Zaloguj się, aby obserwować  
andrzej2257

SIPMA z-599 zmiennokomorówka.

Polecane posty

andrzej2257    142

Dzisiaj miałem okazje luknąć taką prase w lublinie no szczerze powiedziawszy całkiem niezła tylko we wszystkich podbieracze są nisko niewiem dlaczego nie naprawili tego błędu ja mam SIPME z-590/1tam jakoś przerobiłem zaczep i jest ok ale u kolegi ma classic to jak ostatnio byłem to prawie wszystkie zęby zjadło :blink:. Jak oceniacie tą prase w stosunku do np. claasa varianta? Niby nie zauważyłem innego tematu jednak jak jest to bardzo przepraszam.

 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Oprócz tego że nie ma owijania na sznurek i że siatka z tyłu klapy to nawet fajna. Oczywiście siatka z tyłu to łatwiejsze uzupełnienie (nie trzeba wspinać się z przodu) ale za to nie widać jej w ogóle (jest czujnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Ja na wiosnę stałem przed takim wyborem: nowa sipma albo 4 letni claas variant 280 padło na claasa jestem po pierwszym pokosie trawy 250 bel i żadnej awarii aż miło było pracować siateczka podaje się automatycznie, belka owinięta po same brzegi, a to jak jest zwinięta belka to poezja. Za claasem przemawia jakość wykonania i to, że za 5 lat jestem pewien, że go sprzedam bez problemu za dobre pieniądze, a sipma myślę że o wiele więcej straci na wartości. Poza tym w claasie nie ważne co prasujesz czy sianokiszonkę czy słomę zawsze wciąga bo ma rotor belka nie staje podczas prasowania. A w sipmie różnie z tym bywa... jak jest bardzo sucha słoma to nie chce kręcić belki i słabo wciąga.

Edytowano przez Pawel1344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Pewnie jest tak samo świetna jak ta moja Z-590/1 ;/ bezawaryjna i wogóle.. Nikt juz mnie nigdy na sipme nie namówi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

jak cena taka jakosc co tu sie rozpisywac

z polskich to weglug mnie warfama robi w miare dobre prasy braciak ma juz 3 sezony (4 teraz leci) i poza mala awarja ale to przez to ze na chama dobijal bele na maksa i nie wytrzymala jakas sruba nie pamietam juz dokladnie co to bylo ale zrobil to w kilka minut w domu i dalej pojechal w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja mam za**bisty problem z podawaniem siatki kiedy się kończy owija mi na walek a nie na bele :blink: y mam łańcuchową wrazie czego. Nie wiem czy nie za mienie na krone variopacka lub varianta używanego ale to tylko w dalekiej przyszłości bo ta nie jest całkiem taka zła miałem sokółke asz nie chce mi się gadać ile nerwów się najadłem ;[. Powiem tak nie ma co porównywać do claasa tej sipmy ale jaka polska firma najleprza w prasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj