Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

Bizon    0

U nas małe żniwa rozpoczeły się wczoraj plon kształtuje się w granicach 5t/h, ale niestety dzisiaj od rana burza i pada cały czas:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie rzepaczek bardzo ładnie się zapowiada, myślę że jeszcze tydzień i będzie można wjeżdżać. pszeniczka zimowa też już żółta elegancka, jara oczywiście jeszcze zielonkawa. Jęczmień też mam ale jary, siany 6 maja więc jeszcze trzeba czekać, zobaczymy co z niego będzie. Żniwa za pasem a ja od ponad miesiące jeżdże w poszukiwaniu jakiegoś dobrego rekorda i nic nie moge znaleźć nic sensownego. Swojego supra sprzedałem zimą i zostałem bez kombajnu. Może ktos ma informacje na temat jakiegos rekorda w niezłym stanie. Jestem z mazowieckiego.

 

 

Mam podobną sytuację , też szukam ale SUPERka w przedziale 20-30 tys zł z lubelskiego , swój niby sprzedany ale kto wie czy jutro nie powalę nim jeszcze jęczmienia ozimego , bo krótko się z czasem robi , a jęczmien aż sie prosi żeby go wymłócić :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja wczoraj reglonowałem i sklejałem rzepak ozimy myślę że kolo 20 będzie do koszenia. Pogoda nieciekawa jak takie będą żniwa to nie będzie za wesoło raz słońce raz deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie jęczmień skoszony, wczoraj przejeżdżałem widziałem jak 2 bizony młócą jęczmień...Rzepak pójdzie w tym tygodniu gdzieś koło Środy, Żyto za 2 tygodnie a za żytem reszta :) :) :) :)

 

 

U mnie w tym momencie jest 36 stopni tak grzeje że szok, trudno wytrzymać :D

Życzę udanych zbiorów.....Pozdrawiam :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj dokończyliśmy jęczmień, z 10ha wyszło 52t, więc myślę że nie najgorzej, z racji że był bardzo przypalony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

wczoraj byłem na polu i mój jęczmień jary nadaje się już do koszenia, jedynie kawałek po ziemniakach jeszcze musi postać, ale na razie się nie śpieszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Ja wczoraj zaczołem kosić jęczmień plon zapowiada się dużo lepiej niż myślałem i jak widać po polu niestety mój NH się zapowietrzył chyba coś z pompą paliwa i musiałem zjechać jutro będe z tym walczył

Filipo odpowiadając na twoje pytanie mowa oczywiście jest o Jeczmieniu ozimym jary jeszcze trochę chociaż tydzien dwa zanim jary pojdzie chyba ze pogoda znowu cos zamiesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

koledzy jak cos sie nadaje do koszenia to nie ma co zwlekac kolega z AF mi godzine temu napisal ze rzepak mial kosic w tym tygodniu a dzis przyszedl grad wielkosci kurzych jaj . masakra z ta pogada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

właśnie przeszła taka nawałnica we wżyciu takiej nie widziałem. Wiatr osiągal prędkość huraganu i spadło 80l na metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

ta sama burza właśnie przeszła koło mnie, ale na szczeście obyło się bez wiekszych wichur. ale niebo zachmurzone jak cholera i nie wiadomo co w nocy jeszcze będzie


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

U mnie taka nawalnica przeszla ok 7:00 akurat na rybkach bylem, wiatr zmienial kierunek chyba z 4 razy. Ok 10-11:00 zaczelo tak grzac ze sie wysiedziec nie dalo.

 

Mysle ze u nas zaczna kosic rzepaki w tym tyg bo juz wygladaja tak dosyc.

 

Żniwa 2011 wczoraj postraszyly pozarem koledzie kombajn zaczal sie tlic i troche pola sie spalilo (jego pierwszy wyjazd w tym roku)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie dzisiaj grad doszczetnie zbil rzepak jedynie tam gdzie lezal to cos ocalalo a tak to 70% strat rzepaku :/Na poczatku padal grad jak kurze jajka a nawet wiekszy,pozniej drobny grad a pozniej deszcz i wszystko szlak trafil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

A u mnie na szczescie nie było takich wichór ale i tak niezły deszcz spadł . Żyto, pszenZyto i pszenica to moze koło soboty pojda pod kose bo zadaja ładna pogode na ten tydzien to moze sie cos ruszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Kombajn dało się urat0wac ?

 

Na szczescie zdazyli zalac go woda ale w jakim stopniu jest do roboty to nie powiem bo go jeszcze nie widzialem a nie chgcialem juz kumpla denerwowac pytaniami w ten dzien


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Wczoraj niedziela.. Kombajnista zrobił wolne..

Dziś przylało teraz i niewiem czy jutro wjadę.. Ale trzeba być optymistą. smile.gif

Znajomy skosił w niedziele.. i dziś zwióżł słome. Plon miał 5,300kg z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobi70    0

u mnie w okolicach Białej Podlaskiej (wschód) nie ma mowy o koszeniu nawet na piachach.

leje praktycznie codziennie. woda stoi miejscami na polach, nie mówiąc już o nizinnych gruntach.

niektórzy płaczą, że wcześniejsze odmiany zbóż rosną w kłosach.

cienko widzę jeśli nie pogrzeje naprawdę mocno.

generalnie owsy jak trawa, żyto żółtawe, jęczmiona raczej też daleko jeśli chodzi o robotę.

sierpień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Na razie u mnie świeci słonko i tak ma być do niedzieli słyszałem to z końcem tygodnia myślę że żyto poleci pod kosę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

U mnie wczoraj w nocy nie groźnie popadało teraz jest 20 C więc zapowiada się ładny dzionek jeśli tak jak mówisz będzie przez cały tydzień to jutro do jęczmienia wjadę i skoszę może cały do końca tygodnia u mnie niestety pszenżyto żyto owies to jeszcze minimum 10 dni ziarno ma dojrzałość woskową a łubin jeszcze zielony ale jak jęczmień ozimy pójdzie już całkiem pod kose to biorę sie za rzepaczek słaby w tym roku jest :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxy1    0

Witam. U mnie a mieszkam w WLKP koło Kościana już zaczęli sąsiady kosić jęczmienie.

Ja osobiście mam pszenżyto ok 0.5 ha i będę kosił, znaczy sąsiad wpadnie do mnie bizonem Z056 gdzieś myślę że za tydzień :)

cieszę się bo będę miał możliwość pojeździć traktorem i pomóc.

Więc żniwa niedługo się rozkręcą. :) Pozdrawia Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

No zobaczcie 'forumowicze' jaki ten kraj nasz szeroki...

biała podlaska owies zielony jak trawa, a mnie łódzkie żółty

kiedyś w młodości mieszkałem w okolicach Suwałk w Olecku i był taki program komunistyczny Żniwa - byłem wpatrzony w TV i co widziałem haah?

że Śląsk kosił w lipcu a na Mazurach dopiero z końcem sierpnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas pierwsze pod kosę pszenżyto lub jęczmień jary. Dopiero tydzień temu z 2 dni i wczoraj konkretnie napadało. Wcześniej od kwietnia susza. Pszenżyta jeszcze 2-3 tygodnie muszą poczekać i zaczniemy żniwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj