witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

marcin974    30
pawlus224    2624

ja tam zamontowałem koguta do ciapka , bo często jeżdże z dlużycą do lasy i zawsze to bezpieczniej :P

a jak sie ludziska patrzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie (krajowa 50) nie ma dnia, żeby kilkaset tirów nie przejechało. Dlatego kto ma nowszego ciągnika to i koguta ma, nawet zakładają do starszych. I naprawde pomaga w przejechaniu po drodze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

mam pyt. w sprawie koguta. Czy trzeba miec koguta na ciagniku zeby przejechac przez miasto z prasa z-224???? Czy wystarczy tylko trojkat i swiatla.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jak już było pisane wiele zalezy od widzimisie, nie mniej jednak prasa z224 sporo wystaje poza obrys ciągnika, nawet jak jest w pozycji transportowej.

Ja z prasą jeżdze na kogucie i tak będę jeździł, chyba, że przepisy radykalnie się zmienią i będzie czarno na białym, że nie wolno


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

A powieccie gdzie lepiej zamontowac koguta w którym rogu ciagnika czy z przodu czy z tyłu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

jusz chyba 15 razy było to wałkowane w tym temacie, zapraszam zapoznać sie z całym...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Jestem zainteresowany założeniem koguta do swoich ciągników(dojazd do jednej łąki 15km) i mam takie pytanie czy jak macie je zamontowane to jest też jakiś wpis w dowód ciągnika???a macie jakieś linki z dobrymi i niedrogimi ofertami??z góry dziękuję ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Ja założyłem sobie koguta do belarusa i T-25 kupiłem te za 30zł założyłem większe żarówki i nawet ładnie widać.

A naprawdę się przydają bo jak się jedzie w nocy to przynajmniej ludzie trochę uważają, a i policja się często kreci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Pod co podłączyłeś go w T-25??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0

jak macie podłoczone ? wiem ze sa ze wstyczka do zapalniczki do samochodu ale jak w ciagniku takie cos zamontować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

U mnie za barak koguta smerfy się nie czepiajo. W okolicy dużo ciągników, oraz sieczkarnie, kombajny zbożowe ma koguty. Ja mam tylko w Zetor-ze 7340 t, ale musze kupić do 5340, a do ciapka to sie kupi kiedy bedzie kabina. Koguta włanczam prawie zawsze, czy z przyczepami ( a szczegulnie jak sianokiszonka, siano słoma piach albo żwir), i nawet osprzet plugi itp, to wtedy kogut u mnie jest włączony. Zetor posiada jeszcze rozkładane lapy, które w pozycji pionowej rozkładajo się w pozycje pionowo, np. jak jedziemy z jakimś sprzętem i niewidać świateł ciągnika to wtedy rozkłada się te światła. Są zamocowane na tylnich błotnikach:

http://www.agrofoto.pl/forum/Dodatkowe-lam...mage146884.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Dodatkowe-lam...mage146883.html

A co do kogutów to powinno je się włanczać jeśli osprzęt, sprzęt przekracza 2.5 m szerekośći oraz jak ma powyżej 2.1 m długośći. Z góry przepraszam jak popełniłem jakis błąd.;) Pozdro dla agrofotowiczów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ja czytałem w jakiejś gazecie że w ogóle nie powinno się włączać kogutów bo to są światła przeznaczone dla ekip pracujących na drodze np:koszenie rowów, zamiatanie dróg itp. i że za używanie kogutów podczas przejazdu a nie pracy można dostać mandat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

To pokaz paragraf na to :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wyrzuć tą gazetę... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

w robotach ziemnych tak jest wiem bo siedzę trochę w tej branży to wiem. "koguta" używa się tylko przy pracy na drodzę do przejazdów maszyny się nie używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

To jak wytłumaczysz fakt, że każda laweta przewożąca maszyny budowlane/drogowe ma włączony kogut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ale to masz ponadnormatywy i ponadgabaryty. a też właczają kierowcy z niewiedzy że nie wolno. ja też nie wiedziałem dopiero na kursie powiedziano że tylko go się używa przy pracy na drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

co innego kogut w zestawie ciągnik siodłowy z niskopodwoziem z koparką - wtedy kogut jest, bo często maszyna wystaje za obrys naczepy np koparki gąsienicowe.

Co innego ekipa myjąca znaki drogowe, jeżdzą dajmy na to lublinem - na drodze przy pracy wiadomo kogut ale jak jadą do domu to po co im kogut? Lublin jakieś niebezpieczeństwo stwarza na drodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Arek to do mnie? wiesz co jedni mówili tak drudzy inaczej więc nie wiem. ja ładowarką jeżdziłem na kogucie teraz nie jeżdzę bo mam już 2 bo tamten się zepsuł od kręcenia. a jak ciemno to strasznie świeci po oczach

 

@yarecki12 pewnie zapomnieli wyłaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@dawidg2 skoro koguta powinno się używać tylko przy pracach ziemnych to po co je montują przy nowych ciągnikach ? Właśnie po to by je włączać jeśli jedziemy z maszyną, która jest szersza niż 2,55m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

u mnie sąsiad jeździ z broną aktywną 4 metry to nawet na polu koguta nie wyłącza:D A włączacie kogut w dzień? Bo jak jadę z agregatem 3 albo 3,50 to tylko jak się ciemno robi włączam kogut, w dzień jakoś nie czuję takiej potrzeby. Dziwi mnie jeden gość co jeździ z dwoma przyczepami i koguta włącza, czy dzień czy noc. Po co mu on? na dodatek po mieście i po oświetlonych drogach tak jedzie. Ja jak wyjeżdżam nocą z pola na asfalt to włączę koguta żeby było widać że coś się dzieje i ludzie zwalniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj