witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1rajdzik    15

u mnie w okolicy tylko bizonki mają "koguty" ale rzadko używają, w drodze powrotnej zazwyczaj czyli o zmroku czy też w nocy... ale ja chyba muszę pomyśleć o tej zabawce do mojego masseya to taki MANDAM ścierniskowy na przykład - niby 3 metry szerokości ale długi też jest dokładnie nie wiem...i na zakrętach czy jakiejś ciasnej wiosce czasami są problemy z wyminięciem czy wyprzedzeniem...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21
W top agrar polska nr.10 str.84 jest poświęcony artykuł o oświetleniu ciągników... i tam jest wzmianka o kogutach :( może tam przeczytałeś te informacje co podałeś.

Też czytołem tego top agrara i tam pisało że można mieć koguta jeżeli szerokość przekracza 3 bądź 3,50 metra. Lub jeśli ma się na niego zezwolenie podczas prac takich jak wykaszanie rowów lub odśnieżanie dróg. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale za co konkretnie? jaka była argumentacja? mierzyli ci jakąś miarka jaki szeroki jest sprzęt?

ja co prawda jak wyjeżdżam jakakolwiek maszyna która jest szersza od ciągnika to załączam koguta, ale ojciec rożnie - głównie do agregatu i do prasy ale juz np do pługa nie.

Jestem ciekaw jak to jest tak dokładnie

wyglądało to tak że pan policjant (z tzw lotniaków) przy użyciu miary stwierdził, iż cały sprzęt jest szerszy niż 2,55 m (bo to jest szerokość od której należy używać świateł ostrzegawczych - a poniżej której nie wolno bez zezwolenia - również karalne mandatem) i wlepił mi mandacik :angry:


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

nie wiecie czasem co teraz robi policja jak zlapią kogoś kto nie ma jeszcze prawka a jedzie lub traktor nie ma przeglądu. Kiedyś odraczali prawko i dawali mandat :angry: , a co teraz robią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
nie wiecie czasem co teraz robi policja jak zlapią kogoś kto nie ma jeszcze prawka a jedzie lub traktor nie ma przeglądu. Kiedyś odraczali prawko i dawali mandat :angry: , a co teraz robią??

 

traktor pewnie na lawete;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiecie czasem co teraz robi policja jak zlapią kogoś kto nie ma jeszcze prawka a jedzie lub traktor nie ma przeglądu. Kiedyś odraczali prawko i dawali mandat :angry: , a co teraz robią??

Jeśli bez prawka to zdaje się sąd grodzki, jeśli bez przegladu lub OC to laweta i mandat


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUCHY102    4

u mnie to policja za jazde bez dowodu chyba wiele poza mandatem nic nie robi a o zabieraniu ciągnika na lawete to nigdy nie słyszałem bo ponoć nie mogli kiedyś zabierać ale jak jest teraz to niewiem.

co do koguta to z tego co widze to różnie w różnych regionach na to patrzą ale z tego co mi wiadomo to wpoważniony do korzystania z koguta jest pojazd wykonywujący prace konserwacyjne na drodze np. koszenie rowu i maszyny i ciągniki rolnicze których wymiary transportowe przekraczają 3m ale ja jeżdze z włączonym nawet z pługiem bo często jeżdze po drodze krajowej. jak leciałem z 3m agregatem koło gliniarzy na światłach i z kogutem to nawet sie nie wychylali bardziej. wydaje mi sie że oni dostrzegają różnicę w zachowaniu kierowców na drodze gdy widzą koguta i nawet gdy ciągniemy coś mniejszego niż 3m to sie nie czepiają tylko raczej są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

u nas bardzo sie przyp.... do kogóta szczególnie jak ktos ma ładowacz czołowy


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUCHY102    4
u nas bardzo sie przyp.... do kogóta szczególnie jak ktos ma ładowacz czołowy

co do tura to niemam pojęcia dlaczego to może wpływać na ich "przyczepność" ale wiem że belg który smiga nawet na pusto każe pracownikom włączać i to nie jednego ale mają całą listwę nad kabiną!!!

ja powiem tylko tyle że jak oni chcą ujeb... to tak zrobią a jak nie do koguta to do błotnika sie przyczepią tak jak to mojemu staruszkowi zrobili i zabrali dowód za błotnik który sie połamał na polu i schodek pod drzwiami z których nie korzystamy bo mamy zamocowany panel od opryskiwacza w c-380 i nie ma jak wychodzić chyba że po kablach skakać i jak to powiedzieli zabierają za niebezpieczne ostre metalowe elementy odstające od konstrukcji pojazdu!!! niewiem co o tym sądzicie ale dlamnie to jakiś idiotyzm!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja w tym roku zainwestowałem w koguta, sam ciągnik ma prawie 2.5m i jak jadę z agregatem 3m, broną talerzową i pługiem to go włączam i od razu wyczułem różnice w jeździe po drogach... samochody zaczynają zwalniać i zjezdzać do prawej krawędzi jezdni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to samo u mnie - co by sie nie działo ale jak jade "na kogucie" to 95% kierowcow zwalnia i robi miejsce i chwała im za to:)

ostatnio nawet jeżdżę na włączonych halogenach - tak ze juz jestem super widoczny, nie ma co ryzykowac ze ktos walnie w wystajacy pług czy wałek od agregatu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek998    0

jacku z tymi halogenami to ostrożnie-to jest oświetlenie robocze i za jazdę z włączonymi po drodze publicznej możesz zarobić mandacik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mozwile ale jakos na razie widze ze u nas wiekszosc ludzi ktorzy ciagaja duzy sprzet tak jezdzi ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

ja halogeny przeważnie włączam jak jadę z brona talerzową, bo jednak jest dość długa i oprócz trójkąta na samym końcu nie ma żadnych świateł... a wolę nie ryzykować że ktoś się w nią wbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Tak czytam ten wątek i się zastanawiam co by nie wstawić do swego 10145 koguta.

U nas tego nikt nie używa ale czasem lecą albo TIRy albo ciężarówki i różnie bywa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

warto, warto i jeszcze raz warto.

w mtzcie nie mialem, jednak do zetora juz zalozylem i swiety spokoj - w koncu twoj zetorek ma w okolicach 100km wiec nic dziwnego ze bryka z wiekszymi maszynami ktore zdecydowanie wystaja poza ciagnik albo sa dosc dlugie - dlatego kogut plus jakis halogenik sa mile widziane dla bezpieczeństwa wszystkich


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

oczywiście ze warto (bynajmniej ja tak mysle) z daleka jestes widoczny, samochody zwalniają, a po za tym ciągnik nabierze całkiem innego wyglądu, sam mam i jest godny polecenia a tak propo po co pozniej mieć jakies nieprzyjemności bo ktos pogial Ci agregat albo cos... ;) pozdro


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Co do tego wyglądu ciągnika to bym się nie zgodził - kogut na dachu kojarzy mi się zawsze z zakładem gospodarki komunalnej a ten już nie kojarzy mi się tak dobrze.

Jeśli już bym montował to chyba raczej po to aby komuś pługiem maski nie przyrysować oraz żeby być widocznym w akcjach typu rozładunek wapna z drogi asfaltowej gdzie drogę zablokowaliśmy aby nikt nie wpakował się na TIR'a, przycinka gałęzi, wyrywanie NH z przyczepą z pola (zetorek darł na asfalcie) no i może jak kupie sobie jakiś agregacik bo obecnie to te ~100KM nie ma za bardzo z czym i gdzie robić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

wyglad to moze Ci sie zle kojarzy, ale zależy tez jak kogut jest zamontowany jezeli ktos zamontuje go za wysoko nad nad kabine to rzeczywiście nie bedzie dobrze (według mnie);) a z tymi pracami przy drogach to masz jak najbardziej racje (np. wyjezdzasz z pola to wlaczasz go) i jesteś widoczny ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Koguta powinniśmy włączać wtedy gdy poruszamy się po drodze pojazdem przekraczającym 2,55 m

 

Ja zawsze włączam koguta gdy jadę z pługiem obracalnym 4 skibowym, kultywatorem podorywkowym 3 m, agregatem przedsiewnym, oraz siewnikiem do kukurydzy 6 rzędowym talerzowym zsuwanym. Również wożąc sianokiszonkę oraz słomę zakładam 3 przyczepy: dwie 4 tonówki i jedną 4,5 tonówkę i włączam koguta. To trochę długi zestaw i nieprzepisowy ale 3 lata tak jeżdżę i nigdy nie było problemu. Kogut naprawdę pomaga, kierowca z daleka widzi, że albo poruszam się z szerokim lub długim zestawem i jadę wolniej niż samochód. To dla bezpieczeństwa. Mam koguta przy JD 6320 i w 912. No i standardowo w kombajnie. Przy kupnie następnego ciągnika na pewno zamówię fabryczny, tak jak w JD.

 

Montujmy koguty i bądźmy widoczni na drodze!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Macie racje kogut na dach i jesteśmy widoczni a poza tym to nawet niezły bajer :rolleyes: zamontowałem sobie na C330 i C360 3P

w reszcie sprzetu miałem już gdy kupiłem tj. kombajnie Claas Consul, ciągniku Case, Fendt-ie, Fiacie oraz NH TG210.

Zamontowałem go też przy ładowarce Hanomag ale nie mam pojecia czy jest on tam potrzebny, załozyłem bo jak jeździlismy na zarobek robic bele to fajnie wygladał taki zestaw na kogutach: Case+Rolland44=C360 3P+owijarka=Fendt+2 przyczepy=Hanomag. Jak jechalismy pierwszy raz wieczorem przez wieś to prawie cała wioska się gapiła co to sie dzieje :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W ciągnikach nie mam koguta ale w kombajnie tak(jest jeszcze od nowości)kiedyś wracałem z usług u wujka w nocy do domu kombajnem w policja mnie mijała i nic mi nie zrobili miałem wszystkie światła włączony kogut(ale się na mnie przyglądali) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

czyli w sobote matuje koguta w MTZ 82TS, i tu moje pytanie raczej skierowane do elektrykow, jak podlaczyc takiego koguta nowa wiazka prosto z aku. nie ingerujac juz w istniejaca instalacje elektryczna??


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj