witek

Lampa ostrzegawcza.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Jak dla mnie to nr 5


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Albo 3 albo 6. Najlepiej pomiędzy tymi dwoma miejscami.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja bym wybrał miejsce oznaczone nr 1.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
ja bym wybrał miejsce oznaczone nr 1.

tak samo... w ogóle lepiej żeby był z lewej strony ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Jak dla mnie to pasuje 5 ponieważ jest z lewej strony ciągnika i nie będzie przeszkadzać kierowcy, będziesz miał więcej czasu na reakcję np przy zachaczeniu o gałąź. Ostatnio w nocy montowałem koguta bo rano brat jechał do niemiec po baraki i mam właśnie w miejscu 5 według schymatu.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dla mnie jak najbardziej dobrym miejscem jest piątka, jak z przodu kabiny go zamontujesz to z tyłu auta nie będą za bardzo widzieć -a chyba na tym Ci zależy?

Ja zamontował bym w miejscu 5 przy słupku kabiny, na takiej wysokości by 3/4 koguta wystawało nad kabinę ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja mam tak przy NH zrobione, że mam kogut na uchwycie przy słupku kabiny (lewa strona, tył ciągnika) i jak dla mnie to jest najodpowiedniejsze miejsce na koguta. ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dzięki serdeczne za zaufanie, na pewno będziesz zadowolony -jeżeli chcesz to mogę Ci podesłać wiecej fot jak mam u siebie założony ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@dawdfarmer! Może byś łaskawie rozwinął swoją wypowiedź, bo z tej nic nie wynika... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja mam w miejscu oznaczonym 5, jedynie co moge jeszcze doozyc to nie montuj koguta na dachu tylko gdzies tak obok, jakis slupek albo cos - poszukaj w galerii jak ja zalozylem u siebie w zetorku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

U nas to tylko Bizony mają na lato koguta a tak to nikt aha i jeszcze jak Witkiewicz jedzie Lamborghini to ma włączonego


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarg    0

A teraz poważnie. Na moi oczach zginął młody (19 lat) człowiek, bo nie zauważył ładowarki. To było 8 lat temu. Fadroma nie miała koguta, więc (zapewne) myślał, że te światła na górze kabiny to oświetlenie uliczne. Przyłożył "maluchem" pod łyżkę tak gładko, że tylko szyba popękała i lekko wyprofilowała się maska. Ale nie przeżył. Od tej pory zastanawiam się czy doszłoby do tego wypadku, gdyby na maszynie był kogut. W rozmowie z policjantem dowiedziałem się, że fadroma nie musiała mieć koguta na dachu, a na używanie tego światła trzeba mieć albo homologację (np. kombajny ) albo używać go nie zgodnie z prawem. Może od tej pory przepisy się zmieniły ale nie ma to już znaczenia dla Sławka

Od tej pory zamontowałem 5 kogutów na swoich pojazdach i używam ich, gdy uważam, że mogę stworzyć tego typu zagrożenie na drodze (kombajn. pług, gruber itp) Wszystko, co wystaje poza obrys ciągnika lub trochę dalej do tyłu. Nie wiem jak to się ma w stosunku do prawa, ale używam. Nie chcę mieć kogoś na sumieniu.

Pozdr.

Kolego korzystaj z opcji ,,edit" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Taka błachostka jak kogut potem może przez całe życie bolec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ja mam w miejscu oznaczonym 5, jedynie co moge jeszcze doozyc to nie montuj koguta na dachu tylko gdzies tak obok, jakis slupek albo cos - poszukaj w galerii jak ja zalozylem u siebie w zetorku

Tylko trzeba pamietac Panowie o tym by nie był za nisko na słupku kabiny bo może w lustereczka w nocy swiecic ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

co do kombajnu i hedera na spotkaniu z policja i mówili że jeśli przejerzdzamy z pola na pole w odległosci do kilomatra drogą hedera nie trzeba sciegac ale juz powyzej heder obowiązkowo na wuzku a co do kogutów to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

"Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe." tak mówi ustawa o ruchu drogowym, ale są zastrzeżenia więc policjant może nawet mandat zafundować za bezpodstawne używanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

ja do 3p założeyłem bo w przepisach jest tak że powyżej 255cm szerokości powinno sie używać koguta więc włączam i jade np z poznaniakiem.

już zauważyłem że więcej na mnie samochody uważają a tak na wąskiej drodze to raz mi tir poznaniaka by strąci


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki chciałbym zamontować koguta do mojego fergusona i tak sie zastanawiam czy zamontowac go na sztywno jak większość nieoryginalnych kogutów jest zakładana, czy może wykabinowac coś podobnego do TEGO ? A moze da sie kubic taki maszciki ? :D z góry Dzięki za odpowiedzi

 

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celmer5
      Witam tu bardziej kieruje się do elektryków i tych którzy już to robili dokładnie chodzi mi o to gdzie zamontować kogut (gdzie byłoby najlepiej???) i jak go podłączyć bo mam zapalniczkę samochodową i chciałbym żeby był pod to zapalniczkę włączany jak to zrobić gdzie podłączyć i do czego to zapalniczkę ?????? Proszę pomóżcie
    • Przez Junkers
      Witam,
      chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
      O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
      Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
      http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lampa+stroboskopowa
    • Przez bykuu93
      Witam.
       
      W ciągniku chciałbym zrobić tylnią lampę H1 żeby było czasem coś widać w nocy gdy się cofa itp. Chodzmi mi dokładniej o to żeby zrobić to opcją żeby nie rozładowywać tym akumulatora, podpięcie pod alternator itp. Coś na zasadzie świateł przednich. Do tego chciałbym zastosować sobie włącznik gdzieś w kabinie i gdy nacisnę to włączam albo wyłączam. Nie chciałbym żeby ta lampa pracowała dopiero po włączeniu świateł przednich i postojowych, tylko jednym przyciskiem uruchamiam kiedy chce.
       
      Gdzie się wpiąći jak to wykonać?
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie chcę wymienić płyn w swoim zetorze teraz mam dylemat nie wiem czym go zalać czy bawić się znowu z fridexem stabil i wodą destylowaną czy zalać czymś gotowym a jeżeli już to czym zwykłe petrygo czy coś lepszego może firestone, prestone, czy kuller albo dynagel, w ogóle jak już czy można zalać układ czerwonym płynem nie chcę zalewać go wodą chcę żeby wszystko chodziło elegancko. Inne pytanie jakiej firmy polecacie koguta czy z żarówką h3, bo widziałem jeszcze z lampami stroboskopowymi które lepsze, a i pod co podłączyliście czy osobny `obwód robić, zakładać dodatkowy przekaźnik
    • Przez pejot
      Witam,
       
      Poszukuję klosza lampy tylnej jak z linku poniżej. Ktoś może wie gdzie można go dostać?
      https://www.dropbox.com/s/q4ztd3gh0wgp5u6/DSC_0172.jpg
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj