszcze ma utrzymać się deszczowa pogoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

A u mnie susza. W poniedziałek wymłóciłem wszystko tylko 7ha słomy zostało mi do wzięcia i będzie po żniwach.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

Gmina Kościan :

Wczoraj poszło pszeno i pszenica ok w sumie 2.5 ha z czego wyszło ok 9 ton zboża.

Dziś rano po mżyło deszcz a teraz jest lepiej i może wieczorem pójdzie pod kosę pszenżyto sąsiada a za 2 dni góra 3 będzie dojazd do pola mojego czyli 0.3ha pszenżyta :)

Rzepaki też niedługo pod kosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Woj Łódzkie Gmina Brzeziny

U nas leje całyczas :blink: praktycznie w lipcu były 4 dni słoneczne a na pole to teraz nie ciągnik ani napewno kombajn tylko przydałby sie kajak albo łódka woda stoi na polach a ziemie IV-V klasa a co dopiero na dolkach i lepszych ziemiach się dzieje nie chcę nawet o tym myśleć;[

Nie wiem co to za monsunowa pora u nas jest :(Poprostu jak widzę co się z moimi zborzami dzieje to chce mi się płakać;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12321    6

Wiem co to za ból u mnie jest 4 i kawełek 3 to na czwartej jeszcze przejdzie sie a na trzeciej to można buty zgubić :lol:

Ma sie wypogodzic od początku sierpnia to może sie skosi najgorzej bd miała pszenica bo już sie czarna robi. :o

DEVID zajrzyj do poczty na agrofoto :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Pszenica jak pszenica ale pszenżyto i żyto ozime zaczyna porastać :(

 

Wczoraj u nas nie padało to ludzie pod wieczór zaczeli pryskać ziemniaki, buraki i pomidory , w nocy popadało trochę a od rana chmury chodzą nad nami ale słońce się przedziera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

u nas od samiutkiego rana pada i polepszenia nie widać, na polach stoi już woda, zboże porasta, ale chociaż użytki zielone w tym roku obradzają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Wczoraj wjechałem w rzepak ale wilgotność była za wysoka bo AŻ 18.2%!! A dziś od rana pada :( Żebym miał suszarnie to już bym miał wszystko skoszone..


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

dziś zrzuciliśmy stół do rzepaku.

plon nie najgorszy jak na ten rok - bedzie oscylował koło 3ton, a wszyscy nam kazali orać na wiosnę!!!

szczegółowe dane bede znał później.

wilogtoność rzepaku jak wjeżdzaliśmy rano wynosiła około 11.5-12, jak kończyliśmy wieczorami była w okolicy 7.5-7.2%

 

mieszaniec wypadł znacznie lepiej niż odmiany liniowe - jeśli nic się nie zmieni to w tym sezonie siejemy 2 odmiany mieszańcowe i jednego liniowca.

z tym, że idziemy w dół z wysiewem na hektar - jeśli mtz będzie taka jak w zeszłym roku to przy mieszańcach wysiejemy 2.3-2.4kg na ha a przy liniowcach 2.8-2.9kg

 

ogólnie jak patrzyłem po sąsiadach to można powiedzieć ze średni plon oscylował w przedziale 2.5-3.3t/ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

u mnie też by się żniwa zaczęły ale pada i pada, niektóre zboża to już się czarne robią, u mnie by już pszenica pod kosę poszła ale cóż pada :(


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwewwe    0

RACJA ale będą szybkie żniwa jak pobędzie ze 2 tygodnie pogody :lol:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie tak dolało, że musiały by być upały przez kilka dni żeby się dało kosić. A słońce dopiero ma być we wtorek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

u mnie też dzisiaj tak dolało że woda już normalnie stoi na polach gdzie niżej podobno że po niedzieli ma się coś poprawić ja do bizona juz założyłem dzisiaj dodatkowe halogeny bo może być z tydzień dwa pogody trzeba będzie to wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Mieszanka u mnie rośnie z korzenia od nowa i teraz jest troche już do koszenia a miejscami wszysko zielone....

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

http://demotywatory....kacie-na-deszcz Klikamy mocne !! Niech będzie na głównej niech ci z miasta trochę się przejmą nami i naszymi problemami ze zbiorami ;/ Pozdrawiam i licze na poparcie :) z góry dzięki :)

 

jak nie zbierzemy dobrego żarcia stado(miasto) samo wyginie(zbiednieje)......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U nas dziś pogoa , słońce i wiatr :) pierwszy kombajn wyjechał już o 9 rano ...

 

Niestety zaczyna się chmurzyć , jak przewisi to jutro kombajny wyjdą na pola , jak popada to znów będzie "wiązanka" pod adresem pogody :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na slasku sie wypogadza ale to trzeba takiej pogody z 2-3dni zeby szło w rzepaki wjechac....pora na jeczmienie jare tez juz u mnie jest woj slaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

woj. łódzkie powiat łaski, w końcu pogoda jak tak wytrzyma do poniedziałku wytrzyma to 25ha legnie pod kosą bizona, zobaczymy jak długo wytrzyma ta pogoda bo jak narazie jest 26'C i świeci słońce i jest wiaterek i ładnie zboże obsycha, aby tak było ze 2 tygodnie to wszyscy spokojnie sprzątną swoje plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

nareszćie pogoda. Na pola wyjechały kombajny. Narazie w rzepaki ale za dzień lub 2 dni żniwa na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj