Samiec

tania hala, czy warto?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Samiec    0

Witam,

 

wczoraj podczas Opolagry widziałem Halę taką jak pod linkiem. http://www.halenabale.pl/galeria.html

Zaskoczyła mnie pozytywnie cena. Hala o szerokości 9 metrów, 4 metry wysoka... cena wynosi 90 zł netto za metr kwadratowy. czyli za halę o powieżchni 90m2, płacimy 8100 zł neeto czyli jakieś 10000 zł bruto. Na konstrukcję dają 3 lata gwarancji a na plandekę 10 lat.

Ja szukam takie rozwiązanie by maszyny zabezpieczyć przed deszczem. Wujek mówi, że fajna ale petarda w sylwestra może uszkodzić plandekę. Ale jakoś nie widzę niebezpieczeństwa.

Czy ktoś z was ma taką halę? Jak wam się podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

montaż koleś mówił kosztuje 1500 zł. Można samemu ale od nich ktoś musi przyjechać i odebrać halę aby była gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

CZy warto?Ja bym wolał zrobić konstrukcje i dać całość blachą.Plandeke może się szybko znaiszczyć. :unsure:


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

tak, ale ile kosztuje teraz wykonanie konstrukcji za dachem gdzie 2 ściany są osłonięte z wysokością 4 metry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

może przekalkuluj sobie postawienie wiaty z drzewa ,na pewno są u Ciebie w okolicy ludzie ,którzy mają pojęcie o stawieniu takiej wiaty,i obic ją jeszcze blachą,z czasem zrobisz ją zamykaną uważam ,że warto dołożyc chocby drugie tyle ale masz coś porządnego na stałe ,tym bardziej że mają tam stac maszyny,a to co widzę to raczej jakiś namiot ,ciekaw jestem jak to się zachowuje na silnym wietrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

witam a ja uwazam ze warto , wylac dobra plyte i niech stoi u mnie w okolicy tzn po wroclawiem duzo jest takich magazynow z plandeki . tylko z tradycyjnym ksztalcie . np w lg w kobierzycach maja 3 hale i to nie mala. jest tez firma ktora robi podpalki i ma dwie takie podstawione , trzymaja tam wyroby gotowe . dzisiaj widazlem ta hale i uwazma ze warto . jak przyjdzie mocna wichura to i dachy rwie z domow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A czy czasem tego nie można postawić bez pozwolenia? Bo coś mi się tak kojarzy, i czy to nie jest główny atut tego typu budowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Ja mogę się podzielić kilkoma spostrzezeniami bo użytkujemy coś podobnego

 

- ta plandeka jest zrobiona z naprawde solidnego materiału i zadna petarda z sylwestra jej nie straszna - tak samo jak silne churaganowe wiatry - my bez ryzyka przechowujemy pod taką wiatą zboże w bigbagach. jeśli taki "magazyn" zamkniecie na wylotach blachą czy czymś to pod plandeką w upalne dni robi się gorąco

 

- co do konstrukcji w naszym przypadku wykorzystaliśmy przęsła od starej zdemolowanej szklarni które tylko straszyły - całość jestustawiona na nowo wylanej posadzce i przeniesiona w odpowiednie miejsce

 

- tanio i funkcjonalnie - nie ma się co obawiać


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Za 15 tys znajomy kupił używaną wiate całą stalową obita blacha 12 na 24 m. I ja Też bym coś takiego wolał kupić niż taki namiot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z brezentu robi się namioty wojskowe, a jak wiadomo są one bardzo wytrzymałe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja osobiscie robie inny manewr budowlany, mam stara stodołe drewnianą , rozbieram ją do szkieletu , słupy ktore beda mocne zostawiam te ktore beda liche wymieniam na nowe. następnie musze zrobic konstrukcje z rozebranych kozłów na dach jednospadowy. Miedzy słupami przybije poprzeczki tzw. łaty całość obije blachą dookoła na dach oczywiscie tez blacha, wielkosc tej wiaty bedzie miała 8m szerokosc, 16m długość, 4,5 metra wysokosc od frontu czyli przy spadzie z tyłu bedzie około 3 metrów. a co do pozwolenia na budowe to omijam to szerokim łukiem, poniewaz zgłaszam to jako remont budynku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

tomaszpa1 - no nie wiem czy to podpada pod remont - jak na mój gust mogą ci się dopatrzyc ze to jest "zmiana sposobu użytkowania budynku" a tam juz chyba jakiś papir od nich jest potrzebny


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

dalszy sąsiad zrobił podobnie. mianowicie z wiaty gdzie trzymał maszyny zrobił niby oborę na jałowiznę. zgłosił jako remont. potem go ciut nękali bo budynek zmienił swe pierwotne przeznaczenie.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

MECHANIZATOR , generalnie chodzi o to zeby wymiary sie nie zmieniły tzn powierzchnia i miejsce na ktorej bedzie stała wiata. ojciec juz rozmawiał na ten temat w urzedzie i gosciu powiedział ze mozna tak zrobic. Inny przypadek zeby budowac bez zezwolenia to mozna zrobic budynek o rozpietosci 7x5 czyli nie wiekszy niz 35m2 nawet murowany. znajomy tak zrobił i dostawiał po kolei 3 takie segmenty jako całosc i nikt go nie sciga. to jest kwestia tez urzedników jakich macie u nas da sie cos takiego załatwic.

 

Skamp , bardzo mozliwe ze tak ale widzisz z wiaty zrobił obore czyli pewnie chodziło o to czy w odpowiednich warunkach sa trzymane zwierzeta.a ja jezeli ze stodoły robie wiate na maszyny to troche inna bajka i w takim przypdku nie scigaja tak o zmiane przeznaczenia budynku. zawsze mozna sie tłumaczyc ze słome spod ,,wiaty'' sprzedalem a obecnie trzymam maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Dużo wiat tego typu jest we Włoszech i wszędzie tam gdzie uzyskanie pozwolenia na budowę graniczy z cudem.

Bedac w słonecznej Italii rozmawiałem z Włochami co to użytkują, głownie przechowują siano, slomę i na serio.

tam jest nie do pomyslenia by bele zimowały na polu, mówią, że uszkodzenia jesli już to mechaniczne z winy operatora ładowarki.

Na to jest też sposób są łaty i można zakleić. Przy tak zaj... cenach w PL za wszystko, no chyba, że się materiały ukradnie,

to wylewka, murowane ściany, więź dachowa itd. Dobry kredyt trzeba. Myślę, że jest to ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

na tą hale nie trzeba pozwolenia a tylko zgłoszenie co nic nie kosztuje a przypomnę ze koszty uzyskania pozwolenia na budowę wahają się w granicy 5-7 tyś. i nie ma narazie tanszych konstrukcji i rozwiązać niż tego typu hale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

A czy Waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest hala murowana czy stalowa? 


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vibrava    0

namiotową najlepiej postawić z firmą Protan Elmark. możesz ich podpytac nawet przez strone o to zgłoszenie, na pewno coś ci doradzą. Ja u nich robiłem magazynową - jak najbardziej wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosowane są między innymi takie hale namiotowe do imprez plenerowych i zajmuje się tym firma https://jmhale.pl/ Na ich stronie przedstawione są propozycje, które przygotowują. Można śledzić ofertę, zapoznać się z tym co wykonują i zamówić także dla siebie taką konstrukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj