witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

DjKrak    0
czyli w sobote matuje koguta w MTZ 82TS, i tu moje pytanie raczej skierowane do elektrykow, jak podlaczyc takiego koguta nowa wiazka prosto z aku. nie ingerujac juz w istniejaca instalacje elektryczna??

 

Moze podłacz po prostu z swiateł mijania przez jakiś włacznik. Bedziesz mogł właczyc koguta tylko przy włączonych światłach, a teraz jest obowiązek caly rok na swiatłach jezdzić.

Możesz tez podłaczyć ze skrzynki bezpieczników na wejsciu zasilania z akumulatora, przez bezpiecznik na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
zasilania z akumulatora, przez bezpiecznik na wszelki wypadek.

to podstawa, bo kabelki lubią się czasem urywać itp :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

A ja podam adres stronki firmy w której można kupić bardzo dobre koguty razem ze złączem din.

www.terenowiec.pl

Edytowano przez andrzej2110
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
czyli w sobote matuje koguta w MTZ 82TS, i tu moje pytanie raczej skierowane do elektrykow, jak podlaczyc takiego koguta nowa wiazka prosto z aku. nie ingerujac juz w istniejaca instalacje elektryczna??

 

a ja sobie podlączyłem do lampki od kabiny (kluczyk moze byc wylączony i bedzie działał) pod swiatla to moze byc za duze obciązenie -sam mialem obawe czy nie podlączyc go przez przekaznik :rolleyes:

 

 

Ja tez mam w ciągniku dobra to rzecz ale trzeba uważać na niego obok drzew

eee tam zaraz uwazac –wiadomo ze trzeba ja mam go tak zamontowanego ze jest na sztycy i mogę go odjąc w kilka sekund

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=11267

jak cos to pisz i Ci podeslę dodatkowe foty :)

 

 

A ja podam adres stronki firmy w której można kupić bardzo dobre koguty razem ze złączem din.

www.terenowiec.pl

ja za swojego dalem 110zł i plus 30zł sztyca -troche drogo ale naprawdę warto -na wąskiej jezdni i w nocy to samochody do 20km/h zwalniają

 

 

Ja tez mam w ciągniku dobra to rzecz ale trzeba uważać na niego obok drzew

 

a no i jak bedziesz zakladal to najlepiej by bylo gdy bys go zamocowal przy tylnym prawym slupku kabiny wtedy bedzie mniej ,,podatny" na uszkodzenia :) no i duzo nag kabinę go nie wystawiaj (praktycznie rowno moze byc) o tak troche wyzej jak ten:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=11903

a ten jest idealnie:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=17887


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

ja mam koguta na magnesie, moge go w kazdej chwili zdjac lub przesunac

a co do jazdy to prawie zawsze mam wlączonego :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ale wlasnie zawsze nie powinien byc wlaczony. Uzywa go sie wtedy jak jedziemy maszyna ponadgabarytowa. W innych przypadkach uzywanie moze byc nawet karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

kupel jezdzi z kogutem jak mam cos na podnośniku bo mówił że wtedy trzeba obowiąkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
kupel jezdzi z kogutem jak mam cos na podnośniku bo mówił że wtedy trzeba obowiąkowo

 

A to nowość, przepisy się zmieniły? B)

 

 

Jeśli ma maszynę bodajże powyżej 2,55 m to tak, ale jeśli ma 2 m to nie musi używać koguta B)

Zreszta pisałem to kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Wczoraj rozmawialem ze znajomym policjantem i powiedział mi że kogut w ciągniku nie jest wymagany chyba że prowadzimy prace konserwacyjne na drodze bądz pojazd ma więcej niż 3 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

u mnie sąsiad zawsze włącza koguta jak podpina maszyny do JD bo zawsze są szersze od pasa ruchu


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Kiedyś w Top Agrar wyczytałem, że koguta można używać gdy szerokość maszyny jest wieksza niż 2.55m, a w instrukcji od siewnika Poznaniak napisano, że przy poruszaniu się po drogach publicznych maszyną szerszą niż 3m trzeba mieć pozwolenie lub maszyne przewozic na lawecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

u nas raczej nie robia problemu ale koguty mam


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No ja bym chętnie sobie koguta sprawił, bo nie raz jeździ się z maszynami nadgabarytowymi, ale koszt takiego koguta nie mały B) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dobry kogut - taki jak moj w zetorku:) ( a dobry bo pałąk jest elastyczny, a kogut nie szklany tylko plastikowy) plus mocowanie to koszt rzedu 130-150.

od kiedy mam uwazam ze warto.

98% kierowców idealnie zjezdza na bok,

koguta uzywam tylko wtedy kiedy maszyna wystaje poza ciagnik, za wyjatkiem przyczep - tutaj nigdy, tak wiec kogut wlaczam kiedy jade z:

prasa z224, agregatem 3m, pługiem 5 skibowym.

 

Kultura na drodze jest wtedy niemal idealna - to nie ja zjezdzam na rów tylko osobówki i mam swiety spokoj, zwlaszcza ze wczesniej to bylo pelno niezlych przezyc jak kolesie wjezdzali albo pod plug albo pod agregat.

 

Pozdrawiam i bądźmy widoczni na drodze!!!

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

najlepiej kupic caly zestaw oswietlenia dodtkowego my kupoilismy ;] nie bylo tanie i oczywsice swiatla juz rozwalone ;p ale kogut zostal;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Pozdrawiam i bądźmy widoczni na drodze!!!

ech moj sasiad, jego synowie i pracownicy za bardzo sie przejeli. zapalaja wszystkie lampy (swiatla mijania, halogeny nawet te co na boki swieca, kogut) w nocy, aby byc dobrze widocznym. jakbym jechal autem i ktos mnie w ten sposob oslepial zrobilbym wszystko aby mu sie odechcialo takich bajerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli co???na cykora??? B)

 

@kris14 nie wiem ile kosztuje najtańszy kogut na magnes-30zł???bo za 150 zł widziałem na allegro profesjonalne koguty na magnes, które przy przy prędkości podobno 110km/h jeszcze się trzymają... B)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

ja w piatek kupilem koguta na magnes za 179PLN, powiem tyle ze sciagnac drania z dachu MTZ'ta to nie lada wyzwanie B)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Acha, dzięki B)

Tylko nie wiem czy się opłaca? , bo niemal wszystkie pola mam w zasięgu wzroku i tylko na jedno muszę przejechać się drogą gminną (i przez wiadukt) bo do reszty to polnymi dojeżdżam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Jam mam kogut na magnes 3 razy wtyczka sie rozlutowała ale wiązałem supeł na kablu i zmieniłem zarówkę na wiekszą i jest dobrze do dziś koszt koguta 25 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
czyli co???na cykora??? B)

ale o co c'mon z tym cykorem, a staralbym sie zajechac droge, wlaczyc kierunek i zjechac na pobocze, tak aby musial mnie ominac pozniej poswiecilbym dlugimi i klaksonem sie pobawil B) . oczywiscie jakbym nie mial nic lepszego do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

a jak przymocować kogut na dachu jak dach jest plastikowy(mówie o kogucie na magnes)

co do tematu to kogutam mam tylko w bizonie ale i do zetora musze kupic bo troszke głupio jak sie jedzie i tylko kawałek dachu z tyłu widać a jakby był kogut to by było widac koguta

Edytowano przez robertbara
Ort. i Literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj