witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lysyrolnik    17

To co się kręci to jest odbłyśnik lub jak kto zwie lustro :) Silniczek w kogucie jest zazwyczaj malutki i bez problemu go idzie zatrzymać palcami, sprawdź przekładnię ślimakową(ta spirala na wałeczku silniczka i zębatka na odbłyśniku) wyczyść w miarę potrzeby i zajrzyj pod ten odbłyśnik, może zalazła syfem ośka, albo się wyrobiła i trze się wszystko o siebie.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

A moim kogucie chyba się tego odbłyśnika nie ściąga, ja przynajmniej nic takiego nie zauważyłem, z silniczka wysunęła się ta zębatka, wsadziłem ją na miejsce, ale nic to nie dało. Możesz mi z grubsza wytłumaczyc jak dobrac się do tego odbłyśnika? :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Wyślij mi na PW albo wstaw do galerii fotkę jak wyglądają bebechy Twojego koguta :) ja u siebie mam dwa i tak, kogut na kombajnie, żeby dobrać się do odbłyśnika trzeba okręcić 4 śrubeczki,które trzymają całość w plastikowej płytce na spodzie tam odkręcić nakrętkę bodajże na klucz 10 i rozmontować wszystko od góry. W drugim kogucie(przy MTZ) pod obudową koguta, w środku w magnesie jest dziura i tam jest nakrętka która trzyma wszystko, kiedyś mi się ta nakrętka poluzowała i odbłyśnik przestał się kręcić(wyleciał o ośki)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U mnie raczej nie ma żadnych śrubek ani nakrętek, chyba, że mnie wzrok myli z fotkami na dzień dzisiejszy może byc mały problem, postaram się zrobic jak najwcześniej i dam Ci znac


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ok to czekam na fotkę. A koguta rozebrać na pewno się da, przecież jakoś go ktoś musiał złożyć :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales    0

Witam,

Przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi - kiedy lub czy wogule można używać koguta na ciągniku. Wiele osób pisze że należy go używać gdy szerokość ciągnika/sprzętu przekracza 2,55m. A ja się pytam - skąd wzieliście tą wartość?? Gdzie ona jest zapisana w kodeksie ruchu drogowego?? Jedni przeczytali w gazecie, inni usłyszeli od kogoś tam; a gdy mnie zatrzyma policja wole nie mieć argumentu "bo było napisane gdzieś na forum". Ostatnio znajomy zapłacił 200zl mandatu za bezpodstawne używanie koguta na ciągniku, ponieważ policjant stwierdził "trzeba mieć pozwolenie/homologacje na używanie tego typu światła" i policjan nie mierzył ile tur wystaje, ani sie nie interesował tym ze ciągnik miał zaczepiony agregat uprawowy (nie wiem jaka szerokosc). Wiem że ten kogut poprawia bezpieczeństwo na drodze, ale skoro mam płacić za niego mandaty to kij mu w oko. Więc Panowie/Panie czekam na konkrety, akty prawne które określają czy można go używać czy nie, a nie zasłyszane czy przeczytane informacje gdzieś tam. Kupiłem nowy ciągnik i mam dylemat czy zakładać na niego kogut czy nie. Mieszkam na podlasiu, gdzie rolnictwo jest dosyć mocno rozwinięte i przyznam że ani ja, ani nikt z moich znajomych nie słyszał nawet o przypadku ukarania kogoś za brak koguta na ciągniku. Inna sprawa że np w niemczech jest on obowiązkowy i sporo ciagników nowych i używanych od nich trafia do nas wcale nie oznacza "że skoro ciągnik ma to trzeba używać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no wiesz, to że kogut musi być zgodny z pewnymi normami tj posiadać homologacje to jest oczywiste.

Niestety żadne tanie koguty z allegro.pl jej nie posiadają i za używanie czegoś takiego policja może się czepić tak samo jak za wieśtuning opla corsy w której ktoś zamontuje światła bez homologacji lub wstawi pseudoksenony.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales    0

Może źle to określiłem, homologacje powinien mieć POJAZD na używanie tego typu światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pierwszy lepszy link z kodeksem drogowym: Dz.U.1997.98.602 - Prawo o ruchu drogowym

 

Patrz punkt 3.

 

Art. 54.

1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni,

2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

 

no i żebyś nie szukał to masz tutaj art. 31 ust.1 pkt 5 co byś nie szukał co jest wyjątkiem.

Art. 31. 1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:

5) pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu,

 

 

Identyczne zapisy mam w kodeksie który kupiła mi sister w ostatnim miesiącu z rzeczpospolitą więc chyba jest to aktualne.

No i teraz to czy ciągnik z prasą, przeładowanymi 2 przyczepami, pługiem, agregatem, kombajn zbożowy, koparko-ladowarka jest pojazdem który może zagrażać bezpieczeństwu czy nie to chyba jest oczywiste.

A że chłopakom z w mundurkach czasem brakuje na piwo lub chcą z kimś pogadać bo się nudzą to inna bajka (może któremuś baba nie dała i ma zły dzień i nie mając czego się czepić czepił się jazdy z załączonym kogutem).

 

A forumowiczów proszę o poprawienie mnie jeśli podaję zły art. ustawy o ruchu drogowym.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Coś mi tu nie pasuje, w warunkach technicznych nie ma nic o parametrach i sposobie montaży tzw. koguta. A homologację na założenie tablicy pojazdu wolnobieżnego masz.? Czytaj p.2

Dz.U.2003.32.262 - Warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia

 

 

§ 47. 1. Do pojazdu, o którym mowa w § 44, stosuje się przepisy § 12 ust.1 pkt 2-12 i 15, ust. 3 oraz § 13, z tym że:

1 ) nie wymaga się wyposażenia w światła:

a) mijania i hamowania "stop" - pojazdu, którego konstrukcja uniemożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 10 km/h,

B ) kierunkowskazów - przyczepy specjalnej, pod warunkiem zachowania widoczności kierunkowskazów pojazdu ciągnącego,

c) przeciwmgłowe tylne,

d) cofania;

jeżeli jednak pojazd wyposażony jest w te światła, powinny one odpowiadać określonym dla nich warunkom;

2 ) dopuszcza się wyposażenie w światła:

a) obrysowe zamiast pozycyjnych - pojazdu wolnobieżnego i przyczepy specjalnej o asymetrycznej konstrukcji,

B ) o których mowa w § 38 - pojazdu silnikowego o szerokości przekraczającej 2,55 m albo ciągnącego przyczepę przekraczającą tę szerokość,

c) robocze, przeznaczone do oświetlenia miejsca pracy.

Odniesienie do paragrafu 38

§ 38. 1. Pojazd samochodowy przeznaczony do wykonywania czynności na drodze, pojazd pomocy drogowej i ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej samochodowej, widoczny ze wszystkich stron pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy dobrej przejrzystości powietrza i niepowodujący oślepiania innych uczestników ruchu oraz odpowiadający warunkom określonym w § 26 ust. 2 pkt 1, 2 i 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ostatnio znajomy zapłacił 200zl mandatu za bezpodstawne używanie koguta na ciągniku, ponieważ policjant stwierdził "trzeba mieć pozwolenie/homologacje na używanie tego typu światła" i policjan nie mierzył ile tur wystaje, ani sie nie interesował tym ze ciągnik miał zaczepiony agregat uprawowy (nie wiem jaka szerokosc).

 

Chyba trafił na nadgorliwego policjanta, który poprostu chciał za coś ukarać i ukarał za coś do czego nie powinien się przyczepić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@zales i wyszło na to, że to w niebieskim mundurze gdzieś na forum przeczytał o homologacji... :P te 2,55m wałkujemy juz długi czas i z tego co widać, jest to pewne info, a jeżeli znajdzie się jakiś nadgorliwy służbista to niech przy was szuka takiej informacji w kodeksie drogowym.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

 

no i żebyś nie szukał to masz tutaj art. 31 ust.1 pkt 5 co byś nie szukał co jest wyjątkiem.

Art. 31. 1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:

5) pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu,

 

Ale z kodeksu wynika ze pojazdem samochodowym mozna holować tez motocykl, hol musi być giętki (tzn. linka) i kierujący pojazdem holowanym musi ją trzymać by wrazie potrzeby puscić.

Owinąć raz przez kierownice i dopiero ręką trzymać.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ale czy to co zacytowałem z KD wyklucza holowanie motocykla? Wg. mnie NIE!

Po prostu dla holowanie motocykla jest inny przepis i tyle i od holowania jest dział "Holowanie" w KD.

Widziałeś motocykl z żółtym.pomarańczowym kogutem?

Piszemy o używaniu koguta (pomarańczowego światła błyskowego).

 

Na Kodeks Drogowy patrz na całość a nie na wyrywki. Jak przejrzysz go całego z 5 razy zobaczysz że jest to dosyć spójna całość.

Zobaczysz też, że takie patrzenie jakie zrobiłeś tutaj robi bałagan w przepisach (niedawno czytałem dyskusję o homologacji ciągników rolniczych i wyszło że nikt z dyskutujących nie wie co to jest ciągnik rolniczy wg KD).

 

A to o czym piszesz to prawda ale nie o tym jest temat.

4) pojazd holowany jest połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy; nie dotyczy to holowania motocykla, który powinien być połączony z pojazdem holującym połączeniem giętkim w sposób umożliwiający łatwe odczepienie,


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dokładnie

dział "hodowla"

pod dział "hodowla drobiu"

pod pod dział "samce"

 

 

:P


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ok to czekam na fotkę. A koguta rozebrać na pewno się da, przecież jakoś go ktoś musiał złożyć :)

 

ImageShack -

 

Na moje oko to z tego koguta już nic nie będzie ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Na moje też nie cały zardzewiały itd. ja do ładowarki kupiłem za 130zł chyba. na allegro pełno tego jest w czym wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Chce kupić do mojego ursusa koguta na magnes (na razie taki wystarczy bo nie będzie za wiele używany) On jest podłączany do zapalniczki. Myślałem tak jakby odciąć wtyk który wkłada się do zapalniczki i podlączyć go do lampki w kabinie. Lampki nie używam więc jak bym odłączył i połączył kable i powinno chyba działać. Przełącznik wszystko ma już zamontowany tylko odłączyć i złączyć kable i powinno działać? A jeszcze gdzie go lepiej zamontować z przodu przy słupku czy z tyłu. Był by na podstawie i troszeczkę wystawał by nad dachem


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

słuchajcie taki szlony pomysł - są przedłużki do mocowań do kogutów typu ISO? w Jasiu mam mocowanie które jest na wysokości dachu, bede zakładał niskiego koguta i moze byc tak ze bedzie sie zasłaniał dachem i co najgorsze mrugał mi do kabiny - widzieliście może gdzies takie rurki? od razu z wyprowadzeniem prądu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale jak można dostac mandat za koguta jak to

będzie niedługo obowiaskowe??

 

Będzie obowiązkowe? ;) Dobrze wiedzieć to moze wkoncu będą moje ciagniki wyposarzone w koguta ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj