witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Henius91    1542

u nas tak nie jest. znajomy jak jedzie zetorem po bele z pustymi przyczepami to nie włącza, ale jak ma pełne przyczepy to włącza. ja włączałem koguta jak jechałem z przyczepami albo lawetą, z bronami które są dość szerokie nawet po złożeniu, a tak to nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Napęd na ślimak chyba ale pewny nie jestem jutro sprawdzę. No dosyć świeci w dzień. Tak jak każdy pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Jakiego koguta montują w mf? dokładnie chodzi mi o model 3625. Mam uchwyt ale kogut się zgubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

O własnie ma ktoś takiego?

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Odświężę..

Posiada ktoś lampe błyskową tzw. "Koguta" stroboskopowego? Warto kupić stroboskop?

Zalezy jeszcze jaka lampa. Ja miałem taką:http://moto.allegro.pl/duza-lampa-90-led-kogut-ostrzegawczy-12-v-24-v-i1819810041.html i nie polecam. Bardzo słabe światło, w nocy a nie mowiąc w dzien i wykonanie chinszczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

A co panowie jest jak się jedzie z prasą zwijającą to tez trzeba mieć koguta? Niektóre prasy sa dość duże np. vicon lub JD


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli przekracza 2,55m szerokości to tak


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

U ojca w pronarze sa dwa koguciki te z grene elastyczne po 115zł,używam ich gdy jade głownie z agregatem uprawowo-siewnym i talerzówką.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Odświężę..

Posiada ktoś lampe błyskową tzw. "Koguta" stroboskopowego? Warto kupić stroboskop?

Ja mam takiego koguta ale zasilanie 24V a mnie takie nie odpowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

koledzy mam pytanie w sprawie światła ostrzegawczego potocznie nazywanego kogutem .słyszałem że od stycznia są nowe przepisy , czy każdy ciągnik musi je mieć gdy porusza się po drodze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jakiś nr ustawy??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

A mi znajomy mówił, że gdy ciągnik porusza się po drodze i jest wyposażony w ładowacz czołowy (i do tego jeszcze z osprzętem) to obowiązkowo musi być "kogut". Jak myślicie, czy to jest prawda?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Art. 54. 1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

 

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

 

1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni;

 

2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.

 

2a. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może korzystać z autostrady lub drogi ekspresowej nawet wtedy, gdy pojazd ten nie jest pojazdem samochodowym lub jego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie prędkości co najmniej 40 km/h.

 

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

 

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

To nie jest zmiana wchodząca w 2012, dotyczyło zmian, gdzie czytamy:

:Tekst obowiązuje od 19 stycznia 2012 :

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Sory nie dokończyłem, gryzoń mi się zaciął, w zmianach faktycznie nic nie ma. Punkt 3, który wyróżniłem jest dosyć mało precyzyjny. Czy ciągnik z podczepionym pługiem, ładowaczem czołowym, inną maszyną zawieszoną na tuzie można podciągnąć pod ten pkt.? Czy też zdać się na humor niedźwiadka?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Jeśli z tyłu wystaje poza obrys, zasłania światła, to jak najbardziej. Nie widzę potrzeby w C-360 z pługami 3-kami :)

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

Mam C 360 i przyczepę Sanok D50 i czy w tym zestawie powinien być włączony kogut ? :mellow: Przyczepa ma szerokość ok. 230 cm .


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj