witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

Ferdek07    75

a jak jedziecie z dużą przyczepą z belami przecież mierząc to to jak nawet 2 bele ciasno ułożyć obok siebie może wyjść ponad 255cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

teoretycznie nie wyjdzie... ;) bele tak jak i duże kostki maja taka szerokość aby pasowały na przyczepę ok 2, 45, no ale jeżeli przyczepa ma więcej jak 2,55 to kogut.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3856
No to albo nie Masz żadnego doświadczenia na drogach albo nie wiem. nie raz miałem sytuacjię że z nikąd bierze się zupełnie ale to zupełnie nie oświetlony traktor o zmroku na drodze gdzie można jechać 90. A co do hamowania jest realne tylko trzeba mieć conieco doświadczenia i dobre hamólce (czytaj doinwestowany samochód, robione wszystko na czas i na dobych materiałach). I nie Pisz o stosowaniu się do przepisów bo chyba Sam nie wierzysz w to co Piszesz. Pozdrawiam

wez się przeczytaj jeszcze raz, masz porsche ze chcesz wychamować z 90 czy 100km poniżej 40m?

wszedzie gdzie ogladałem jaki program tv motoryzacyjny to mowiono ze auto w zaleznosci od tego jakie ma hamulce potrzebuje minimum 40m aby sie zatrzymac z predkosci 100km, czasem jest to 42 czasem 46 czasem 50m - przy idealnych warunkach, a niech auto bedzie już miało tarcze klocki zuzyte czy bedzie troszke wody, czy moze piaseczku?

nie wpadłeś nigdy w poślizg? jesli nie to zycze abyś nigdy nie wpadł, mi się już kilka razy przytrafiło i przytrafiły mi się koszmarne sytuacje z ciągnikami/kombajnami na drodze - czy to w roli kierowcy samochodu czy kierowcy ciągnika - podstawowa zasada kierowcy - OGRANICZONE ZAUFANIE i do ludzi i do sprzętu.

 

co do koguta kiedyś już pisałem - dla przyczep generalnie nie używam i rozsiewacza nawozu, reszta zawsze!!! pług agregat talerzówa, prasa, co tam jeszcze jest.

 

W nocy jak jadę niepewną wąską drogą, albo gdzies musze powolutku wjechac na jakis mostek do bramy albo cokolwiek wtedy włączam na chwile, chyba ze jak widzę idiotę walącego w nocy przez wieś ostro ponad 40. wtedy też włączam i każdy ostro zwalnia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

ja też jeżdżę trochę samochodem po POLSCE i muszę przyznać, że jedynie kierowcy TIRów są najbardziej przewidywalni na drogach nie mówię tu że w 100% ale lepiej potrafią się zachować od osobówek - a jeśli chodzi o to że nie rzadko można spotkać sprawny w 100% sprzęt na drodze i doświetlony też w 100% to nasuwa mi się tylko jedna myśl - a może tego kogoś nie stać na lepszy sprzęt, może używa go jeden raz w roku?????

 

dla kierowców którzy spotykają takie a nie inne pojazdy na drogach proponuję chwilę zastanowienia i wyrozumiałości - bo przecież każdy kierowca tankując paliwo do swojego pojazdu - w cenie jest zawarta opłata paliwowa (drogowa) - powinien jeździć po drogach - a w tym przypadku taki pojazd po drodze przejedzie raptem kawałek a resztę poza drogą - reasumując - gdyby odjąć z paliwa opłatę drogową i zainwestować w doświetlenie sprzętu rolniczego to daję sobie rękę uciąć, że maszyny rolnicze widać by było z księżyca - tak byłyby oświetlone że kierowcy osobówek nie mieliby problemu z dostrzeżeniem takiego sprzętu na drodze - ciekawi mnie czy wtedy też by się tak burzyli a może jeszcze gorzej @!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

No wyrozumiałość wyrozumiałością lecz samochód gdy by wyjechał w stanie nie oświetlonym dostaje jego kierowca mandat, jeśli nie jest wstanie włączyć świateł traci dowód i laweta na niego czeka. Nie masz świateł nie wyjerzdzasz krutko. Ja bardzo durzo paliwa zurzywam jak na mój areał (specyfika produkcji) więc wiem co znaczy oplata paliwowa bo kupóje tylko normalny ON a nie "orężadkę".

 

Ciągłe pobłarzanie takim jest bez sensu nie warzne czy raz na rok czy codziennie ale jeździ więc powinien być oświetlony. Co do tego że kogoś nie stać się nie zgodzę bo koszt 1 lampy standardowej jest niższy niż 50 zł (a tego się codziennie nie kupuje) to chyba wydaje 50 zł w porównaniu z tym ile jest warte ludzkie życie i zdrowie jest niczym. Kierowcy samochodu osobowego nikt nie pobłaża jak np źle zaparkuje (chodnik) lub przekroczy prędkość o 10 km/h więc i kierowca jakiej kolwiek innej maszyny powinien być tak samo karany.

 

Z mojej strony koniec tego OT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

kogut na ciągniku stał sie modnym bajerem,widzę czesto ludzie nie mają hamulców ale koguta na dachu ciapka ma i na dodatek ciągnie 2 przyczepy .Kogutem nie zachamuje,nowe ciągniki mają,dobrze.Ciekawi mnie kiedy zaczną pasy sobie zakładać,bo w nowych też są?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Ja mam koguta tylko na kombajnie ale i tak go za często nie używam bo rzadko jeżdżę po drogach publicznych. A tak na boku to nigdy nie lubiłem wyróżniać się z tłumu.


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas19    0

ja mam koguta na kombajnie i ciągnikach za wyjątkiem c-328 bo on nie posiada kabiny :) włączam go zawsze gdy jadę z maszyną wystającą poza obrys ciągnika i przyczepami gdy zworze bele ponieważ mam wtedy burty otwarte na łańcuchach. Moim zadaniem na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, raz jechałem Forterrą z przyczepami i jakiś osioł na "trzeciego" mnie wyprzedzał i gdybym nie zwolnił i ostro odbił na pobocze to ten down wmontował by mi się w sipę na ładowaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U mojej kolezanki kazdy jeden z 20 paru ciagników ma koguta, Belarusy z samymi turami przez miasto jadą z kogutami, MDW z kogutami bez heerów, JCB z Zetory Jelenie i inne wynalazki, każdy ma koguta i jakoś nie czepiaja się ze na pusto ma więc i samym ciagnikiem można jechać z kogutem.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ja koguta mam na 360 z racji tego że w żniwa latam z sipmą dość dużo po drogach publicznych, moje zdanie jest takie: na oświetleniu ciągnika niemożna w żadnym wypadku oszczędzać tak samo jak i na wyglądzie, mniejsze prawdopodobieństwo zatrzymania przez policję jest gdy po drodze leci ciągnik mający wszystkie światła wyglądający schłudnie i błyska mu na dachu kogut nawet jak leci na pusto :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Czyli jak sie ma tura przy ciągniku to według prawa mozna miec zawsze włączonego koguta????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

według prawa jeśli zestaw nie przekracza 2,55 szerokość to nie powinno sie go używać ale w praktyce wszyscy pakują na kogucie wiec według mojej subiektywnej oceny nawet z turem warto go włączyć, jeśli trafi sie na policjanta służbistę to jak ma sie przyczepić to i tak coś znajdzie...


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a jakiego koguta wybrac na magnes czy przykręcanego???

Jeśli przykręcanego to w którym miejscu go umiescic???

no i jak i gdzie go podłączyc tak aby miał osobny włącznik???

dodam ze chodzi o załozenie koguta w ursusie c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@Piotruniu25-"rozwaliłeś" mnie :) .

 

Przecież tamten temat został założony przez @Filipo, a że już taki jest, to został zamknięty i moderator przeniósł dyskusje do tego tematu :) .

 

Drugim razem się pilnuj, bo wprowadzasz zamęt :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a więc co z tym kogutem?????

jaki wybrac???

gdzie podłączyc?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A przeczytaj sobie tamat od początku, drugi raz tego samego nie będziemy pisać...

 

 

Z czystym sumieniem mogę Ci tego polecić:

http://www.allegro.pl/item555748413_kogut_...per_okazja.html

W zetorach taki chyba jest montowany, wyraźnie miga, jest na gumowej postawie ze pod drzewem itd sie ugina, po 2 latach użytkowania nie ma śladów blaknięcia, -zero zarzutów ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryha16dob    1
nom u mnie sasiad dostał manadat chyba 500zł za to ze ciągnoł prase z224/1 nie złorzona i bez koguta ;) i ogólnie sie czepiaja...teraz u nas jest sporo młodych policjantów i sa bardzo nagorliwi tak jak nasi polityce :[

 

a w typ przypedku to akurt racje przeznam smerfom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

moim zdaniem kazdy ciągnik kombajn lub inna maszyna samobieżna która porusza sie po drogach publicznych powinna mieć koguta chociażby dla swojego bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a jesli kupie koguta na sztycy to w jaki sposub się go montuje do kabiny???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

no wiem...

ale w jaki sposub sie go umocowuje do kabiny czy trzeba cos wiercic czy to sie jakos przykleja czy co?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

No raczej przykręcić bo jakbyś przykleił to z pola byś chyba wrócił bez koguta.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

przykleja a to dobre :P:P:D są mocowania pod koguty na pałaku gumowym, najczęściej to Poprostu rurka na to kogut i w pole


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3856

zerknij w moją galerię - dokumentowałem instalację koguta na pałąku w moim zetorku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj