Zaloguj się, aby obserwować  
kkamaz

porada

Polecane posty

kkamaz    0

Witam! Wiem że to nie to forum a może ktoś cię kiedyś miał doczynienia z tymi maszynami?

Więc do Sedna. Czy był by ktoś mi w stanie doradzić jakie auto jest lepiej kupic kamaza czy może steyer??

Auto było by mi potrzebne do usług transportowych wywrotką, a może mi ktoś jakieś inne auto zaproponuje. Liczę na wasze odpowiedzi. Pozdrawiam1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19piotrek25    0

Nie myślałes może o czymś zachodnim typu Renault Major,Magnum,Man, starsze roczniki można kupić dosyć tanio..Choć Kamaz to też auto wytrzymałe choć z komfortem trochę gorzej.Jak chcesz to odezwij sie na PW.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

Myślałem nad zachodnimi renault,man,scania łatwo jest kupić jakieś stare auto ale ciekawe jest jak będzie potem z częściami do takiego auta?? Bo nie wierzę aby takie auto nie wymagało napraw <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

To ma być wywrotka budowlana??Czy może do zboża ???Jeśli potrzebny kamaz to mam do sprzedania za 35 tys ,13 ton ładowność,1999 rok ,na terenowych mostach, kiper 1s z bortą,sprzedaje z powodu braku pracy ;[ Chętnie zamienię na ciągnik rolinczy

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

jakoś nie mam przekonania do renault :mellow: a jakie byście polecali wywrotki.

ma to być wywrotka budowlana <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Za 40 tys to kupisz dobrego kamaza z roku około 2000 .Nie znam żadnej innej marki o podobnym roczniku za te pieniądze.Części tanie ,a jeśli będziesz dbał to nie jest wcale taki awaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

widziałem też kilka ofert na allegro jak były przerobione ciągniki siodłowe na wywrotkę. jak myślicie o takim rozwiązaniu jakie są koszty zrobienia wywrotki z ciągnika siodłowego? i jak to będzie potem kat. takiego auta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ramy konstrukcyjnie są takie same, tylko podrama kipra jest dokręcana. Technicznie nie ma problemu, tylko nie wiem jak to wygląda za zmianą modelu w dokumentach, bo był okres, że nic nie można było zmienić. Ciągniki zawsze miały długą kabinę, a tej nie podniesiesz przy opuszczonym kiprze typowej wywrotki tylnozsypowej. Przy kiprze trójstronnym nie ma problemów, a do takich były adaptowane inne podwozia, o dłuższej ramie. Taniej kupić gotowca niż samemu przerabiać.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

A co sądzicie o samochodach iveco eurocargo nie są to stare auta i ani bardzo drogie co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Ja mogę powiedzieć ci tylko o kamazie,Scani i Man-ie .Iveca nie mieliśmy i nie chcemy mieć ,wiec nie wiem co to za auto ale nie słyszę o nich dobrych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

O iveco też słyszałem nie za dobrze :mellow: a co powiesz o jakiejś scania starego typu z lat 90??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Ja akurat jestem zwolennikiem scani .U nas scanie (ciągniki siodłowe) chodzą pod naczepami wywrotkami.2003 i 2006 rok i nie można złego słowa o nich powiedziec.Stara scania z lat 90 może miec sporo km najezdzonych trzeba sie liczyc z tym ze cos sie sypnie a czesci troche drozsze niz do kamaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

wiadomo że z części są droższe niż do kamaza, a jak myślisz będzie to lepsze auto niż kamaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Jeśli będziesz jezdził w dłuższe trasy i bedziesz miał dużo roboty to na pewno będzie lepsza sacania ,ale nie wiem jakim cudem kupisz scanie wywrotke 6x4 z lat 90 za 40 tys??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Na trasie jeśli jest załadowany to około 35l/100km oczywiście z prędkością około 55km/h .Mówię tu o kamazie na mostach terenowych.Na terenie spalanie gdzieś około 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

dość dużo jak na 13ton <_< jak myślisz lepiej zainwestować w koparko ładowarkę czy w auto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Nie mam pojęcia .Nie wiem gdzie mieszkasz czy jest u ciebie dużo budów,czy duża konkurencja,czy masz dużo znajomości w firmach budowlanych .Ja jestem z podlasia i akurat tego złomu u nas jest sporo i jest duża konkurencja,ale i roboty jest sporo.Osobiscie wolę jezdzić wywrotką niz naginać koparką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

jestem ze śląska jest trochę budów. Miałem zamiar kupić wywrotkę za 40tys. i koparkę za 90tys. i jak myślisz czy lepiej zrezygnować z koparki czy wywrotki i zainwestować całą sumę na jedną z któryś maszyn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj