wujo8807

jak przerobic pompe zebata na silnik hydrauliczny

Polecane posty

bobytempelton    161

Widziałeś kiedyś jak wygląda silnik hydrauliczny? chodzi mi o jego budowę , nie wygląd zewnętrzny,jak nie to proszę dam ci link to sobie znajdź , i z góry uprzedzam teoretycznie jest to możliwe, ale ta pompa która musiała by napędzać ten twój wymyślony silnik z pompy zębatej musiałaby być z z 20xmocniejsza od tego silnika z pompy zębatej. pompa zębata ma ogromne opory ruchu,straty, mały wydatek, niskie ciśnienie, czyli niską sprawność, a to link który ci ułatwi szukanie:http://www.google.pl/


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujo8807    0

ale to miało by obracac rurą w sieczkarni samobierznej Agrostoj bo wcześniej obracał to silnik elektryczny 24V ale sie spalił A pompa daje sobie rade tylko ze kreci sie w jedna stronę tzn ze jak podam olej tam gdzie pompa ma wylot to sie kreci a jak podam z drugiej strony to wysadza uszczelniacz a podobno można to jakos przerobić zeby sie kreciła sie w obie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Podjedź na jakieś złomowisko maszyn i kup sobie silnik hydrauliczny i po problemie Nawet może cie to taniej wyjść albo daj ten spalony silnik do przewinięcia też niedrogo wyjdzie

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ale musisz wziąć pod uwagę wydatek głównej pompy hydraulicznej w maszynie, mogę od razu ci powiedzieć ze takie silniki są przy rozsiewaczach rcw do wapna bez roboty byś miał a nie kombinujesz pod górę z pompą zębatą i wydatek np c360 czyli ok 30l/min daje rade , a lewo prawo to rozdzielacz 4/2(cztery drugie-czyli dwie drogi przepływu, 4 wyjścia z rozdzielacza dwa na siłowniki bądź siłownik, zasilanie powrót), ale do jakiej rury ty to chcesz do tej na górę co wyrzuca masę na przyczepę? wstaw link jak wygląda ta sieczkarnia


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

W życiu takiego cudaka nie widziałem, wiec kup sobie coś takiego , nie mówie że akurat ten http://allegro.pl/silnik-hydrauliczny-danfoss-i1641754728.html ale wybierz taki aby były jakieś uchwyty czy otwory do dokręcenia, i nie zbyt duży i mocny aby nie urwał tej rury, a i żeby miał taki wałeczek aby łatwo było zamontować zębatke np.na łańcuch, i do tego rozdzielacz np. taki http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-1-sekcyjny-38l-instrukcja-i1644521455.html te śrubki na górze do silnika lub siłownika po bokach zasilanie i powrót. Nie zapomnijcie aby w rozdzielacz na wyjściu na silnik w tym przypadku na obu wyjściach włożyć dławiki myślę że 0.5mm będzie w sam raz ,bez nich ledwo byś dotknął rozdzielacza i by urwało tę rurę, i tyle resztę musisz zrobić sam


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj