witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nasil90    97

ja do swojego mf musiałem zrobić takie cos bo kogut był na dachu i ciagnik się nie mieścił w gararzu


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Polecam takie mocowanie jak u @piotera... Wyjmujesz całego koguta, wkładasz do kabiny i git, a w takim przypadku jak na focie z Twojego linka w przypadku ,,styczności" z drzewem możesz go jednak uszkodzić...

 

 

Co do wysokości mocowania to naprawdę to warto wziąć pod uwagę, w czasie jazdy po szosie po ciemku to jest totalna lipa gdy kogut w lusterku miga, dodam ze podczas dłuższej jazdy jest to naprawdę męczące... :D

 

 

 

Ja jak w C-360 bede zakładał koguta to nie bede zwracał na to uwagi bo nie mam lusterek :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

powinien wystawac lekko ponad dach tak zeby dach go nie zasłaniał, ja mam jakos 5cm powyzej dachu i to jest stanowczo za nisko - powinno byc tak ze 25-30 wtedy dobrze widac z kazdej strony ciągnika


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

chciałbym zaznaczyć, że kogut w moim rozwiązaniu składa się także do poziomu :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek    0

Przymierzam sie do kupna koguta tylko niewniem z jakiej firmy zalezi mi by byl dobrze widoczny w dzien jak i w nocy bo z widzialnoscia w dzien to jest róznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To taki jeden na Supera założył nowe koguty, po bokach 2 i jeden z tyłu, jak je włączył(w dzień) to było kilometr od nas widać ;):)

Mówił, że po koło 400 zł(za jednego) wydał... kombajn w idealnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
zalezi mi by byl dobrze widoczny w dzien jak i w nocy bo z widzialnoscia w dzien to jest róznie

Jak zainwestujesz w lepszego koguta przynajmniej za stówę i będzie z żarówka halogenową to i w dzień będzie go widać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dobra to jaki kogut najlepiej wybrac, bo są i takie z 40 zł, więc na co zwrócic uwagę i ile kosztuje taki dobry w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak pisał wodzu kogut musi mieć żarówkę halogenową czyli wydatek 100-150 zł.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Zgadzam się z kolegą @jarg lepiej załorzyć tą lampę błyskową (koguta) i być widocznym z daleka jak pózniej mieć przez całe życie tragiczny obraz przed oczami. Ja rownież do mojego Ursusa 1002 założyłem koguta i zauważyłem że kierowcy zbliżający się do mnie zwalniają (a zwłaszcza w nocy) włączam go jeśli jadę po drodze z czym kolwiek czy jest to agregat, pług czy przyczepa ale wiem że jestem widoczny, a zwłaszcza jazda we mgle.A jak jest juz ciemno i jadę przez wieś na włączonym kogucie to chociaż małe chłopaki są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

też to zauważyłem samochody z daleka zwalniają a nawet jeden

zapalił na chwile długie swiatła bo nie wiedział co jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

ja mam koguta w ciągnikach już od 3 lat założyłem je jak dostałem 500zł mandatu i 5 punktów karnych definicja była następująca jeżeli maszyna wystaje za ciągnik jak i jest szersza niż 255 cm ciągnik powinien być wyposażony w światło ostrzegawcze . teraz bez mała na wiosce wszystkie ciągniki posiadają koguta a o kombajnach już nic nie będe mówił gonię i pilują nas jak mogą heder za każdym razem trzeba zdejmować . chodzi w tym wszystkim że chodzi tu o nasze bezpieczeństwo i innych baranów którzy nie umieją jeżdzić . BĄDŹMY WIDOCZNI Z DALEKA

Edytowano przez brzozak2
czlowieku naucz sie pisac poprawnie, nie chce mi sie poprawiac wszystkich twoich postow, czytaj co napiszesz!!!! nastepny taki twor skonczy sie %. przydaloby sie zebys poprawil swoje poprzednie posty, to swiadczy o Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

w halogenowym obraca się w środku ta przysłonka, a stroboskopowy hmmmm po prostu nie ma w nim ruchomych części - chyba, jak coś pokręciłem to sprostujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ja jade z włączonym kogutem to tata sie tylko śmieje i mówi na mnie policjant ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Mam takie szybkie pytanko. Czy jak Ciapkiem z kultywatorem 2,20m czy pługiem będę jechał po ciemku lub w czasie zmierzchu z włączonym kogutem to się misiaczki czepią czy nie ma takiej szansy.

 

Prawdę mówiąć to zalerzy mi bardziej na punktach lansu tym bardziej po zmianie kabiny (którą planuję koło marca). No a po za tym jako typowy kierowca osobowych mam dość ostrego hamowania za jakimś nie oświetlonym tworem (chodzi o traktory którym nalerzy się emerytura/szrot lub generalka a nie jazda po drogach publicznych).

 

Moim zdaniem wogule powinien wejść obowiązek urzywania koguta na drogach publicznych bez znaczenia czy traktor jest solo czy sprzęgnięty z jakim kolwiek agregatem/przyczepą. A te co nie mają utrata dowodu lub laweta jeśli jeszcze coś jest nie tak. Wiem że wielu by kleło na to ale patrząc z punktu widzenia kierowcy osobowego wolę widzieć z daleka i odpowiednio się przygotować do manewru niż wbić się pod kultywator czy spotkać się z siewnikiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

piszecie o szerokich maszyna a co z innymi maszynami tzn przyczepami i rozrzutnikami? czy jadąc ze zwykłą przyczepą z której nic nie wystaje też trzeba koguta? lub z rozrzutnikiem 3,5t należy włączać koguta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

co do osobówek JAK BĘDĄ STOSOWAĆ SIĘ DO PRZEPISÓW głównie prędkość - to nie powinno być problemu WYPADKÓW czy nawet najechań - no ale jak tu wyhamować ze 120km/h na odcinku 20-40 m - chyba mało realne


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

No to albo nie Masz zadnego doświadczenia na drogach albo nie wiem. nie raz miałem sytuację że znikąd bierze się zupełnie ale to zupełnie nie oświetlony traktor o zmroku na drodze gdzie można jechać 90. A co do hamowania jest realne tylko trzeba mieć co nieco doświadczenia i dobre hamulce (czytaj doinwestowany samochód, robione wszystko na czas i na dobrych materiałach). I nie pisz o stosowaniu się do przepisów bo chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się pisać jakiegoś policjanta ale nie rozumie ataku "Andrzeja10" na "Lukotka" prawda jest taka że dużo osób chociażby zwykłymi drogami na wsiach sunie ponad 100km/h to ja wcale nie dziwie się że nie wyhamuje jak wypada z zakrętu którego nie widać a ja wyjeżdżam ciągnikiem(teren zabudowany) i oświetlenie w dzień tutaj nie pomoże a w nocy tym bardziej a zawsze znajdzie się kilku piratów drogowych ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@andrzej10, @kuku19 nie chce się przeczytać 9 stron tematu???już nie raz było o tym pisane...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Czytałem dosłownie 2 razy. Dopytałem się dlatego że z ostatnich miesięcy odpowiedzi były nie dość konkretne a znając nasze prawo mogło się dużo zmienić, do tego wyraziłem swoją opinię na ten temat. Pozdrawiam

 

P.S. Piratów prawdziwych nikt nigdy nie łapie, bo nie ma czym. A jak ktoś pociśnie ciut tj z 20 więcej niż znak podaje to jest mordercą potworem piratem. Nie jeżdzę duzo ale i nie mało i kilka krotnie miałem sytuację że wieczorem zwłaszcza latem i jesienią wyrasta coś znikąd i wcale nie miewałem wtedy duzej prędkości. Moja odpowiedź na post Lukotka miała związek z tym że najłatwiej jest szaroko kierowcę który musi w gąszczu naszych dróg dotrzeć z miejsca A do B szykanować. A chyba większość z nas pokonuje mniej czy więcej kilometrów, no i chyba takie zmiany które by wpływały na nasze i innych bezpieczeństwo powinny być popierane a nie zaraz że jak by zgodnie z przepisami to by nie to nie tamto. Kojarzy mi się to z spychologią stosowaną "po co mam ja jak może kto inny" Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeżeli nic się nie zmieniło to "koguta" używamy od 255cm do 300cm szerokosci


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj