Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Marcincc360    70

U nas w Dolnośląskim powiat Wrocław Gm.Długołęka żniwa w pelni od dzisiaj młócimy co sie da oprócz jęczmienia jarego :P:P


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W Małopolsce , okolice Krakowa myśle że żniwa zaczną się koło 5-10 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja moze jutro rusze w rzepak ale ruch sie na skupie zrobil. Jak zwykle bolaczka z godzinami skupu bo od 6 do 24 a w weekend do 22 mam nadzieje ze jak ja bede musial stac w kolejce to bedzie cala noc a nie jak rok temu jak wszyscy ruszyli na calego to nala noc brali jak prawie wszyscy pokosili.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ja planuje w sobotę (23 lipiec) wykosić pszenżyto, ziarnko już dosyć twarde...aby pogoda dopisała :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

@przemrolnik Jak strzela mu słoma sucha to niech kosi ja w czoraj skosiłem 3 ha pszenżyta dzisiaj pszeniczke i pszenżyto dokańczam


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

U mnie w powiecie tomaszowskim woj. lubelskie ludzie dopiero w rzepak ruszyli a o zbozu jeszcze nikt nie mysli. ja mysle wyjechac w rzepak gdzies w polowie tego tygodnia oby tylko nie padalo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po objedzie wyjeżdżam w rzepak (wiem że niedziela, ale zapowiadają deszcze, a to nie jest 10ha tylko 50 :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Jutro wyciągam kombajn, dzwonię do serwisu i w pole ! B)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja dzisiaj jadę po południu zmierzyć wilgotność rzepaku i jak będzie koło 7 to jutro żniwa jak pogoda dopiszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja wczoraj skosiłem prawie 1 ha pszenżyta i dzisiaj po południu mam zamiar żyto a owies to za jakies 3-4 dni jak nie popada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja wczoraj skosiłem prawie 1 ha pszenżyta i dzisiaj po południu mam zamiar żyto a owies to za jakies 3-4 dni jak nie popada :)

 

Owies w lipcu ? :blink: OSZALAŁEŚ ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Wacek21 nie oszalałem bo u mnie owies to już dobre i żołte wiec za jakies 3 dni pojdzie pod kose :)

a dzisiaj skosiłem troche żyta i rewelacji niestety nie było :(

Dzisiaj niedziela a u mnie na polach taki duży ruch że szok :D widziałem 6 kombajnów razem z moim :)

Edytowano przez dawid109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0221    0

województwo małopolskie, powiat oświęcimski, gmina zator, jak do tej pory u mnie sąsiedzi wykosili jęczmień ozimy, a tak to na polach cisza, jeszcze nikt rzepaku nie kosił, ani żyta, pszenżyta, moja pszenica ozima za tydzień pójdzie pod kosę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u nas na warmi zniwa i koszenie rzepaku ruszy dopiero okolo 30,07 bo jescze zielony a zboza w sirpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

dzisiaj sprawdzałem wilgotność mojej pszeniczki i wyszło 15-17% także pod koniec tygodnia można wieżdzać kombajnem. Może jutro lub pojótrze zrobie próbe kombajnem bo niemam już zboża na pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wielkopolska kosicie już żyta? u mnie już się nadaje do koszenia,ziarno twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Wczoraj skosiłem z ojcem jęczmień jary, a dzisiaj kosiliśmy owies.U nas pod Wrocławiem gdzie lżejsza ziemia to strasznie upaliło słońce ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon    0

Woj. Łódzkie... dziś skosiłem około 3ha owsa plon około 4.5t/h na piachach więc nie jest źle jak bedzie pogoda to od przyszłego tygodnia żniwa u nas na całego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

to widzę u was panowie żniwa na całego nawet w niedziele :) ja dzisiaj zmierzyłem rzepak i ma 12 -13 % także ze trzy dni dobrej pogody mu trzeba jeszcze minimum. Groch za jakiś tydzień po rzepaku pójdzie, a pszenica to chyba w sierpniu bo jeszcze źdźbło i liść flagowy zielony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj