witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

też sądzę że ten ostatni będzie najlepszy, podobny mamy w landnm i też pewnie takie kupimy do forda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam w swoim Jasiu centralnie na dachu bardziej pod prawą strone, czy będe musiał go na lewą przekładac, bo to jest ciągnik z Angli, czy będzie można jeździc z takim?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam koguty we wszystkich 3 ciągnikach... i o wiele lepiej sie jezdzi.. znaczy sie bezpieczniej.. a w szczególnosci miastowi są nauczeni że jak kogót to trzeba zwolnic i zachować ostroznosć, kiedyś ja jezdziłem bez koguta to musiałem do rowów zjeżdżać jak mnie chiał taki wyprzedzić, a juz o oczach do okoła głowy nie wspomnę... a teraz.. to oni wyprzedzaja mnie rowami jak im sie spieszy.... :lol: a ja jade sobie spokojnie.. :D

a co do "mody" na koguty to ja w swojej wiosce zapoczątkowałem to wszytstko i teraz juz wszyscy jezdzą na kgótach.. i jest bezpieczniej...

 

ja wyznaje zasade : bądz widoczny na drodze i bezpieczny

 

 

i według mnie to koguty powinny być OBOWIĄZKOWE!!! nie raz widze jak jezdze samochodem jak jakis gosciu jedzie zdezelowana 60 ze swiatłami jak swieczki z jakimś wozem gałezi.. że z odległosci w ogóle go nie widać... i nie wiadomo jak sie zachowac podczas dojezdzania do niego...

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie koguty powinny być obowiązkowe, niedawno był wypadek z udziałem ciągnika i tira, niestety po zmroku we mgle ciężko odróżnić czy jedzie to ciągnik czy inny pojazd zwłaszcza na ruchliwej drodze, a z kogutem byłoby wiadomo że trzeba uważać na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja też jestem za kogutami obowiązkowymi. Zaraz na drodze widać że kierowcy bardziej uwarzaja czy to pług czy kosiarka rotacyjna (raz ojciec jechał a ja jako pasażer a babka pod mate wjechała sa różne elementy) W nocy gdy ktoś komuś wbije sie pod wały agregatu będzie za późno a tak człowiek jest widoczny z daleka ja jak jadę praktycznie z każda maszyną mam koguta czasami nawet z przyczepą. Mieszkam w mieście i wydaje mi sie ze jest tak bezpieczniej. Raz mnie celni zatrzymali myslałem ze za koguta bo jechałem tylko z prasa rolująca a oni tylko z baku pociągli i nic nie mówili. A co do kogutów to ja tez zapoczątkowałem koguty. W okolicy wszyscy sie śmiali " jadą służby miejskie" a jak raz kumpel jechał moim ciągnikiem na kogucie i zauważył ze ludzie są bardziej "przytomni" to sam kupił sobie koguta do 3 ciągników i już sie nie śmieje tylko sam jeździ nawet pustym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W mojej okolicy tak samo :P mało kto używa koguta tzn. montuje go na swoim starym ciągniku , co innego nowe ciagniki lub sprowadzone - te mają koguty i widać ze używają na bardziej ruchliwych szosach . Ja do ciągnika zalożyłem najpierw takiego byle jakiego za 25 zł :D przekonałem się że inni uczestnicy ruchu zwalniają, uważaja bardziej dlatego teraz do drugiego ciągnika kupiłem lepszy kogut i będę go używał zawsze gdy stwarzam niebezpieczeństwo bo w glowie mam tekst " koguta powinny miec pojazdy które ze względu na swoją budowę lub sposób jazdy wyrózniają się z pośród innych pojazdów samochodowych" i tego się trzymam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

U nas w gospodarstwie żaden ciągnik nie ma koguta, jedynie kombajn. U nas na wsi mało kto ma kogut przy ciągniku. A co do policji to w żniwa mało kiedy ich widzę. Jedynie na głównej przejadą raz na dzień. Może martwią się że zakurzy im się radiowóz ;). Kiedyś sąsiad mnie przestraszył bo sobie do samochodu niebieski kogut i syrenę policyjną kupił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

U mnie na wsi też bardzo rzadko spotkać żeby ktoś miał przy ciągniku koguta, a jak już go ma to nie używa, tak samo jest z kombajnami mają ale nie używają ;)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

U nas we wsi jest tak że kto ma koguta ten jest gość ;) Ja osobiście jak z kogutem jadę czuje się bezpieczniej, można kupić takiego koguta z magnesem na dach i pod zapalniczke, my mamy takiego dobrze go widać jest ok, można go przełożyć w każdej chwili do innego traktora którym musimy jechać np. po drodze.

A tak naprawdę jak to jest w przepisach? czy używanie koguta jest obowiązkowe, jeśli pojazd przekracza ileś tam metrów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja dziś pytałem instruktora prowadzącego na prawku i mowie mu jak to jest. Powiedział tak koguta powinno się używać gdy maszyna wystaje poza obrys ciągnika czyli agregaty itp, lub też w przypadku osób wykonujących jakieś prace na drodze. A obrys ciągnika to macie to co wystaje po za koła czyli jeśli poruszamy się z turem to on wystaje poza obrys i trzeba (można) mieć kogut. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W przepisach jest jasno napisane ze szerokość to 2,55m


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

u nas też mało kto ma koguta , ja zamontowalem dzisiaj , kosztował mnie 87zł jest z tych modeli wysokich jak ktoś chce zobaczyć to w mojej galerii jest już zamontowany , 3 godz roboty , 1 klawisz od włanczania świateł 2 długie kable - jazda bezcenna a zarazem bezpieczniejsza , kolega kiedyć jechał ciągnikiem z przyczepą 2 osiową 11 ton i miał koguta to jak przejeżdzał przez wąski zakręt to miał włączonego koguta to samochodzy się zatrzymywały i udzielały pierwszeństwa , ja też jestem za kogutami obowiązkowo przy ciągnikach , wiadomo jakie są drogi w polach - błoto ,kurz itp więc czasami nawet świateł nie widać ale kirowca widząc koguta ostrożniej jedzie


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przy ciągnikach nie mam kogutów "stare ciągniki" ale przy kombajnie mam i używam no to prawda ze jeżeli kierowcy widza koguta jada ostrożniej.

U nas w okolicy gdy ktos jedzie droga asfaltowa i ma koguta to włącza "jeżeli nie zapomni" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ta lampa jest ok, taniej kupisz tylko badziewia na żarówki 21w, które widać tylko w nocy. Kogut żeby był dobrze widoczny również w dzień musi mieć żarówkę h1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja kupiłem w grene za 115 i sa ok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ja właśnie kupiłem taki sam jak na obrazku i za tą cenę nie kupisz dobrego ten jest nawet ok , dobrze bije itp polecam go tani a zarazem bardzo dobry


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Ja mam taką zamontowaną fabrycznie w MF, a świeci lepiej niż stroboskopowa w bizonie. Poza tym łatwo ją zdemontować jak jedziesz po gałęziach.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie, moja jest na to złącze standardowe, zadnego kableka czy nic z tych rzeczy nie ma.

Jak nie masz nic w ciagniku to musisz kupić uchwyt z kabelkiem - koszt ok 15-30zł zalezy jaki gdzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

ja mam przy wszystkich koguta i jak jade z czymś szerszym to włącze nie raz mijałem niebieskich raz zapomniałem to mnie zatrzymali i kazali wrzucić na dach albo ta przygoda będzie kosztować 300zł


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Ja też twierdze, że koguty powinny być obowiązkowe. Ja koguty mam na T-25 i Belarusie i jak jadę z czymś szerokim albo w nocy to włączam bo ludzie bardziej uważają jak widzą koguta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

Mam pytanie, czy np.jadąc ciagnikiem z opryskiwaczem zawieszonym lub agregatem upr. o szerokosci wiekszej niż 2,55m trzeba uzywac koguta?

bo pisze ze pojazd ciagnący przyczepe:

"...ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m..."


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj