Skocz do zawartości
kuba12345

Przygotowywanie władka do sezonu

Polecane posty

kuba12345    0

Witam... Opiszcie jak przekonywujecie swoje T-25 do każdego sezonu co w nich zmieniacie do czego zaglądacie itp. dodam że dlatego przygotowywanie do sezonu bo jestem z rejonu sadowniczego czyli sezon dopiero teraz się zaczął

piotrb14    187

- zajrzyj do odstojnika czy się nie zasyfił

- wymień olej w pompie paliwowej

- uzupełnij wodę i elektrolit w akumulatorach

- wymień olej w silniku i filtrze powietrza

- odsłoń tą osłonę od wentylatora i drucikiem wyczyść żeberka na cylindrach żeby lepsza była wentylacja

- uzupełnij stan powietrza w ogumieniu

- nasmaruj drążek kierowniczy

Biebrzak    1

Sprawdz stan oleju w podnośniku.

Jak masz ambicje to zrób jeszcze regulacje zaworów jak nie była robiona dawno :rolleyes:

"KPK Kumurun Team"

Wiadomość z agroFakt.pl

UrsusCzesio    304

mój ma taki serwisowy przęgląd zawsze na sianokosy. Nawet filtr hydrauliki dostał nowy najdorzszy filtr. Za wszystkie do T-25 i MTZ nie zapłaciłem tyle co za ten jeden do hydrauliki ale ten to raz na 5 lat wystarczy wymienić. I jak odkręcasz jakiś przewód to uszczelki miedziane kupte co nasi teraz robią to takie gówno raz odkręcisz i leje się wtedy. Te ruskie trzymały kilka odkręceń i były grube a te nasze jak papier. Znowu 100 trzeba kupić ;[

Mój Wladimirec podbija świat

kuba12345    0

Sprzęgło nie było ruszane od nowości zawory były regulowane w tamtym roku jaki olej wlać do miski od filtra powietrza??

Mentos223    165

W filtrze powietrza masz takie 3 lub 4 karby i do nich masz dolać oleju (taki sam jak do silnika). Posprawdzaj wszędzie każdy stan oleju nawet w skrzyni biegów :)

Polska moc :)

Mentos223    165

No mój błąd przepraszam :unsure: chodź chodziło mi że do tych kresek ma się dolać .

Polska moc :)

Piotruniu25    1074

Ja przynajmniej raz w roku wymieniam olej,filtry paliwa i zarazem czyszczę cały układ paliwowy i wymieniam olej w filtrze powietrza i co 15 mtg wymieniam olej w pompie paliwowej.

Witek2010    32

Może być. W t-25 chyba wszędzie jest zalecane wlewać ten sam olej co do silnika :)

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

kuba12345    0

A mam takie pytanie co włać do skrzyni gdzie jest przelew bo spust i wlew to wiem a gdzie przelew?? No i ile tego oleju tam mi wejdzie ??

Piotruniu25    1074

Chyba po lewej stronie masz korek kontrolny pomalowany na biało i lejesz aż będzie wylatywać z tamtą olej.A wchodzi od 8-10l oleju.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez andrzejz78
      Witam

Zastanawiam się nad małym remontem władka Do wymiany z ważniejszych rzeczy by były głowice, cylindry i tłoki z pierścieniami Uszczelki itp wedle potrzeby

Zastanawiam się teraz nad zakupem części Czy brać niby oryginały czy może kupić wszystko od Ledy ? Mój ciągnik jest z roku 1980
      Ma ktoś jakąś wiedzę odnośnie pasowania części z Ledy do władka z lat 80-tych ?
    • Przez TBhog
      Witam

Robiłem już ze sprzęgłem bo nie trzymało ale taki problem mam pierwszy raz. Mianowicie sprzęgło nie wysprzęgla a co za tym idzie bieg wrzucić baardzo ciężko. Jak zapalę z wrzuconym biegiem to traktor stoi no ale wyrzucę bieg i nie da się wrzucić. Zbliżyłem już maksymalnie do łożyska oporowego te 3 popychacze co odciskają docisk ale nie pomogło. Odkręciłem kwadratową pokrywę za pompą hydrauliczną i ewidentnie widać, że jak nacisnę sprzęgło to oś idąca do skrzyni nadal się kręci. Co mogło paść ? Po mojemu to chyba docisk coś nie tak bo jakby tarcza padła to by w ogóle nie brało.

Pozdrawiam
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez nieznany240
      zrobiłem remont silnika niedawno, jest taka przyczyna że jeden cilinder grzeje się szybciej od drugiego