witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

pioter    46

w tym temacie juz było nie raz napisane kiedy można, a kiedy policja może wlepić mandat, ale jak widać przeczytać się nie chce...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3
@dawidg2 skoro koguta powinno się używać tylko przy pracach ziemnych to po co je montują przy nowych ciągnikach ? Właśnie po to by je włączać jeśli jedziemy z maszyną, która jest szersza niż 2,55m.

pokaż paragraf to bez problemu Ci uwierzę a pisze po prostu to co czytałem może i jest to źle ale bez powodu tego nie pisali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
w robotach ziemnych tak jest wiem bo siedzę trochę w tej branży to wiem. "koguta" używa się tylko przy pracy na drodzę do przejazdów maszyny się nie używa

 

 

Taa jasne a Muminki napisal Adam Mickiewicz. Jednak kombajnem jak jeżdża to zawsze mają koguta właczonego. Ja też do C-360 i T25 kupie bo t @% ze słomą z rozpiętymi burtami i fulll furą szosą niebezbiecznie. i najelpeij jak by był jeszcze z tyłu przyczepy co wy na to. Na takiej rurce tak do pół wysokości fury? i jeden na kabinie. Bo ciul z tyłu co bedzie śmigał 160/h to może zwolni. no z Sipmą też by się zdało jechać z kogutem


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

ja używam koguta jak jadę belarusem na bliźniakach , mam wtedy ponad 3 m szerokości . mam koguta na magnes i chyba z 5 razy gałęzie mi go zwaliły z dachu jak się zapomniałem , a u nas polne drogi wąskie i zakrzaczone że czasami trzeba lusterka składać żeby ich nie stracić . chcę zrobić jakąś osłonę na koguta żeby nie kupować nowego , ale na razie tylko chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A jak to jest z umieszczaniem koguta. niektórzy mają z tyłu, a częśc z przodu. Może do tego jest określone miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u mnie tez wszystkie bizony jeżdza z hederami agregatami itp. a jesli chodzi o to jak kierowcy reaguja na "koguta" to powiem tak : boja sie jak ognia :D ja tez tak jak YacentY włączam koguta dokładnie w tych samych przypadkach i normalnie zjezdzaja na pobocze czasem jak jade w nocy to jeszcze nie wiedza co tam jedzie bo tak kogut błyska :) pozdrawiam


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

pomyślcie - to jest nasze wspólne bezpieczeństwo.

używajcie tego organu który macie zamontowany na szyi i który ma w sobie tzw "olej".

 

jak tylko jade szersza maszyna w jakimś niebezpiecznym miejscu to od razu kogut i tak około 70-80% kierowców zwolni i troszke ustąpi miejsca na drodze, nie mniej nie jest to idealne lekarstwo - zdarzają się idioci którzy trąbią, migają i wyprzedzają w takich miejscach, że nasi niebiescy przyjaciele od reki powinni zabierać prawa jazdy.

 

Ostatnio pilotowałem JD przez wioske, jechałem jakies 500-600 m przed kombajnem autem na kogucie, światła i wogole, zatrzymuje się przed zatoczką i przy przystanku autobusowym i takiej dróżce wewenętrzej na wsi - tak aby ktoś mógł się tu schować i co?

 

3 gości od razu zwolniło wjechało na przystanek i czekają az Jasiu przeleci i nagle idiota z jakiejs ternówki wyprzedza ich i leci prosto na kombajn machając rękami, trabiąc i rzucając miesem przez otwarte okno.

i co z takimi?

 

świadczy tylko o nich ale niestety trzeba na to uważać bo jak wypierniczy w maszynę to my będziemy mieli problem, bo maszyna nasza i trzeba ją jakoś naprawić i jeszcze ktoś na sumieniu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Zgodzę się z yacentym ilu jest takich co potrafią mieć trochę wyrozumiałości i zjadą na pobocze takim to można podziękować a ilu takich co się pcha na chama albo wymachuje trąbią (jak się wyjdzie tylko do nich to od razu jest cisza) ale tacy są ludzie bo ma samochód to uważa że może wszystko i na takich to tylko trzeba uważać. Ja jak jadę z maszyną która wystaje za koła ciągnika albo ciągnikiem z turem to od razu kogut idzie w ruch.


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też zawsze kogut w ruch, bo kiedyś jade i trąbioa jak glupi...

A teraz jak kogut jest to spokój nawet raz jechałem z agregatem i na kogucie, i za mna Cężarówka i za nią inne osobowe i widze w lusterku że te małe osobówki sie pchają to ten kolo tym tirkiem włączył swoje dwa koguty i jechał środkiem drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

u mnie się ni czepiają kogutów a u mnie tylko 2 gości ma koguty u landini , ale mówią jak jadą drogą publiczną to samochody jadą inaczej , uważniej a nawet ustępują pierwszeństwa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

200zl na bezpieczeństwo to nie wiele. Bo mozna czasami wiele więcej zabulić. Na 2 trakory 200ł :o Jezdżą jak idioci a wogóle na tych zje** ścigawkach, samobójcy. Jak sie maja rozwalić to na drzewie a nie czyimś pojeździe


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Witam, ja mam pytanie z innej beczki, wie moze ktos gdzie mozna kupic klosze do tych swiecidełek?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
pomyślcie - to jest nasze wspólne bezpieczeństwo.

używajcie tego organu który macie zamontowany na szyi i który ma w sobie tzw "olej".

 

jak tylko jade szersza maszyna w jakimś niebezpiecznym miejscu to od razu kogut i tak około 70-80% kierowców zwolni i troszke ustąpi miejsca na drodze, nie mniej nie jest to idealne lekarstwo - zdarzają się idioci którzy trąbią, migają i wyprzedzają w takich miejscach, że nasi niebiescy przyjaciele od reki powinni zabierać prawa jazdy.

 

Ostatnio pilotowałem JD przez wioske, jechałem jakies 500-600 m przed kombajnem autem na kogucie, światła i wogole, zatrzymuje się przed zatoczką i przy przystanku autobusowym i takiej dróżce wewenętrzej na wsi - tak aby ktoś mógł się tu schować i co?

 

3 gości od razu zwolniło wjechało na przystanek i czekają az Jasiu przeleci i nagle idiota z jakiejs ternówki wyprzedza ich i leci prosto na kombajn machając rękami, trabiąc i rzucając miesem przez otwarte okno.

i co z takimi?

 

świadczy tylko o nich ale niestety trzeba na to uważać bo jak wypierniczy w maszynę to my będziemy mieli problem, bo maszyna nasza i trzeba ją jakoś naprawić i jeszcze ktoś na sumieniu

 

 

Tak -i od razu trzeba wspomnieć ze mając koguta nie trzeba uważać sie za pana szosy tylko zachować tez prędkość odpowiednią do natężenia ruchu i gabarytów maszyny, ostatnio widzieliśmy forterre z przyczepą 4t i młody jakis pędził ile fabryka daje -niepotrzebny alarm robi...

 

 

Na uprzejmość kierowców mozna liczyć i tez być uprzejmym, jadąc z talerzówką pare razy zjechałem na pobocze, prawie zatrzymałem się -podziękowali... :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jedni dziekują a drudzy tylko skorzystają z tego że im ustapimy i nic zazwyczaj Ci co się znaja na rzeczy to podziekują bo wiedzą z jakim trudem się borykamy :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja ostatnio klosz o gałęzie połamałem na szczęście w Grene udało mi się klosz dopasować, 20-25zł zapłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
Za sam klosz czy z przesyłką?

Za klosz bo w sklepie kupiłem. tylko zabrałem z sobą to co zostało z tamtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Panowie ja mam taki problem, kogut w kombajnie nie działa, rozebrałem klosz żarówke itd i zauważyłem, że silniczek nie może obrócic żarówki razem z tą podstawą (nie wiem jak to się fachowo nazywa, chodzi o ten plastik razem z żarówką który ma się obracac), jeśli to zdejmę silniczek pracuje ok i teraz pytanie czy to wina słabego silniczka, czy ta podstawa pod żarówkę zasyfiała i nie może jej obrócic? Dodam, że jak kręciłem ręką to szło dosc ciężko. Da się to zrobic czy muszę kupic nowego koguta?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

a próbowałeś silniczek zatrzymać np. palcami? żeby wyczuć czy czy nie jest za słaby?

dziś postaram się swój kogut rozkręcic i zobacze:), ale to dopiero wieczroem.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Tak jest, próbowałem, wydaje mi się, że jeszcze powinien pokręcic trochę, ale nie jestem pewny, bo nie miałem porównania z nowym


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj